PDA

Zobacz pełną wersję : Mk III 1,8 - 125 KM Proszę o pomoc w ocenie, czy warto?



sgpm
04-02-2011, 16:46
Witam planuję zakup Forda Mondeo rocznik 2005,2006 w benzynie 1.8 lub 2.0 (kombi odpada). W oko wpadł mi następujący egzemplarz:
http://moto.allegro.pl/kupiony-w-polsce-pelne-wyp-idealny-f-ra-serwis-aso-i1437334842.html
czy ktoś coś wie o tym aucie? co o nim myślicie czy warto nim się bardziej zainteresować?
z góry dziękuję za informację

RECONDO
04-02-2011, 17:37
Wygłąda OK, wypas też, ale dlaczego nie jesteś za 2.0?

MAG
04-02-2011, 19:37
No, z tym pełnym wyposażeniem to "ździebko" koles przesadził :)

generalnie to ciężko znaleźć słabiej wyposazone mkIII - z dodatków to tutaj widze tylko klimatronika i ESP, reszta to wyposażenie standardowe wersji Ambiente :los:

btw - mógłby się zdecydować jaki kolor właścicwie ma autko - czarna perła czy granatowy :hehe:

sgpm
06-02-2011, 16:30
no właśnie coraz bardziej skłonny jestem ku zakupowi mondeo 2.0, spalanie chyba zbliżone a moc znacznie większa, poza tym i tak bym się zastanawiał chyba nad LPG

Dodano po 1 min.:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0i-1-wlasc-salon-pl-C15467606.html znalazłem jeszcze taki egzemplarz, tylko jakoś przebieg mi nie pasuje

RECONDO
06-02-2011, 16:36
Jak na 4 letnie auto przebieg powinien oscylować w granicah 80/100. Jeżeli jest nowością z salonu RP to można sprawdzić wiarygodność przebiegu, w sumie warto się zainteresować autkiem.

Piromanek
06-02-2011, 18:22
Witaj,

jak sprawdzasz na allegro to zawsze zobacz "obejrzyj inne przedmioty sprzedającego" czy jakoś tak:) zawsze można się dowiedzieć więcej - czy ktoś jest handlarzem czy to jego jedyne autko.
W przypadku tego pierwszego to koleś albo coś kręci albo skupuje po leasingowe auta czyli oczywiście perły i zadbane, użytkowane przez starsze nie palące kobiety. Moim zdaniem od tego pierwszego auta będą zajechane, kupione w Polsce to chyba jeszcze gorzej:)

Patrząc na "pełne wyposażenie" koleś ma na myśli że modele były w 100% wyposażone dla przedstawicieli handlowych - radio i klimatyzacja (manualna) no i może czasem elektryczne szyby.

Co do drugiego to jest interesujący - jeżeli faktycznie przebieg oryginalny i auto nie ma "bogatej" historii to oferta interesująca.

Jareczek1980
06-02-2011, 22:41
ładny, ja bym go jechał obejrzeć

sgpm
07-02-2011, 11:09
Witam ponownie
dzwoniłem do właściciela (komisu) pierwszego auta (czarny). Gość powiedział że wszystko z autem jest cacy. Poprosiłem go więc o numer Vin żeby potwierdzić rocznik, wyposażenie, być może historię. Koleś się do mnie rzucił że Vinu mi nie poda bo i tak z niego nic nie odczytam , a poza tym już jednemu podał, to potem dzwonili do niego z ASO z pretensjami że im jakiś koleś dupę zawraca. Mówię ok, czy będzie możliwość podjechania do jakiegoś warsztatu lub do ASO, gość znowu krzyczy że w żadnym wypadku, mówi że nie będzie tracił czasu na takie rzeczy, mówi że mogę brać 100 fachowców i sprawdzać auto, ale u niego na placu (kanału brak). Gość mówi że ostatnio jeździł z innym autem do warsztatu i stracił tam 1,5 godziny a oglądający i tak kupił auto - więc jego samochody są sprawne i nie wymagają dodatkowych sprawdzeń. Mówię do gościa panie to może ja anu zapłacę za ten samochód z góry , a obejrzę po kupnie. Podziękowałem i się odłączyłem. Jednym słowem dziwny, nieprzyjemny koleś. Oby jak najmniej takich cwaniaków.

malyex
07-02-2011, 17:18
Hehe, ja jak szukałem mondeo to trafiłem do komisu i koleś nie pozwolił mi się nawet przejechać autem. Powiedział, że możemy się przejechać, ale tylko po placu (może 5 km/h by się dało tam pojechać) i pod warunkiem, że on siądzie za sterami. Wyjąłem miernik lakieru, a chłop do mnie, żebym się nie wygłupiał. Jeb...em drzwiami, życzyłem szczęścia i poszedłem............ a samochód w komisie stał.... i stał.......i stał..........aż się trafił jakiś jeleń. Jak złapię sprzedającego na nawet najmniejszym wałku to odpuszczam auto.

RECONDO
07-02-2011, 18:57
Hmm.. zapewne są i tacy sprzedawcy którym nie zależy na sprzedaży. A może sgpm warto poszukać MDO na miejscowym rynku, ja swoje kupiłem w ASO Forda, znajomy w ASO Opla - zawsze kupujac na miejscu mogę pomóc w ewentulanej ocenie (dzięki znajomym).
http://allegro.pl/listing.php/search?category=18168&description=1&sg=0&string=mondeo&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=10&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=&a_enum%5B199%5D=all&a_enum%5B16%5D=all&a_enum%5B13%5D=all&a_enum%5B12%5D=all&a_enum%5B3%5D=all&a_enum%5B15%5D=all&a_enum%5B178%5D=all

sgpm
07-02-2011, 20:39
na rynku podlaskim byłoby najlepiej, ale niestety nie ma w benzynie rocznika 2006, poza tym kombi odpada - po prostu mi się nie podoba, a jeżeli chodzi o starsze roczniki to też mnie nie interesują , no może jeszcze na siłę 2005