PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie - brak redukcji (MKIII)



Dr_Aqla
09-02-2011, 13:25
Po przejechaniu paru kilometrów stabilna jazda (w automacie) w okolicach np: 40-50km/h czy 80-90km/h i przy próbie powolnego przyspieszenia samochód zaczyna szarpać, tak jakby nie zredukował biegu (i faktycznie tak jest). Przy ponownym dynamicznym wciśnięciu pedału gazu z reguły udaje się redukcja ale często z tego co mi się wydaje o 2 biegi niżej. Zmiany biegu w przełączeniu skrzyni na tiptronic odbywają się bez zwłok czasowych i nie ma problemów z włączeniem któregokolwiek z biegów.
Wydaje mi się, że temperatura (otoczenia, skrzyni) ma tu znaczenie bo jak teraz zrobiło się cieplej to częściej mi się to zdarza (właściwie za każdym razem, kiedyś jak było zimniej to tak nie było). Oleju nie wymieniałem. Samochód mam od 3 miesięcy. I teraz kilka pytań:
- Czy wymieniać olej?
- Czy to może jakiś czujnik padł np prędkości
- Gdzie w Lublinie jest jakiś warsztat co by można powierzyć im ewentualne działania na ASB.

Dziękuję z góry za podpowiedzi odnośnie rozwiązania problemu.

micho_m
09-02-2011, 17:55
Wg mnie to cos z elektryka. Najlepszy serwis asb jaki znam to ASB Plochec w Jastkowie.

Dr_Aqla
09-02-2011, 23:44
Dzięki micho_m!!!
Nie wiesz (wiecie) może jak wygląda tam temat kosztów? Zdzierają? Nie zdzierają? Naciągają na dodatkowe naprawy?
Mają trafne diagnozy? Można im zaufać w 100%? Znasz (znacie) jakieś fakty na temat tego warsztatu ? Naprawili ? nie naprawili ? spaprali coś?
Trochę dużo pytań ale po tym co poczytałem, trochę, o tych ASB, to szczególiki obchodzenia się z nimi są bardzo ważne, jeśli się nie chce spierniczyć czegoś bardziej niż jest.

Dzięki z góry za przybliżenie mi tych kwestii, a może macie jeszcze jakieś uwagi co do problemu, czy też sposobów jego rozwiązania

micho_m
09-02-2011, 23:58
U mnie wymieniali tylko olej i nic nie zepsuli :) A poza tym slyszalem bardzo duzo pozytywnych opinii o tym warsztacie. Ze mnie nie zdarli, ale nie wiem jak wygladaja ceny napraw. Najlepiej zadzwon do nich i pogadaj z wlascicielem. Opisz co sie dzieje i moze cos wiecej Ci powie. A i wiem ze terminy maja dlugie.

Dr_Aqla
10-02-2011, 00:26
Dzięki

W takim razie jutro do nich zadzwonię

Pozdrawiam

Fadah
14-02-2011, 11:00
I jak, coś się wyjaśniło?

Czy to zjawisko występuje przy niskich obrotach, niezależnie od biegu?

Bo miałem podobny objaw (te same: silnik i skrzynia) - okazało się, że problemem był zapłon - świece i przewody WN. Delikatne przyspieszanie - szarpał. Jak się "dało w palnik" jechał praktycznie normalnie (na wyższych obrotach).

Też się obawiałem, że to skrzynia, ale skończyło się na wymianie świec i kabli WN. Trochę kosztowało ale mniej niż remont ASB! :)

Pozdrawiam i życzę, żeby to jednak nie była skrzynia! :)
Fadah

Dr_Aqla
26-02-2011, 17:45
Witam,

U mnie to też mogą być problemy z zapłonem, chociaż byłem w ASO na kompie i wykazało zbyt ubogą mieszankę. Okazało się ze mam dziurawy kawałek odmy. Wymieniłem, choć jeszcze przed wymianą przestało szarpać. Pomyślałem, kawałek rurki i po strachu, błędu o zbyt ubogiej mieszance już nie pokazuje. Ale co.....jadę dzisiaj (trochę dłużej niż zwykle) dojeżdżam do skrzyżowania, chcę przyspieszyć no i co.............i szarpie. Już powoli zaczynam mieć dość marki ford. Mam jeszcze jedno podejrzenie, gazownik, który mi zakładał instalacje wymienił mi świece. Oczywiście nie zapytał i założył NGK Platinum, słyszałem ze do mondków tylko motocraft. Z tego co rozmawiałem z kolesiem ASB to powiedział ze to 80% sprawa układu napędowego a nie ASB. Sam już nie wiem