PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciek,szarpanie i stary olej...



Hahar
12-02-2011, 22:18
A wiec tak autko mam prawie 2 lata, z tym że stało rok.
Jeżdżę od ok 4 miesięcy jeszcze nie dawno olej był przeźroczysty żółty i szykowałem się do zmiany.W zeszłym tygodniu zauważyłem wyciek ze skrzyni-konkretnie przy okrągłym deklu na spodzie skrzyni.Dolałem oleju,troche przesadziłem przejechałem parę kilometrów i odciągłem nadmiar.
Jest brązowy,zapach coś jak stary smar.
Co do szarpania zawsze tak było i myślałem że ten typ tak ma-dopiero teraz wyczytałem że nie koniecznie.Poduszki wyglądają dobrze-znaczy guma jest od spodu nie wiem jak wygląda nowa.Szarpie na zimnej skrzyni jak wrzucę D albo R i to tak że samochód podskakuje-jak się rozgrzeje jest znacznie lepiej.

parę pytań:
-co się znajduje pod tym dekielkiem zabezpieczonym zegerem,i czy jak go wyjmę w celu uszczelnienia nie rozleci mim się pół skrzyni albo nie wyleci olej,i czym to uszczelnić-są jakieś uszczelki do tego??
-chce zmienić olej w przyszłym tygodniu jak tylko kurier go dowiezie,ale jak się stary zrobił brunatny to nie wiem czy już tarczki się nie uwaliły-ma ta zmiana sens??
-ma ktoś fotkę dobrej poduszki dla porównania??
-jaki jest orientacyjny koszt tarczek i wymiany??
-jest jakaś metoda na wymianę dynamiczna domowym sposobem??

Wiem że zawaliłem z tą wymianą ale nadal walczę ze smokami w baku...
Z góry dziękuje za każda radę. ;)

Zapomniałem napisać-przebieg to 139tys i raczej bez wymiany...:/

rodan555
12-02-2011, 23:13
nooo to już po kolorze oleju który był przeźroczysty żółty powinieneś był się domyślić że olej jest już bardzo stary ... powinien być czerwony. o dynamicznej wymianie było kilka razy wystarczy użyć szukajki. a teraz tak dokup sobie dodatkowy filtr oleju skrzyni taki zakładany na wąż gumowy bo filtr który jest w skrzyni zapewne już się zużył i puszcza przez by-pass. co do dekla o którym mówisz to prawdopodobnie chodzi ci o dekielek pod którym jest tłoczek który zaciska hamulec przekładni planetarnej przy zmianie biegu, należy się tam spodziewać oleju więc jeśli cokolwiek z tym będziesz robić to najpierw spuść olej ze skrzyni i przygotuj się na to że jak będziesz zdejmować to i tak ileś oleju ci jeszcze stamtąd wyleci.

Hahar
13-02-2011, 13:34
Czytałem o dynamicznej wymianie ale do niej jest chyba potrzebne specjalne urządzenie ?? Chyba że się mylę...
Jest gdzieś rysunek co siedzi pod tym deklem,najlepiej z jaki opisem żebym mógł kupić uszczelkę,zimering czy co tam siedzi ??
I czy po rozebraniu nie wyleci reszta elementów...

rodan555
13-02-2011, 14:00
tu masz prawie wszystko co powinieneś wiedzieć:
http://avtopedia.ru/akpp/CD4E.pdf
a do dynamicznej wymiany nie trzeba żadnych specjalnych przyrządów. naprawdę użyj szukajki to było kilkakrotnie opisywane.

Hahar
13-02-2011, 14:40
Dzięki bardzo :)
Na stronie 52 tego pdfa jest chyba to rozrysowane-wygląda na to że brakuje mi części 7 bo od dołu widać ten pierścień 6,ale nie ma otworu na środku.
No chyba że ta kapa jest tak przetłoczona że wygląda jak pierścień po bokach...
Piątka to jest zimering ??
Widzę że jak to rozbiorę to części będę szukał 100m dalej-pod spodem jest sprężyna...
Próbować to uszczelnić po zewnątrz -ma to sens??

rodan555
13-02-2011, 19:34
piątka to przykrywka, której uszczelnienie najpewniej puszcza. co do uszczelnienia od zewnątrz to nie sądzę żeby to wiele dało bo tam w środku prawie na pewno jest spore ciśnienie w trakcie przełączania biegu. W sumie to podejrzewam że idzie toto rozebrać i złożyć bez większego problemu.

Hahar
16-02-2011, 08:26
A więc dostałem orginalny dekielek,olej ma być dzisiaj gorzej z tym filtrem...
Jak to wygląda,ewentualnie jaki typ-albo chociaż średnica wejść-mechanik mówi że są filtry na wąż do paliwa ale do oleju to się nie spotkał.
Filtr do ropy raczej nie wchodzi w grę??

A co do wymiany dynamicznej nie bardzo rozumiem opis:
Dopiero jak spuszczę olej korkiem i wleje nowy mam zdjąć przewód powrotny z chłodnicy,odpalić silnik i mieszając manetką dolewać świeży rurką od miarki tak długo aż zacznie wypływać z chłodnicy??

Powrót na skrzyni ma być w tym czasie zatkany czy lać przez powrót??

Byłem w serwisie skrzyń automatycznych dekielek mieli(za założenie chcieli 150zł),filtr tylko na zamówienie i facet odradzał wymianę oleju-twierdził że nie ma sensu.
Albo liczy na zarobek jak się zepsuje albo skrzynia się może rozszczelnić jak dostanie świeżego oleum.
Za to podpytałem jak oni to robią i twierdzi że maja jakąś pompę i tłoczą olej powrotem z chłodnicy z odpowiednią prędkością(nie powiedział jaka).

Jaką ma wydajność pompa w skrzyni??
A może zrobić coś ala lejek z wężem na wejściu powrotu do skrzyni zalać to olejem i dopiero odpalić silnik??


Jestem dość zielony w takich operacjach-zdecydowanie wolę elektrykę...
Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie... :niewiem:

rodan555
16-02-2011, 09:55
co do filtra to może być np taki:
http://www.samko.pl/sklep/dodatki-dodatkowy-filtr-magnetyczny-p-1003.html
filtron też robi coś podobnego na allegro można znaleść.
1. zlewasz korkiem stary olej
2. zakręcasz korek i zalewasz skrzynię nowym olejem w tej ilości co zlałeś
3. rozpinasz wąż powrotny do skrzyni i najlepiej przedłużyć sobie oba przewody do jakiegoś dosyć wysokiego naczynia.
4. odpalasz silnik (bez wachlowania biegami) ale tylko na chwile bo ciśnienie jest dosyć duże.
5. dolewasz znów przez rurkę od bagnetu w tej ilości co wypchnąłeś
6. czynność 4 i 5 powtarzasz aż z rurki zacznie ściekać czyściutki olej.
7. spinasz przewody odpalasz silnik wachlujesz biegami, potem na park i sprawdzasz poziom oleju. jak za mało to dolewasz jak za dużo to upuszczasz trochę tak aby uzyskać prawidłowy stan (podczas sprawdzania oleju silnik ma cały czas chodzić).

filtra tego oryginalnego od skrzyni nie wymienisz bo byś musiał rozebrać całą skrzynię, dlatego kup coś takiego jak ci podesłałem w linku. Olej się wymienia w każdej skrzyni automatycznej nawet jeśli producent podaje że się nie wymienia, po prostu wymiana oleju przedłuża jej życie na czym producentowi zbytnio nie zależy.
Co do wydajności pompy skrzyni to nie mam danych ale jest ona spora i na pewno nie będziesz w stanie dolewać oleju do skrzyni w tym tempie co pompa będzie wypompowywać, dlatego silnik należy włączać tylko na chwilkę.

Hahar
22-02-2011, 14:51
A więc tak-olej wymieniony :),drobin metalu nie było za to jakieś farfocle-brunatne dość łatwo dało się to rozetrzeć.
Wydaje mi się że skrzynia pracuje ciszej i dużo mniej szarpie-szczegulnie na zimnym.
Filtra jeszcze nie mam bo nie doszedł ale założę go jak tylko dotrze-gdzie go najlepiej umieścić??
Mam problem z tym dekielkiem-wymieniłem na nowy ale leci bardziej jak na starym i to tylko jak przełączę na D albo R...
Więc tak sobie myślę czy aby za bardzo ciśnienie nie wzrasta-jest jakiś odpowietrznik w tej skrzyni??
Może się zatkał??
Orginalny dekielek praktycznie nie wygląda na uszkodzony,guma nie była sparciała...
Czym to uszczelnić??

Netoper
22-02-2011, 14:56
jakiś odpowietrznik w tej skrzyni??
Jest, na nim siedzi gumowy wężyk i leży sobie luzem między silnikiem a filtrem powietrza.

Czym to uszczelnić??
Spróbuj uszczelką w płynie.

Hahar
23-02-2011, 21:40
Jest, na nim siedzi gumowy wężyk i leży sobie luzem między silnikiem a filtrem powietrza.

wężyka nie stwierdzono-jest jakiś kapselek przy MLP po prawej ale czy to to :niewiem:



Spróbuj uszczelką w płynie.

W sklepie rozłożyli ręce-zasmarowałem jakąś pastą silikonową do skrzyń,zdobyczną z serwisu volkswagena.
Autko zostało do jutra w garażu u znajomego żeby to paskudztwo wyschło-jutro się okaże...

rodan555 ,Netoper dzięki za pomoc :beer: :beer:

Netoper
23-02-2011, 21:45
jest jakiś kapselek przy MLP po prawej ale czy to to
Być może, ja trafiałem na takie z wężykiem, zresztą i na forum jest trochę pytań typu: "co to jest za luźny wężyk co się pałęta" czy "czy ten wężyk wychodzący z ASB ma być gdzieś nasadzony"


W sklepie rozłożyli ręce
http://allegro.pl/listing.php/search?string=p%C5%82ynna+uszczelka&category=0

rodan555
24-02-2011, 09:57
niektóre skrzynie wychodziły z wężykiem, niektóre z takim kapselkiem i to i to służy do odpowietrzenia skrzyni

Netoper
24-02-2011, 19:08
A to już wszystko jasne, mi się trafiały przypadki "wężykowe" :)
W każdym razie odpowietrzenie jakie by nie było musi być.

Hahar
25-02-2011, 11:41
A jak ten odpowietrznik sprawdzić czy jest dobry??
Albo jak go wyciągnąć z tej gumy żeby czegoś nie popsuć??

Olej nadal leci-wypchło klej silikonowy w miejscu gdzie się pierścień kończy :wall:

Znalazłem coś takiego:
http://www.servobore.com/pdf/Instructions/cd4e.pdf

I jak dobrze rozumiem to ten dekiel na klej jest wklejony-chyba że się mylę...
Kupiłem klej dwu składnikowy epoksydowy do metalu i w ostateczności tym zakleję ale:

-nie wiem czy to będzie trzymać bo jest do 93 stopni,i słyszałem że w zmiennych temp. kiepsko trzyma

-i nie wiem czy ciśnienie w skrzyni w tym miejscu nie jest za duże,bo jak jest to wypchnie coś innego...

-będzie to to prawie nie rozbieralne :satan:

Ps.Nadal twierdzę że brakuje mi części 7 czyli "servo cover cap" ze strony 52 pdfa.
Mógł by ktoś zrobić fotkę jak to powinno wyglądać na skrzyni??
Na dole tej strony widać że to wystaje poza otwór w skrzyni a u mnie jest dekiel i zeger-jakieś 0,5 cm w tym otworze...

andi129
26-02-2011, 10:23
witam ja tez mialem identyczny problem i tego dekielka nie bylo ale olej dosc mocno wyciekal ale ja tego nie naprawialem bo za drogi to byl interes i autko pchnolem ale ja mysle ze klej nic tu nie pomorze

Hahar
26-02-2011, 21:13
Zakleiłem i jak na razie nie leci-musiałem założyć stary dekielek,w nowym guma była uszkodzona,pewnie przy wciskaniu dostała sztycha.
Choć wyglądało to bardziej na bąbel powietrza w gumie.
I to by była dobra wiadomość...

Zła jest taka że jak uszczelniłem skrzynia szarpie mocniej.

Może faktycznie orginalny filtr jest zapchany i przelewem idzie-przypuszczam że przelew otwiera ciśnienie.

Może wymienić orginalny??

http://allegro.pl/listing.php/search?string=CD4E+filtr+oleju&category=0&sg=0

Nić się nie wysypie z pod miski??

rodan555
27-02-2011, 12:28
żeby wymienić oryginalny musiałbyś wyjąć i przepołowić sprzynię bo on nie znajduje się pod tym czarnym deklem tylko w innym miejscu.