PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo 99 1,8 TD z Trzcianki - rejestracja w Polsce



piotr70
09-02-2011, 13:04
Witam
Czy ktoś mogłby mi pomóc i spojrzał na autko z ogłoszenia?? http://otomoto.pl/ford-mondeo-C17283237.html
z Kalisza mam kawałek drogi :)
Szukam dieselka najlepiej ghia i rok 1999 - 2000 (ostetecznie dobry egzemplarz 98) w cenie do max 6500, ten myśle ze za tyle by można go wziąść.
Czy warto ?? proszę o opinię

BS
09-02-2011, 14:51
Cóż. Na moje oko to mało na zdjęciach widać-przodu auta nie widać wogóle. Mówimy o kupnie nastoletniego auta więc jakieś przyryski i lakierowania są dopuszczalne-obejrzyj tylko progi i błotniki tyle czy nie gniją. Silnik nie jest myty i wygląda podobnie jak w moim przy przebiegu 230 000. Można myśleć o tym aucie....czemu nie ;)
I jeszcze jedno-zderzak pewno wymieniany tylny ale to standard-pękają jak skorupki jajek ;)

piotr70
09-02-2011, 16:27
A czy ktoś z kolegów z Trzcianki lub okolic mógłby go obejrzec i dać mi info o jego stanie??
Dostałem zdjęcia: z przodu - wygląda ok natomiast ma pęknietą grzaną szybę i trochę obdarte drzwi pasażera tył, nadkola podobno zdrowe, ile można by zbić z ceny?

mad
09-02-2011, 20:31
Drzwi lewe przednie i tylne pogniecione... zresztą samo określiłeś

w cenie do max 6500
za ta kwotę nie kupisz zadbanego MkII z '99/00 roku.

Duch-Dziadka
10-02-2011, 10:56
Jestem z Czarnkowa i mam do Trzcianki raptem 17 km.
Problem w tym, ze zazwyczaj jak mam czas jest juz ciemno.
Zobacze jutro moze w sobote uda mi sie wybrac.
Ewentualnie w niedziele.

dream
10-02-2011, 23:44
Spróbuj jeszcze uderzyc do kolegi Tomik on tez jest z Czarnkowa

Dodano po 2 min.:

hmmm kto majac skórzaną kierownice zakłada jakieś badziewne pokrowce na kiere? 210 000 przebiegu? cos mi sie wydaje, ze troszke więcej

piotr70
11-02-2011, 12:05
Do Tomika próbuje ale na razie bez skutku.
Auto ma pęknieta przednia szybę i przejechane drzwi po prawej tylne (przednie też trochę) i z VIN wyszło ze to 98 a nie 99:)
Acha ze zdjęć które otrzymałem chyba zaczynają lecieć tylne nadkola:)
Czekam na info od Ducha-Dziadka lub Tomika (o ile go złapie):)

tomik
11-02-2011, 12:27
Do Tomika próbuje ale na razie bez skutku.
Auto ma pęknieta przednia szybę i przejechane drzwi po prawej tylne (przednie też trochę) i z VIN wyszło ze to 98 a nie 99:)
Acha ze zdjęć które otrzymałem chyba zaczynają lecieć tylne nadkola:)
Czekam na info od Ducha-Dziadka lub Tomika (o ile go złapie):)

Jestem Jestem - info poszło na pw

Duch-Dziadka
11-02-2011, 13:19
Ustawiłem się z pacjentem jutro na 12 ze spokojem.

Duch-Dziadka
12-02-2011, 16:22
Witam
No więc byłem widziałem i...:

- na liczniku auta widnieje 214 tys km
- koles twierdzi, że przywiózł auto sam z holandii
- rocznik 1998
- tylny zderzak popekany do malowania
- przednia klapa lekko zjedzona do malowania
- całe auto lakierniczo troche zaniedbane - rysy, zmatowienia, jakies takie odcisnięcia generalnie nieciekawie to wygląda
- progi wyglądały na zdrowe
- szczeliny i pasowania równe, auto raczej nie miało przygody wypadkowej
- przedni prawy błotnik lekko wduszony przy zderzaku
- prawe drzwi przód i tył lekko pofalowane
- szyba czołowa pęknięta
- szyby boczne przednie lewa i prawa posiadają przy tylnym słupku rysy i zmatowienia, nie ograniczające widoczności
- silnik zapalał z małym problemem(koleś twierdził, że to pierwszy raz), wyglądało to jak takie zapalanie z opóznionym zapłonem,
- sprzęgło chodziło dobrze, ale za jakiś czas do wymiany
- silnik pracował równo
- ciągnął dobrze w każdym zakresie obrotów
- biegi chodzą płynnie
- na lewym słupku wew. dziury chyba po jakims zestawie głośnomówiącym
- welur w bdb stanie
- wnętrze ogólnie zadbane i niezniszczone
- w bagażniku poplamiona mocno roleta
- na nadkolach z tyłu i na progach od dołu pojawiają się pierwsze oznaki rdzy, ale podłoga zdrowa
- zawieszenie pracuje cicho i równo, słychać jakieś popiskiwania z bagażnika ale trudno powiedzieć co to jest
- klocki do wymiany tarcze chyba tez(drzy kiera przy hamowaniu, i pali się kontrolka)
- auto sciaga lekko na lewo, ale własciciel twierdził, że za mało powietrza w kole
- kondom na kierownicy, bo skóra jest na niej pęknięta(tak twierdził właściciel)
- silnik suchy nieumyty
- lekkie jakieś takie zapocenie przy filtrze powietrza na jednej z rur, wygladalo to troche jakby własiciciel zamiast wymienić opaskę założył jakąś taką nie trzymającą
- obrotomierz wariuje

Ogólnie jadąc tam byłem nastawiony na to, że w tym roczniku i cenie trafi sie prawdziwy parch. Byłem nawet miło zaskoczony, że auto wymaga w sumie drobnych inwestycji(oprócz lakierniczej). Dobrze prowadzący się i w całkiem przyzwoitym stanie technicznym.
Myślę, ze można się potargować i kupić tego klekota

piotr70
12-02-2011, 16:34
Wielkie dzięki Duchu-Dziadka mam nadzieje że kiedyś się spotkamy i będę mogł się odwdzięczyć.
Spróbuje stargować no to myśle ze maks za niego z opisu 5300-5500 :) jak nie zejdzie to szukam innego:)

dream
12-02-2011, 16:57
Wielkie dzięki Duchu-Dziadka mam nadzieje że kiedyś się spotkamy i będę mogł się odwdzięczyć.
Spróbuje stargować no to myśle ze maks za niego z opisu 5300-5500 :) jak nie zejdzie to szukam innego:)

nie wiem gdzie Ty żyjesz kto ci cene opuści 1200zł??

Duch-Dziadka
12-02-2011, 17:03
nie wiem gdzie Ty żyjesz kto ci cene opuści 1200zł??

Chyba nie znasz prawdziwej mocy negocjacji...
Mnie kiedys koleś spuścił z ceny 70% wartości auta... :) ;)
Trzeba tylko umieć przedstawić swoje racje.

dream
12-02-2011, 17:14
nie wiem gdzie Ty żyjesz kto ci cene opuści 1200zł??

Chyba nie znasz prawdziwej mocy negocjacji...
Mnie kiedys koleś spuścił z ceny 70% wartości auta... :) ;)
Trzeba tylko umieć przedstawić swoje racje.

pogratulować pozostaje tylko

piotr70
12-02-2011, 17:19
Wymiana szyby - sama szyba ok 600-700 bez montażu:) poprawki lakiernicze:) zobaczymy potargować sie można nie ma co sie poddawać :) jestem optymistą.

Skyline15
12-02-2011, 19:57
Z tym rocznikiem 98 to dziwna sprawa - z tyłu jeszcze knefel metalowy a powinien być z tworzywa
Zderzaczek z tyłu okopcony? Dymił on kolego mocno? booster? czy wtryski padnięte?
Warto 10 razy wszystko posprawdzać i czasem i drugi raz obejrzeć autko w sprawie rzeczy o których się zapomniało

pozdrawiam

piotr70
12-02-2011, 22:42
Dobrze w takim razie z innej beczkl :) do tej pory jestem benzyniak :) (to bedzie pierwszy klekot :)) to kto mi powie jeżeli to co napisał Skyline15 okaże się prawdą - co mnie czeka z wydatkami - nie musi być co do złotówki :) aproxymacja ile??
Zakładam ze za 3500 max puszczę swoja benzynkę czyli jeśli bym kupił za ok 5500 to ile musiałbym w niego wpompować?? bo nie chcę za dużo :)

Skyline15
12-02-2011, 23:36
Warto wydać parę groszy i sprawdzić dany samochód jeśli się jest w 99% zdecydowanym. Oczywiście w przypadku klekota piszę o pomiarze ciśnienia sprężania czyli kompresji.. sprawdzenie wtrysków to też można łatwo zrobić.

Koszty niewielkie a w przypadku tego diesla warto sprawdzić daną sztukę przed zakupem bo na rynku jest sporo min :)

Duch-Dziadka
13-02-2011, 12:38
Z tym rocznikiem 98 to dziwna sprawa - z tyłu jeszcze knefel metalowy a powinien być z tworzywa
Zderzaczek z tyłu okopcony? Dymił on kolego mocno? booster? czy wtryski padnięte?
Warto 10 razy wszystko posprawdzać i czasem i drugi raz obejrzeć autko w sprawie rzeczy o których się zapomniało


Zderzaczek z tyłu nie był okopcony, ale auto też nie było umyte. Przy normalnej jezdzie nie dymił(przynajmniej w lusterku nie widziałem), przy mocniejszym kopie jak to diesel troche buchnął.
Koles nawet nim tak ostro odjeżdzał ze stacji benzynowej to śmiem powiedzieć, że wogle nie zadymił.
Co do rocznika, to właściel powiedział mi, że jest to 98 rejestracja 99.
Z tego co pamiętam szyba przednia była 00.
Bocznych nie sprawdzałem.

piotr70
13-02-2011, 15:43
Ok zawierzę Duchowi (był widział jeżdził) i próbuje coś jeszcze ugrać i jak sie uda, to jadę go obejrzeć jeszcze raz i raczej sfinalizuje :) oczywiście jak sie da to wjadę na diagnostykę :)
Ja widziałem jkeszcze zdjecia które podesłał mi na emaila wiec wiem jak wyglada prawy bok - fakt jest troche zjechany ale to 12 lenie auto a nie 5-6 i jak zejdzie z cena to może byc - na allegro, otomoto itp. znalazlem full "igiełek" z niemiec, holandii, belgii w cenach 8-9 tysi ale tak naprawde nie wiadomo co w nich drzemie :)

pozdrawiam

miałem kontakt ze sprzedającym - no mogę go wziąść za 6000 (wiecej nie zejdzie) 80 Duchu jak myślisz czy cena nie za wysoka - jasne decyzja i tak należy do mnie :) w komplecie daje zimowki na blachach.

Duch-Dziadka
13-02-2011, 20:58
Trudno mi się odnieść do ceny auta, bo nie wiem ile kosztują takie modele.
Jesli jesteś majsterkowiczem i typem naprawiacza to z pewnoscia wart jest uwagi.
Tak jak mowilem lakierniczo bryndza, technicznie całkiem przyzwoicie.

zdeben
13-02-2011, 21:57
Trochę przydrogo jak na klekota w takim stanie jak w opisie.One chodzą u mnie w takim stanie koło 3800, i nikt więcej nie płaci no chyba że prawdziwa igła i widać że wszystko ok.

WhiteLightning
14-02-2011, 13:27
A co do sciagania to zawsze mowia ze to powietrze, jak gosciu jest pewny skoczcie na kompresor, napompuj i bedziesz widzial, zawsze mozesz pare stowek utargowac na to jeszcze:)