PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Automatyczna Klimatyzacja...



Krzysiek_WW
16-12-2005, 10:17
Mam banalne pytanie:

kiedy klima jest uruchomiona, bo juz sam zgłupiałem ostatio i nie wiem kiedy klima chodzi, a kiedy nie...

mam klimatyzacje automatyczna (takie trzy kółeczka, po środku wyswietlaczyk, po lewej temp i moc, prawej kierunek)....

i teraz tak, po włączeniu AUTO - przycisk z GWIAZDKA od klimy nie pali sie....czy to oznacza ze klima jest WYŁACZONA, czy jak sie nie pali to jest WŁĄCZONA ??
Czyli po włączeniu AUTO, przycisk nie pali sie, lub jak jest zapalony, wyłacza sie gdy był zapalony!! Natomiast przy przycisnieciu nadmuchu na szyby w kółeczku po prawej....przycisk ze " śnieżynką" od klimy zapala sie....

Jak to działa...czy zapalona kontorlka w przycisku z gwiazdką oznacza ze klima chodzi czy nie ??

Gdy włącze manulanie przycisk z gwiazdka od klimy - kontrolka sie zapala - co to znaczy, chodzi czy nie chodzi... ??

Dajcie znac,
Pozdrawiam Wszystkich,

Krzysiek

gbear
16-12-2005, 10:32
1. co rozumiesz pod pojeciem KLIMA :) ??

to co mamy w autach to uklad automatycznej regulacji temperatury - tak w skrocie. Dba on o odpowiednia temperature we wnetrzu (jak sobie ustawimy tak bedzie) i czasem tez o wilgotnosc, ale to chyba MDO nie dotyczy akurat.

Jezeli masz włączona opcje AUTO, to tzw klima dziala zawsze. Jezeli pod pojeciem klima rozumiesz tylko chlodzenie, to lekki blad :) Uklad pracuje zawsze jak jest wlaczony, tylko ze jak masz niska temperature, to po co zalaczac sprezarke, a tym samym chlodzenie, skoro trzeba podgrzac? :satan:

Przycisk A/C sluzy do recznego wymuszenia zalaczenia spreżarki, a tym samym chlodzenia/osuszania powietrza. Przy trybie AUTO komputer sam decyduje, kiedy wlaczyc chlodzenie/osuszanie a kiedy nie. JAk przejdziesz na reczne sterowanie, to mozesz sobie sam zalaczys sprezarke, i wtedy zaswieci sie kontrolka przy A/C. Wlacza sie rowniez, jak ustawisz w trybie nawiewu na przednia szybe - z definicji jest wtedy wymuszane zalaczenie sprezarki, jezeli temp zewnetrzna na to pozwala.

Tak wiec, reasumujac. Jezeli świeci ci się AUTO na panelu, uklad pracuje, klima dziala, chlodzenie jest zalaczane jak jest taka potrzeba.

Jak nie masz opcji AUTO, to wtedy sam mozesz zdecydowac kiedy zalaczyc chlodzenie a kiedy nie. I ot cala filozofia

NA ten temat jest w instrukcji obslugi do MDO, warto sciagnac jak nie masz lub po prostu przeczytac, jesli posiadasz takowa :satan: :satan:

pzdr

krzys-68
16-12-2005, 10:46
Temat wraca jak bumerang.Moze zrób opis i do podwieszonych watków?

gbear
16-12-2005, 11:22
Temat wraca jak bumerang.Moze zrób opis i do podwieszonych watków?

Postaram sie cos sklecic w temacie w czasie swiat i wrzuce na forum

pzdr

fuel111
16-12-2005, 16:28
Przewalam temat do klimatyzacja. A tak na marginesie dziś do południa była dobra temperatura żeby sprężarka trochę popracowała - fakt że wyjechałem z garażu. :metal