PDA

Zobacz pełną wersję : Brak biegów po rozgrzaniu



skrzacik211
08-02-2011, 20:55
witam.prosze o pomoc.mam v-ke w automacie i problem jest taki na zimnym silniku mam wszystkie biegi a gdy sie troszke nagrzeje to nie mam zadnego. co moze byc przyczyna?????POMOCYYY

Netoper
08-02-2011, 21:06
Dla ASB mamy oddzielny dział i tam temat przenoszę.

Dodano po 2 min.:

A jeszcze uzupełnij w profilu jaki masz model auta i jaki silnik
tu pomoc
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84321


Podaj jaki konkretnie model skrzyni.
Od razu zapytam, czy był sprawdzany poziom oleju i ile kilometrów już ma przelatane

skrzacik211
08-02-2011, 22:10
olej biny byl ale byl juz az czarny.dodam ze kupilem niedawno v-ke gdy jeszcze jezdzila .teraz wymienilem olej ale nic to nie dalo. przelatane ok196tys ale byla juz wymieniana skrzynia ale kiedy to nie powiedzial mi wczesniejszy wlasciciel

Netoper
08-02-2011, 23:24
To jeszcze zapodaj, jak pamiętasz, jaki konkretnie olej wlałeś, luknij pod głowną chłodnicę czy jest pod nią chłodniczka skrzyni. Latwo ją zlokalizujesz bo idą od niej przewody do skrzyni.

Może to od czujnika MLP, ale to już Rodan musiałby się wypowiedzieć

Dopisz jeszcze w profilu jaki masz model mondka, diablo przydatne przy podawaniu konkretniejszych porad.

rodan555
09-02-2011, 10:42
Taki objaw potrafi dawać właśnie czujnik MLP.
Tutaj masz opisane gadzie się czujnik znajduje i jak go wyczyścić:
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94427

Olej wymieniałeś metod statyczną czy dynamiczną? jaki jest teraz kolor i zapach oleju? pomyśl nad dodaniem dodatkowego filtra oleju na obiegu chłodzenia.

skrzacik211
09-02-2011, 17:55
olej hipol atf 2d .chlodniczka jest . spuscilem olej poprzez wykrecenie sroby w skzrzyni ale wszystkie wezyki przedmuchalem powietrzem. olej jest teraz prawie taki sam jak nowy mam na mysli barwe a zapach normalny

Dodano po 4 min.:

a jesli to ten czujnik MLP to czy ma to znaczenie ze gdu dodaje gazu to przy ok2000 obrotach zaczyna gwizdac taki odglos jak by byla turbina. wczesniej takmialem ale dopiero ok5600-5700 obrotach

Netoper
10-02-2011, 12:29
Ale to skrzynia gwiżdże czy gdzieś z silnika, np jakieś podciśnienie/nieszczelność.

skrzacik211
11-02-2011, 21:00
dzwiek wychodzi tak jak by to byla skrzynie a dokladniej okolocie od strony bagnetu oleju skrzyni. moze to byc skrzeglo???

rodan555
11-02-2011, 22:11
tam jest sprzęgło hydrokinetyczne i ono nie gwiżdże natomiast tam gdzie mówisz że gwiżdże to akurat tam jest sporo rurek podciśnienia.

skrzacik211
12-02-2011, 00:52
czyli to jakes podcisnienie??? a czy to moze miec jakis wplyw ze po rozgrzaniu nie ma biegow???mam znajomego co ma coguara i mowil ze to najprawdopodobniej sprzeglo

rodan555
12-02-2011, 10:27
niema wpływu.
najprawdopodobniej jakie sprzęgło? wiesz cała skrzynia jest oparta na sprzęgłach. to co się u Ciebie dzieje to może być czujnik MLP (nie wiem czy już wyczyściłeś czy nie). kiepski olej który nie trzyma parametrów jak się rozgrzeje, upalone tarczki co też jest możliwe jeśli poprzedni olej który zlałeś był czarny i jeszcze parę rzeczy. zamiast gdybać co to może być na początek wymontuj i wyczyść czujnik MLP tak jak ci podpowiadamy poza tym warto podłączyć samochód pod komputer i sczytać z niego błędy skrzyni. Błędy skrzyni można odczytać programem scanXL. wtedy będą jakieś dane i łatwiej będzie podpowiedzieć co może być przyczyną jeśli samo czyszczenie MLP nie pomoże.