PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na denerwujące daszki przeciwsłoneczne



MrocznySzewc
11-02-2011, 23:23
Pewnie niektórzy z was mają, mieli lub będą mieć taki problem jak ja... mianowicie, wkurzające daszki przeciwsłoneczne, których klapki od lampek podświetlających lusterko ciągle drgają i hałasują:/

dziś powiedziałem "dość! trzeba coś z tym zrobić!"

Modyfikacja jest bardzo prosta:) Wystarczy wyciągnąć daszek, a dalej jego klapkę i lusterko. Lusterko ostrożnie podhaczamy czymś cienkim, np scyzorykiem, przy prawej lub lewej jego krawędzi, odchylamy przy tym obramowanie całej wnęki na lusterko i klapkę. Gdy już zatrzask puści i wyciągniemy lusterko z matowymi szybkami zobaczymy taki oto widok:
http://img717.imageshack.us/img717/2470/dscn1962a.th.jpg (http://img717.imageshack.us/i/dscn1962a.jpg/)

To, co zaznaczyłem strzałką to właśnie obiekt naszej modyfikacji. Są to dwie blaszki, które po zetknięciu ze sobą zamykają obwód i dzięki temu światełka przy lusterkach się zapalają(gdy podnosimy daszki). Musimy je razem zewrzeć. Po co? Po to, żeby imitowało to cały czas podniesioną klapkę:) Nie znaczy to, że cały czas lampki będą się świecić:) Lampki zapalają się tylko wtedy, gdy daszki są opuszczone na dół, tak więc mamy daszki bez wkurzających klapek, ale nadal ze światełkami:)

PS wiem, że to pewnie głupota, ale może się komuś to przyda:D

iceman150
11-02-2011, 23:47
Jest jeden minus tego rozwiązania jak sobie w sloneczny dzień opuścisz taki daszek to ci światełka prosto w oczy świecą skutecznie rozpraszając.

Colorado30
12-02-2011, 10:51
e tam kolego gadasz bzdury bez obrazy oczywiscie a po co klapka na tych daszkach jest coby nie swiecilo od razu w oczy tylko trza ja podniesc a jak to wam przeszkadza to polecam od mk1 te odsuwane sa duzo lepsze niz te od mk2 :rotfl: :metal:

MrocznySzewc
12-02-2011, 23:25
Ale jak słońce świeci to te lampki nic nie dają:P to jak z monitorem, odpalisz laptopa w nocy to Ci wali po oczach, aż boli a jak odpalisz go na słońcu to nic w nim nie widzisz:P kolejnym minusem jest dziura u góry pozostała po klapce:/ no cóż, coś za coś:P

zibi_j1
13-02-2011, 11:43
mi ten tekst bardzo pomógł. U pasażera nie miałem klapki i nie swieciły lampki wcale. Wczoraj szast prast i zrobiłem tak, ze jest cacy, co do świecenia po oczach, nie przeszkadza to zbytnio, ale w przyszłosci planuję gdzieś z boku malutki pstryczek na obwodze założyć, zeby można było włączyć i wyłączyć świecenie :) U siebie z kolei klapka jest i działa, ale jak zaczyna stukać podczas jazdy to mam ochote otwozyć okno i ... ;) jest jakaś alternatywa dla jej stukania ?

MrocznySzewc
13-02-2011, 12:11
To jak zrobisz ten wyłącznik to opisz co i jak, bo może i ja się zdecyduję:)

Malutki
13-02-2011, 12:14
Ja problem rozwiązałem bardzo prosto, zastosowałem żep. I jest cacy!

zibi_j1
13-02-2011, 18:11
Ja problem rozwiązałem bardzo prosto, zastosowałem żep. I jest cacy!

wrzuć fotkę

Malutki
14-02-2011, 21:02
fotek nie mam kiedy zrobić, ale to jest bardzo proste. Wystarczy kupić żep samoprzylepny odpowiedniej grubości przykleić w dwóch dolnych rogach i po sprawie. Nic nie dzwoni i nie drażni. Powodzenia.

zibi_j1
14-02-2011, 21:14
ale nie do konca wiem do czego przyklejasz zep. do lusterka i do klapki?

Malutki
14-02-2011, 22:50
No przecież nie do przedniej szyby :)) . Tak do lusterka i do klapki :)

mmaurycy
21-03-2011, 16:35
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie blend od MK1 Ghia potrzebne będą końcówki (wtyki od Mk2) bo są inne i trzeba zwrócić uwagę na biegunowość bo ma znaczenie. Ja tak mam zrobione prawie od początku jak kupiłem MK2 i jestem bardzo zadowolony
pozdrawiam