PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] zimny drań :P



krog_007
15-12-2005, 17:14
witam wszystkich
mam prbolem od jakiegos czasu z temperatura silnika...mianowicie bardzo slobo grzeje mi sie silnik :wall:

pierwsze co zrobilem :
wymienilem termostat - nie pomoglo :wall:
zmniejszylem poziom plynu chlodzacego - nie pomogl :wall:
dzisiaj bylem w Cito no i goscio wymienil mi filtr pylkowy...w samej kabinie temperatura wzrosla ale wskaznik ledwo co dochodzi do temperatury NORMAL..."Majster" powiedzial ze w Fordach tak jest ale chcialbym sie upewnic...

jakies rady? opinie? jak jest u Was?

gordon
15-12-2005, 17:23
Witam!!!
Może już był ten temat poruszony ale u mnie w moim mondeuszu miałem te same problemy i wymiana termostatu nic nie pomogła. Nawiasem mówiąc zakupiłem francuskiego VERNET-a i polecam koszt około 30 złociszy. Okazało się, że winą za martwą wskazówkę okazał się czujnik wkręcony od spodu obudowy termostatu czyli ten co daje sygnał na wskaźnik. Więc kupiłem włoskiego EPS-a za 23 złote i wkręciłem w miejsce starego (montaż na silikonie więc jek chcecie zmieniać to zaopatrzcie się w taki techniczny wysokotemperaturowy). Po tej operacji wszystko wróciło do normy. Wskazówka bardzo ładnie idzie w górę, zatrzymuje się na połowqie skali, a potem jak się wszystko zagrzeje na maxa to przy końcu skali NORMAL włącza się wentylator i opada do połowy. Mam nadzieję, że komuś to pomoże bo to jest sprawdzona diagnoza.
Pozrawiam.
P.S. Ewentualnie nagrzewnica do czyszczenia ale to nie wpływa na wskaźnik temperatury tylko na grzanie wnętrza. (post Nagrzewnica)

rc23
15-12-2005, 17:23
to zależy na co wymieniłeś na oryginał czy podróbka? i jak założony?
są różne konstrukcje termostatów

krog_007
15-12-2005, 17:27
mechanik mowil ze wymienil na jakis bardzo dobry no i ze pobono nie bylo z ta firma nigdy klopotow...pojade jeszcze no i wymienie ten czujnik pod termostatem moze faktycznie to jest przyczyna :)

dzieki z gory

Adek
15-12-2005, 17:37
to zależy na co wymieniłeś na oryginał czy podróbka? i jak założony?
są różne konstrukcje termostatów

To co pisze rc23 to prawda montaż jest ważny w termostacie jest odpowietrznik w orginale w postaci kulki i wtedy montujemy odpowietrznikiem do góry ale termostat nieorginalny ma odpowietrznik rozwiązany inaczej i w tej pozycji ponoć blokuje ruch termostatu (coś tam podchodzi jakaś blaszka ) i dlatego trzeba go dać odwrotnie .Mondek ma ogrzewanie bardzo dobre reasumując jeśli idzie gorące powietrze z wlotów a wskazówka ledwo się rusza to wina czujnika temperatury a jeśli powietrze jest ledwo ciepłe to szukał bym winy w termostacie .

Ps. Wpisz w wyszukiwarkę termostat to się dużo więcej dowiesz :beer:

DariuszHoryd
16-12-2005, 18:37
W ktorym miejscu jest ten czujnik termostatu ?? I czy da sie go wymienic bez demontazu termostatu ??

LaBobas
16-12-2005, 20:04
W ktorym miejscu jest ten czujnik termostatu ?? I czy da sie go wymienic bez demontazu termostatu ??Moim skromnym zdaniem to lepiej zacznij od sprawdzenia termostatu bo z tego co piszesz i co wnioskuje to czujnik mazsz dobry...bo niby jak ma Ci wskazowka pokazac wiecej stopni plynu jak termostat zle dziala i caly czas chodzi na duzym obiegu.Wymienisz czujnik od wskazowki i okaze sie,ze znowu wskazowka lezy.Posluchaj kolego vco wyzej pisali i sprawdz jeszcze raz sposob w jaki zostal zalozony termostat.Mozesz jeszcze ewentualnie poprzjechaniu dlizszej drogi sprawdzic cieplo wezy przed termostatem ,za termostatem,wchodzacych do kabiny.Posprawdzac wszystkie rurki i wezyki od plynu chlodzacego.Powodzenia :metal

fuel111
17-12-2005, 08:21
Nie ufaj do końca mechanikom co robią Twoje auto. Każdą ciemnotę potrafią wcisnąć jak się pomylą. :(

jdiabel
17-12-2005, 09:19
tak jak koledzy mowia masz dwie mozliwosci sam sprawdz jak zamocowal i jaki teromstat (odpowietrznik ma byc na gorze rurka z kulka w srodku) lub wymien czujnik od termostatu sa dwa z gory obudowytermostatu idzie on do kompa ale jakby ten padl to wentylatory powinny ci zasowac caly czas.drugi od spodu obudowy termostatu podaje wskazania na deske rozdzielcza ciezko sie do niego dostac ale do zrobienia (nawet ja z moimi dwoma lewymi recami dalem rade) trzeba pod auto sie wgramolic i sciagnac obudowe pod chlodnica . troche plynu wycieknie ale jak bedziesz mial wszystko pod reka (klucz i nowy czujnik ) to wyciek ograniczysz do jednego kielicha 20-25 gram :)
ale epopeje walnolem :satan: innej przyczyny nie widze aby sie nie grzal .
ale jeszcze pytanko czy on faktycznie sie nie grzeje czy tylko ty masz w srodku zimno??? i nie wiesz mechaniorom oni jak im sie robic nie chce to ci powiedza ze pozlocili dana czesc a tak naprawde :ass: .

DariuszHoryd
18-12-2005, 21:20
Ja zeby nie zakladac nowego watka, narazie zdecyduje sie na wymiane czujnika od wskaznika.
Ale do czasu, mam pytanko, czy na to ze wskaznik slabo sie porusza, moze miec wplyw poziom plynu chlodniczego, bo zbiorniczku wyrownawczym jest troszku ponad MAX, ale minimalnie moze 4mm ponad ??

werc
18-12-2005, 21:49
Poziom nie ma nic do rzeczy :banan: