PDA

Zobacz pełną wersję : [Rover 400 1.6Si] Problem z ruszaniem/niskimi obrotami



razor666
15-02-2011, 18:17
otóż niedawno zakupiłem swojej dziewczynie fajnego roverka 400 z 1998r. Wszystko pięknie ładnie ale po pewnym czasie zauważyłem że na rozgrzanym silniku zaczynają falować obroty. Również przy rozgrzanym silniku gdy chce się ruszyć z jedynki, podczas przyspieszania rzuca autem jak by dawało mu się za mało obrotów. Moja hipoteza to do wymiany świece oraz kable zapłonowe...a wy co o tym myślicie? Miał może ktoś do czynienia z tym autem i takim konkretnie przypadkiem? Wiem że te auta nie lubią jak mają nierówne obroty i czytałem że przez to może się uszkodzić przepływomierz...nie wiem ile w tym prawdy ale licze na wasze opinie.

Mondekmk1
21-02-2011, 20:08
A sonda i krokowiec sprawdzony?? Jakby to byly kable albo swiece to raczej na zimno by szarpal.

razor666
21-02-2011, 21:55
sonda? o krokowcu właśnie myślałem ale czy byłaby różnica między ciepłym a zimnym silnikiem...

Mondekmk1
22-02-2011, 19:12
Pierwszym objawem zuzytej sondy jest wysokie zuzycie paliwa i falowanie obrotow na cieplym. Na zimnym jak jest na ssaniu to trzyma obroty a jak sie zagzeje to krokowiec sie wiesza i obroty raz beda za wysokie raz za niskie ale falowac raczej nie beda. Musisz te dwie rzeczy sprawdzic.

razor666
23-02-2011, 01:28
zużycie paliwa jest w normie (w granicach 7 litrów) obroty się nie zawieszają tylko silnik...mam takie wrażenie jakby się ksztusił, dławił. Dziwnie szarpie silnikiem tak jakby był zapowietrzony układ paliwowy (podobne zachowanie silnika miałem w starym mondku 1.8 Td tylko tam przyspieszacz był nieszczelny a pozatym Rover nie jest dieslem i nie robiło się to jak był rozgrzany tylko ciągle) a tu inna histeria. Niebawem podjadę do mojego mechanika niech on to zdiagnozuje...mam nadzieję że tym razem nie będzie to $$...drogie :)

Mondekmk1
23-02-2011, 22:30
Jak pompa paliwa na wykonczeniu bedzie to tez takie objawy beda... trzeba szukac :) A moze to tylko brudna przepustnica. Miejmy nadzieje ze twoj mechanik poradzi sobie z tym nie drogo :)