PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Falujące, nierówne obroty silnika na biegu jałowym



marrem
11-02-2011, 22:04
Witam serdecznie. Zwracam sie z prosba do szanownych forumowiczow o pomoc w problemie z dosc mocno falujacymi obrotami na biegu jalowym. Użyłem juz szukajki (zeby nie bylo), ale nie znalazalem konkretnej odpowiedzi na moj problem.
Po odpaleniu (szczegolnie na zimnym silniku) obroty skacza w przedziale 750-1000 przy okazji dosc mocno telepie samochodem. Bylem na komputerze (IDS) w ASO i nie bylo zadnych bledow. Dokonano proby przelewowej i padlo na wtryski - po 5 s w wezyku bylo juz 30 cm paliwa a po minucie wszystkie wtryski laly. 2 miesiace temu regenerowalem wtryski w znanej i cenionej firmie Pana Adamczyka z Piekar Ślaskich. Wydaje mi sie dziwne, zeby uszkodzone byly wtryski, poniewaz auto rano odpala bez zadnych problemow, przyspiesza idealnie, nie zapala sie tzw sprezynka. Jedyny problem jest w nierownych obrotach na biegu jalowym, dodatkowo w czasie jazdy samochod sam przyspiesza. Zaobserwowalem jeszcze cos takiego, ze jak zaczynaja skakac obroty na biegu jalowym to delikatnie przygasa podswietlenie deski i mruga swiatlo oswietlenie wewnatrz pojazdu. Mierzylem napiecie ladowania i jest ok 14,7 V. Prosze o sugestie gdzie szukac problemu. Z gory dziekuje

Paolo
11-02-2011, 23:36
Mierzylem napiecie ladowania i jest ok 14,7 V.

To chyba miałeś uszkodzony miernik :), wymień alternator i zapomnij o falujących obrotach.

selega
12-02-2011, 13:59
Witam, mam taki sam problem, falowanie obrotów ,przyspieszanie auta jak zdejmę noge z gazu i mruganie podświetlenia ...jeśli znalazł pan rozwiązanie byłbym wdzięczny za podpowiedz

eMJot
12-02-2011, 14:07
wymień alternator
napisane jest przecież :)

selega
12-02-2011, 14:44
wymiana alternatora na 100% pomoże?

Paolo
12-02-2011, 19:43
wymiana alternatora na 100% pomoże?

Tak oczywiście ale tylko i wyłącznie na nowy, i nie kupuj regenerowanego za 400 zł bo za dwa dni będziesz miał to samo. Kupuj tylko nowy motorcrafta.

marrem
13-02-2011, 17:04
Cos takiego warto kupic?
http://allegro.pl/alternator-ford-mondeo-1-8-2-0-di-tdci-tddi-i1429528003.html

CODY_21
13-02-2011, 19:23
napisz jak naprawisz auto :banan:

ivec2
13-02-2011, 20:56
Bardzo prawdopodobne że to wina alternatora ale najpierw posprawdzaj sobie kolego połączenia wszystkich mas w komorze silnika oraz klemy na akumulatorze. U mnie było to samo a przyczyną była grzejąca się klema plusowa oraz słaba masa na podszybiu po lewej stronie gdzie wychodzą przewody z komputera. I nie sugeruj się tym że ładnie wyglądają i nie widać korozji. Na zimnym silniku włącza się dodatkowy podgrzewacz płynu chłodzącego i są straszne spadki napięć jeśli któryś przewód lub połączenie stawia opór to komp dostaje złe wartości z czujników i szaleje.

Paolo
13-02-2011, 23:22
Cos takiego warto kupic?
http://allegro.pl/alternator-ford-mondeo-1-8-2-0-di-tdci-tddi-i1429528003.html


Pisałem ci wcześniej o cenie ( 880 zł) altka a Ty swoje koń z klapkami, rób jak chcesz twoje pieniądze i zmarnowany :))

eMJot
14-02-2011, 00:02
u mnie siedzi regenerowany i jest git :)
tylko....
był wymieniany 3 razy :)
i ten ostatni działa tak jak powinien:)
sprawa była prosta bo macher od altka na miejscu

Dodano po 1 min.:

ale tak jak napisał Paolo, wymiana minimum 100pln
jak robił na miejscu jak u mnie to zapłaciłem tylko raz, ale bawić się w odsyłanie...

marrem
14-02-2011, 12:10
Bardzo prawdopodobne że to wina alternatora ale najpierw posprawdzaj sobie kolego połączenia wszystkich mas w komorze silnika oraz klemy na akumulatorze.

O tym nie pomyslalem. Podswietlenie zegarow wlasnie najczeciej mruga na zimnym silniku i obroty takze faluja na zimnym silniku. Czy powinny byc jakies bledy w komputerze? IDS nie pokazuje zadnych bledow

marrem
07-03-2011, 21:07
Kolejnym problemem jest gorąca klema minusowa (-).przy okazji przygasaja swiatla. czy ktos z szanownych spotkal sie z czyms takim? co moze byc przyczyna?

Paolo
07-03-2011, 22:21
Kolejnym problemem jest gorąca klema minusowa (-).przy okazji przygasaja swiatla. czy ktos z szanownych spotkal sie z czyms takim? co moze byc przyczyna?

Kolego czy Ty czytałeś co wyżej pisaliśmy ???? zanim odpowiesz na to pytanie dobrze się zastanów :palacz: bo widzę że chyba nie :palacz:

marrem
08-03-2011, 09:52
Dobrze. Czy moglby mi jescze ktos podpowiedziec gdzie dokladnie sa umiejscowione przewody mas?? Znalazlem 2 pod akumulatorem, 2 pod lampami i 2 do błotnika.

CODY_21
08-03-2011, 14:17
czyżby to było takie proste rozwiązanie falujących obrotów ? mam ładowanie 14.7 -14.8 V -elektryk twierdzi ,że do + - 0.5 V jest dopuszczalne .Po włączeniu szyb spada do 13.4 V ale za chwilę jest 14.7 V .Czy ktoś to wypróbował na swoim aucie ?Jak były mrozy poniżej -8 C to obroty stabilne - im zimniej tym lepiej a teraz przy + C coraz gorzej .