PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] dziwnie zachowujący się obrotomierz



3kwojcik
12-12-2005, 13:16
Mam takowy problem, obrotomierz mi staje w pozycji pionowej, :) a dokładnie tak na 2700 obrotów. Dzieje się to bardzo różnie. Czasami przy odpaleniu auta, a czasami podczas jazdy, po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Pytanie jakie mnie się pojawia jest następujące, kończy się obrotomierz czy też gdzieś mi styki nie stykają. Jeżeli przyczyna leżeć może w drugim członie pytania to czy ktoś podpowie gdzie szukać kabli od tego. Może rozłączenie przeczyszczenie i podłączenia usunie problem. Mam nadzieje, że nie trzeba deski rozdzielczej wyjmować bo tego czynić mi się nie chce.

gordon
12-12-2005, 14:09
Obrotomierz w takim aucie jest zwykłym woltomierzem odpowiednio wyskalowanym. Działa on w ten sposób, że mierzy on napięcie alternatora i w sposób analogowy pokazuje je poprzez wychylenie wskazówki. Sprawdź na początek połączenia przy alternatorze, regulatorze napięcia. Dopiero później możesz grzebać w desce rozdzielczej. To też nie jest zbyt skomplikowane bo aby się dostać do zegarów trzeba odkręcić dosłownie chyba pięć śrubek od osłony i dwie czy trzy od samych zegarów. Ewentualnie sprawdź stan szczotek alternatora. Pozdrawiam.

fuel111
12-12-2005, 16:39
Nie tak łatwo spirdzielić niedotykany obrotomierz, zrób jak Ci Gordon mówi. :metal

3kwojcik
12-12-2005, 18:05
będę łapy wpychał w okolice alternatora zobaczymy co z tego wyniknie