PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica między "P" a "N"



xslimakx
10-02-2011, 12:38
Cześć,

Mam prośbę, możecie mi wyjaśnić różnicę między P a N w 5 biegówce w Mondeo. Rozumiem, że dając P i zaciągając ręczny zostawiam autko wyłączone, P blokuje skrzynie a N nie? Stojąc pod sklepem i czekając na kogoś co wrzucam N czy P?

Pozdrawiam

rodan555
10-02-2011, 13:07
P czyli park blokuje skrzynie. N czyli neutral tego nie robi. zachowuje się jak luz w samochodzie z manualna skrzynią biegów.

xslimakx
10-02-2011, 13:45
Czyli jeśli chodzi o postój włączonego auta to rozumiem, to bez różnicy czy zostawię na N czy P? A jeśli chodzi o zostawianie auta na wzniesieniu? To standardowo ręczny najpierw a później P czy N? Może głupie pytania zadaję ale nie wiem :)

Netoper
10-02-2011, 14:02
Możesz i na D zostawić (jak blokada kluczyka pozwoli :) )

P to jest po blokada skrzyni i według mnie dużo pewniejsza niż ręczny, Z tym że P można zapodać jak auto stoi, bo próba wrzucenia P podczas jazdy/toczenia się może skończyć się rozwaleniem skrzyni.
A N to nic innego jak, analogicznie do manuala, pozostawienie lewarka/skrzyni w pozycji "luz"


Na wzniesieniu osobiście zaciągam najpierw ręczny, potem chwila na N żeby ręczny ustabilizował auto i dopiero N.
Bo jak najpierw N to cały ciężar auta opiera się na blokadzie skrzyni, nie wiem czy to szkodzi czy nie ale na wzniesieniu nie pozostawiam tylko na N auta i dopiero później ręczny.

xslimakx
10-02-2011, 14:19
OK. Dziękuje za wyjaśnienie. Jeszcze pewnie będę o coś pytał, autko odbieram w poniedziałek :-)

SteelRat
03-03-2011, 14:35
wrzucenie P podczas jazdy robi tylko tyle, ze zapadka przeskakuje, nic nie powinno sie uszkodzic... (taaaak, zdarzylo mi sie kiedys testnac...)

co do pozostawienia ZAPARKOWANEGO auta, zatrzymujemy sie, zaciagamy awaryjny, czyli reczny, wrzucamy P. tak w kazdym razie jest zalecane przy obsludze aut z automatycznymi skrzyniami.

ja recznego uzywam w sumie tylko wtedy, gdy zatrzymuje sie na wiekszym "ukosniejszym" wzniesieniu jakims.

nie nalezy zostawiac auta na D czy N... szczegolnie, ze na D bez cisnienia oleju przeciez auto i tak pojedzie... a kluczyk wyjmiemy ( o ile nie mamy uszkodzen stacyjki) tylko na N.

myle sie gdzies? mam prawo. wtedy mnie poprawcie.

CODY_21
07-03-2011, 14:12
Ręczny w moim aucie obsługuje TYLKO diagnosta na badaniach technicznych.Jeżdżę automatem łącznie 6 lat i nigdy nie dotykałem ręcznego. :)
Pozycję P rozumiem, jako parking a ręczny to jak sama nazwa wskazuje AWARYJNY

SteelRat
07-03-2011, 17:34
no ja napisalem, jak jest zalecane :)
a uzywac... coz, w ziiimie ;> oj, tak tak, sie uzywalo... albo w korku, zamiast na P zrzucac, czy hamulec deptac... czasem to ma sens, bo potrafie dluuuugo stac ;/

Wroclaw remontami rzadzi... i chorymi rozkladami jazdy pociagow i staniem przed przejazdem...

sensei
09-03-2011, 10:41
ja podobnie jak CODY_21 zapomnialem co to reczny hamulec, a dodatkowo wyczytalem w manualu (ale moge sie myslic!) ze wrzucenie P w tiptronicku powoduje wlacznie hamulców na obu osiach, cokolwiek miałoby to znaczyć...

SteelRat
26-04-2011, 09:17
tak wroce sobie do tematu... bo mi sie przypomnialo, ze przeciez MK3 nie wiedza, co to reczny, bo im sie psuja :) fakt! hihi...

rafantek
27-04-2011, 02:00
P to parking, uzywany na dluzsze postoje, parkowanie itd, zapobiega toczeniu auta itd, ma blokade skrzyni, na której nie powinno sie "wieszać" auta, czyli zostawiać tylko na P na duzych wzniesieniach, bo potem nawet ciezko wyrwac lewarek z P (skrzynia sie uszkadza) Prawidłowo to reczny, N, puszczamy hamulec nozy, i dopiero na P
A N to luz, jak nam sie nie chce trzymac hamulca przy zapalonym silniku.

Nie powinno sie gasic auta na innych biegach.

CODY_21
19-05-2011, 10:05
P to parking, uzywany na dluzsze postoje, parkowanie itd, zapobiega toczeniu auta itd, ma blokade skrzyni, na której nie powinno sie "wieszać" auta, czyli zostawiać tylko na P na duzych wzniesieniach, bo potem nawet ciezko wyrwac lewarek z P (skrzynia sie uszkadza) Prawidłowo to reczny, N, puszczamy hamulec nozy, i dopiero na P
A N to luz, jak nam sie nie chce trzymac hamulca przy zapalonym silniku.

Nie powinno sie gasic auta na innych biegach.


Brednie Waść prawisz! Automat=wygoda i komfort.Nie znam wzniesienia, które zablokuje dzwignie wyboru biegu.Byłem w górach - Zakopane, Karpacz - zawsze P - czy długo, czy na chwilę, z górki ( z góry), czy pod górkę - zero problemów. Jeśli dźwignię ciężko ruszyć to problem jest w elektromagnesie, co blokuje dźwignię w pozycji P. Tyle z moich doświadczeń. P - to parking a czy auto stoi pod domem czy na czerwonym to żadna różnica, silnik można wyłączyć na każdym biegu, inaczej by to zablokowali.

akwedukt76
01-06-2011, 16:22
silnik można wyłączyć na każdym biegu,

Wyłączyc tak, ale spróbuj wyciągnąc kluczyk ze stacyjki.