PDA

Zobacz pełną wersję : V-ka - automat jak się okazało



boro
05-02-2011, 17:03
http://otomoto.pl/ford-mondeo-v6-C17261403.html
Coś nie tak? Mało fotek ale może ktoś coś zauważy...

sly_PL
05-02-2011, 17:11
2003 r ?
ale atrapa i zderzak to nie z tego rocznika,

bity z przodu?hmm

Boonaro
05-02-2011, 17:23
Zderzak jest chyba od wersji RS

boro
05-02-2011, 17:26
No właśnie o takie szczegóły mi chodzi - czy wszystko ze sobą pasuje. Zderzaki to chyba RS. A grill :niewiem:
Widzę, że znaczków V6 na błotnikach też brakuje...

GaBB
05-02-2011, 19:05
Boro cały ten mondeo jest w pakiecie RS + lotka z st. Atrapa jest albo z 2go liftu albo od rs'a z tej ogleglosci nie widze :)
Rs jest krótsza z przodu (ten chrom) a po 2gim lifcie ma dlugie to chromowane przeplaszczenie na dole. BTW grill do rs'a byl zazwyczaj w kolorze nadwozia - moze wlasciciel sobie wsadzil chromowany z 2go liftu ze wzgledow estetycznych :) poza tym z zewnatrz ladne :)

boro
06-02-2011, 00:42
poza tym z zewnatrz ladne :)
Mi też się podoba. Tylko ciekawe dlaczego nie ma zdjęć wnętrza?
Da się jakoś poznać czy deska po FL czy jeszcze przed?

lyssy
06-02-2011, 01:27
Typ: KabrioletZnaczy że jak, auto po dachowaniu? :helm:


...napis na klapie tylnej jakby za nisko (powinien być na poziome styku kierunek-stop). Opisu brak, zdjęcia do bani (ale to pasowanie maski...), auto z podkarpackiego komisu na blachach PO?

:niewiem:

berater
06-02-2011, 04:58
na blachach PO?
I znowu wszystkiemu winna PO ? :kawa:

boro
06-02-2011, 10:10
...napis na klapie tylnej jakby za nisko (powinien być na poziome styku kierunek-stop).
Rzeczywiście za nisko.



Opisu brak, zdjęcia do bani (ale to pasowanie maski...)
Czyli przód też coś nie halo...
Szkoda, bo pakiecik jest. I szyberek...



auto z podkarpackiego komisu na blachach PO?
nie tylko to ma na blachach PO.
http://amg.otomoto.pl/ford-mondeo-C17106567.html
Fusiona też ma na PO. Może to jakieś służbówki :niewiem:
Moja np. też jest na PO... W leasingu z BZ WBK.

GaBB
07-02-2011, 18:18
Da się jakoś poznać czy deska po FL czy jeszcze przed?
Da się - różnice są spore. Tylko pasowało by mieć te zdjęcia :)
Ale fakt obecności czujnika deszczu i zmierzchu na szybie wskazują, że polift pełny - przedlifty takowych bajerów nie miały :) także białe kierunki w błotnikach.

CO do pasowania maski - ja tam nic podejrzanego nie widzę - albo źle patrzę :P

Fakt napis mondeo jest niżej niż powinien - tu się zgodzę.
Mimo wszystko Boro autko chyba warte wycieczki i ogladnięcia jak podrzuci Ci gość fotki środka :)

boro
07-02-2011, 22:28
Da się jakoś poznać czy deska po FL czy jeszcze przed?
Da się - różnice są spore. Tylko pasowało by mieć te zdjęcia :)
Jakbym miał zdjęcia wnętrza to bym nie pytał :)

Ale fakt obecności czujnika deszczu i zmierzchu na szybie wskazują, że polift pełny - przedlifty takowych bajerów nie miały :) także białe kierunki w błotnikach
I o to się mnie chodziło...

Mimo wszystko Boro autko chyba warte wycieczki i ogladnięcia jak podrzuci Ci gość fotki środka :)
Spróbuję czujnik od Pinkiego pożyczyć i może bryknę się w weekend.

GaBB
07-02-2011, 22:43
Daj cynka :) w zabraniu miernika lakieru służę a i kompa mogę zabrać :P a tego egzemplarza oglądnę chętnie :D

boro
09-02-2011, 00:56
uhu, zdaje się, że nie ma już co oglądać...

Bajek
09-02-2011, 08:51
Widać nie był taki zły :)

boro
09-02-2011, 10:19
Dzwoniłem - stoi dalej tylko strona nawaliła...

GaBB
09-02-2011, 11:40
No to jest po co jechać :)

boro
12-02-2011, 23:52
Kurde, automat :(
Mnie to w sumie nie przeszkadza, tyle tylko, że Kleber by mnie ciągle objeżdżał... :))

Co za skrzynia - http://img690.imageshack.us/f/20110212224.jpg/ - CD4E czy coś innego?
Orientuje się ktoś czy to awaryjna sprawa?
A może ktoś jeździ V-ka z taką skrzynią i może podzielić się wrażeniami?

I jeszcze kilka zdjęć - może ktoś coś przyuważy...
http://img200.imageshack.us/i/20110212236.jpg/
http://img690.imageshack.us/i/20110212238.jpg/
http://img703.imageshack.us/i/20110212235.jpg/

hbr
13-02-2011, 00:51
Wygląda jak 5-biegowy tiptronic jatco...

sensei
13-02-2011, 18:37
No moj furacz jest baaardzo podobny do tego :)
Wyglada to na GHIA Executive`a
W kwestii grilla zgodze sie ze mogl byc zarowno tak kupiony jak i bity i wymieniany, ale to CI powinno bez problemu wyjsc z VINu jak bylo fabrycznie, u mnie wyszlo FRONT GRILLE TYPES : W kol. nadwozia z siatka (zauwazone dzieki berater`owi :beer:)

Co do skrzyni jest to piecobiegowy tiptronic i ja sobie bardzo chwale, z tym ze ja wymienilem od razu po kupnie olej (przy ok 88 000) i przy zakupie skrzynia byla doklanie sprawdzana na trasie. Jezdzi sie fenomenalnie, juz nie chce auta z manualem (chocby mialby to byc ST220 :satan:)

Deska moim zdaniem jest przed liftem - brak oznaczen cyfrowych na wskazniku temperatury

No i ja nie mam miejsca na napoje obok podłokietnika, mam tylko wysuwany uchwyt na napoje w konsoli - mozliwe ze to tez kwestia liftu - moje auto jest z 2004 r.

Jakbys mial jeszcze jakies pytania to wal :up:

p.s. widze ze ten ma grzane tylki z tylu, tego mi troche brakuje (znaczy sie zonie) ;) pozatym felun letni identyko no ale znaczkow V6 brak ...

cristoferec
13-02-2011, 19:44
Bity była napewno, jak komis nie zaznacza opcji bezwypadkowy to nie ma inaczej.
Przedni grill jest od wersji po 2005r.
Jak niedaleko to warto obejrzeć, może rama cała ;)

boro
13-02-2011, 19:59
Bity była napewno, jak komis nie zaznacza opcji bezwypadkowy to nie ma inaczej.
Ale bity bo grill zmieniony czy coś poza tym jeszcze na to wskazuje?


jak komis nie zaznacza opcji bezwypadkowy to nie ma inaczej
Komis opisał auto jako kabriolet... :)
Nie było też w opisie, że to automat.

sensei, da się tym dynamicznie jeździć czy ten automat jakoś mocno ogranicza dynamikę?

lyssy
13-02-2011, 20:04
Ramki dealera z PO ;) - masz VIN, masz nr rej, spróbuj zapukać do dealera - może dowiesz się więcej o aucie...

Dodano po 2 min.:

Może to złudzenie, ale prawy reflektor jakby czystszy w środku. No i pasowanie prawy błotnik - próg jakby ciut nie bardzo. Na zdjęciach komisowych z kolei i maska jakoś słabo dolega do prawego błotnika.

boro
13-02-2011, 20:15
Ramki dealera z PO ;) - masz VIN, masz nr rej, spróbuj zapukać do dealera - może dowiesz się więcej o aucie...
Na razie jeszcze nie mam VIN-u. Trochę fotek zewnątrz i wewnątrz oraz opis dzięki Kortonowi.

Może to złudzenie, ale prawy reflektor jakby czystszy w środku. No i pasowanie prawy błotnik - próg jakby ciut nie bardzo. Na zdjęciach komisowych z kolei i maska jakoś słabo dolega do prawego błotnika.
I tu chyba masz rację. Bo gość z komisu wspominał, że coś z prawej strony było robione...

sensei
13-02-2011, 20:24
sensei, da się tym dynamicznie jeździć czy ten automat jakoś mocno ogranicza dynamikę?
no ja nie narzekam, w trasie kickdown dziala porownywalnie do zrzucenia recznego manuala, z tym ze tu nie musisz wczesniej sie zastanawiac czy zrzucac na dojke czy trojke ;) po prostu gaz w deche i ma isc ile fabryka dala (warunek - sprawny IMRC)
Jakies tam opuznienie jest w stosunku do manuala, ale jak dla mnie przy tym typie auta i mocy - pomijalne

boro
13-02-2011, 22:38
A jak jest podczas wyprzedzania w trybie automatycznym? Nie przerzuca zbyt wcześnie na wyższy bieg? Są tam jakieś tryby np. sport?

No i jakie masz spalanie w mieście i na trasie?

Jareczek1980
13-02-2011, 23:38
urok st. (...)

sensei
14-02-2011, 00:56
Nie przerzuca, spokojnie jak dojdziesz do wprawy to przerzucasz sobie biegi przepustnica gazu :satan: ja na poczatku pobawilem sie troche tiptronickiem a teraz jezdze wylacznie na full auto i to mi najbardziej odpowiada, nigdy nie mialem jakichs nieprzyjemnych sytuacji z tego powodu
Nie ma trybu sport, tiptronic jest dla sportu :)
Spalanie - dzisiaj na trasie przy 140 km/h (3000 obr) i tempomacie po jakichs 40km pokazwal mi 11,5 i to by sie zgadzalo, po miescie trzeba sie liczyc z min. 14

Endru
15-02-2011, 16:57
Witam, oglądałem to mondeo. Wielkim znawcą nie jestem, książka serwisowa prowadzona do listopada 2009 roku. Numer VIN WF0WXXGBBW3M38127. Miał robiony prawy bok (z której strony patrząc według sprzedającego) tylko nie wiadomo co i w jakim warsztacie. Tylna lotka się odkleja i jest popękany lakier z górnej strony + obicia i troszkę rdzy koło niej. Środek zadbany (lekkie przybrudzone pasy bezp.) ale to jasny kolor i nieuniknione. Lakier w bardzo dobrym stanie. Tabliczka znamionowa na słupku pasażera jakby krzywo przyklejona. Podczas testowania zepsuł się zamek tylnej klapy (albo zamarzł) nie zatrzasnął się i klapa została przymknięta. Zamek, blokada klapki wlewu paliwa jest zepsuta albo się zacięła. Elektryka w środku wygląda na sprawna. Odstaje plastik na słupku kierowcy, ktoś tam zaglądał nie fachowo. Szyba szyberdachu ociera o rant dachu, przytarty lakier (albo wina piasku ,albo buda krzywa). Silnik pracuje dość dobrze, skrzynia też na zimnym.
Rdza "lekka na dole 3 drzwi. Odkręcane przednie błotniki (widać po śrubach)
Przednia szyba coś nie oryginał inna firma,ale podgrzewanie działa. Złe widoczny numer VIN w okienku szyby.
Stan reszty jak we wcześniejszych tematach.

Aktualny link: http://otomoto.pl/ford-mondeo-v6-C17261403.html

Zastanawiam się nad nim i jeśli będzie opcja to biorę go na forda do Tarnowa, cena 350zł z komputerem.

cristoferec
15-02-2011, 17:54
17 600 PLN za takie mondeo, kurde felek :jezyk1:
Chciałbym go zobaczyć jak wyglądał przed operacją.

Endru
15-02-2011, 18:23
Witam, oglądałem to mondeo. Wielkim znawcą nie jestem, książka serwisowa prowadzona do listopada 2009 roku. Numer VIN WF0WXXGBBW3M38127. Miał robiony prawy bok (z której strony patrząc według sprzedającego) tylko nie wiadomo co i w jakim warsztacie. Tylna lotka się odkleja i jest popękany lakier z górnej strony + obicia i troszkę rdzy koło niej. Środek zadbany (lekkie przybrudzone pasy bezp.) ale to jasny kolor i nieuniknione. Lakier w bardzo dobrym stanie. Tabliczka znamionowa na słupku pasażera jakby krzywo przyklejona. Podczas testowania zepsuł się zamek tylnej klapy (albo zamarzł) nie zatrzasnął się i klapa została przymknięta. Zamek, blokada klapki wlewu paliwa jest zepsuta albo się zacięła. Elektryka w środku wygląda na sprawna. Odstaje plastik na słupku kierowcy, ktoś tam zaglądał nie fachowo. Szyba szyberdachu ociera o rant dachu, przytarty lakier (albo wina piasku ,albo buda krzywa). Silnik pracuje dość dobrze, skrzynia też na zimnym.
Rdza "lekka na dole 3 drzwi. Odkręcane przednie błotniki (widać po śrubach)
Przednia szyba coś nie oryginał inna firma,ale podgrzewanie działa. Złe widoczny numer VIN w okienku szyby.
Stan reszty jak we wcześniejszych tematach.

Aktualny link: http://otomoto.pl/ford-mondeo-v6-C17261403.html

Zastanawiam się nad nim i jeśli będzie opcja to biorę go na forda do Tarnowa, cena 350zł z komputerem.

Tak się zastanawiam czy warto, kabaryna jest dość ok jeśli chodzi o wygląd etc. W porównaniu do innych ... złomów od "komisiarzy". Bo już sam nie wiem, cenę zrobi niższą na jakie 16 000 z rozmowy.

cristoferec
15-02-2011, 19:55
Tak się zastanawiam czy warto, kabaryna jest dość ok jeśli chodzi o wygląd etc. W porównaniu do innych ... złomów od "komisiarzy". Bo już sam nie wiem, cenę zrobi niższą na jakie 16 000 z rozmowy.
16 000 no to jeszcze lepiej, trzeba było zapytać czy świstak jest w pakiecie zamiast poduszek :hehe:
Ktoś oddał do komisu za grosze, bo pilnie wyjeżdżał za granicę, w sumie logiczne.
Nic tylko brać :satan:

steell
15-02-2011, 20:13
nr. vin słabo widoczny typowe po zbyt wysokim wklejeniu szyby, mondek ma oryginalnie szparę na ok 5 mm pomiędzy szybą i dachem jak szybiarz nie wie to wkleja prawie na styk i dlatego okienko na numer jet przesunięte.

Korton555
15-02-2011, 20:32
Szybe widzialem, ale nie uwazam tego za cos nie wiadomo co, sam zmienialem w mondeo 2 szyby pekniete od kamienia.

lyssy
15-02-2011, 20:33
Jak to się zsumuje (nowy reflektor P, krzywa maska, nowa szyba przednia, ruszane błotniki przód, brak znaczków, krzywo naklejona tabliczka na prawym słupku, szyberdach haczy, "coś z prawej robione", klapa się nie domyka, uszkodzona klapka wlewu) to... co z tego wychodzi? :hmm:

Można by jeszcze targnąć reflektory i zobaczyć co pod nimi siedzi :) Te jedyne nie rdzewiejące drzwi to które są? Prawe? :satan: Szyba przód z którego roku?

Endru : jeśli chcesz go gdziekolwiek brać, weź do najbliższej stacji kontroli pojazdów na przegląd. Obejrzysz od spodu, diagnosta też swoje dopowie - jak się okaże, że auto nie jest spawane z trzech to wtedy można inwestować w przegląd w ASO...

Endru
15-02-2011, 21:43
Dziękuje bardzo za odpowiedzi i dobre porady. Chyba go sobie daruje jak takie kombinacje z nim są, coś do czegoś i się kupka pieniędzy pójdzie sypać + dodatkowe koszty. Na oko auto fajne i godne zobaczenia. Szukam samochodu może nie ideału ale pewniaka. To będzie moje pierwsze autko z marki FORD. Znam ich wady i zalety, ceny są kuszące , preferuje kombi mk3 , silnik od 2.0 do 3.0 bez gazu (opcjonalnie), automat, manual z pewnej ręki.


Drzwi to pasażer przód i tył + kierowca tył (dolne ranty bierze) ale lekko bardzo lekko. W tym od pasażera jak by te roboty lakiernicze były , plastiki drzwi się ruszają dziwnie i ta konserwacja podejrzana.
Szyby przód nie oblukałem ale to nie firmowa.

cdsoftware
11-04-2011, 09:34
Ja kupiłem V6 2,5 litra z jatco - za 22kzł, kupiony w PL w salonie, udokumentowany przebieg 137kkm w chwili obecnej. Wszystko od początku do końca naprawiane w 1 ASO, znam całą jego historię serwisową :)
Rocznik - koniec 2006 roku, z Vinu listopad, 1sza rejestracja koniec listopada 2006 :) Oczywiście kombiak, brakuje mu w wyposażeniu chociażby grzania tyłków, ale przeżyję :)