PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja klapy w Mk II kombi



RWalentynowicz
11-04-2005, 14:37
No właśnie, jak się do tego zabrać? Bo tak patrzę na te dziwne ustrojstwa po bokach i nie mam pomysłu jak to działa. czy ktoś ma może pomysł jak spowodować by ta klapa dociskała mocniej? Szlag mnie już trafia jak na wybojach to badziewie mi stuka...

m3hoo
11-04-2005, 14:40
Mozesz spróbować regulować zamkiem albo tymi gumowymi odbojnikami na klapie, ale nie wiem czy one są z gwintem czy są tylko wsadzone w klapę. Kumpel w miejscu gdzie te odbojniki stykają się z klapą przykleił gumowe podkładki i pomogło.

Truszek
11-04-2005, 14:45
No właśnie, jak się do tego zabrać? Bo tak patrzę na te dziwne ustrojstwa po bokach i nie mam pomysłu jak to działa. czy ktoś ma może pomysł jak spowodować by ta klapa dociskała mocniej? Szlag mnie już trafia jak na wybojach to badziewie mi stuka...

Można ją unieruchomić na 2 sposoby:
1. Zamek - należy go poluzować i opuścić w dół (w stronę asfaltu) by mocniej "trzymał" klapę.
2. Gumowe odboje - powinny mieć z boku wkręcik który je blokuje, wykręcasz wkręcik i wtedy kręcisz odbojem, a on wysuwa się lub skraca. Po ustawieniu rządanej wysokości blokujesz go spowrotem wkręcikiem.

Real life - popatrz na klapę jak jest zamknięta, jeżeli zauważysz, że nieznaczie odstaje, lub po prosu odstaje, to znaczy, że zamek się poluzował i trzeba go opuścić. Jeżeli klapa "wpada" dośrodka tzn. trzeba ją wypchnąć odbojami.

Pozdróffka

RWalentynowicz
11-04-2005, 14:53
Wielkie dzięki. Idę walczyć...