PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pompa/modulator abs gdzie jest?



waldek11
20-12-2005, 17:45
Przekopałem forum z zapytanie o pompę?modulator? - czy to jest to samo? w który miejscu to sie znajduję. Idąć metalowymi przewodami hamulcowymi z pompy hamulcowej doszedłem do kwadratowej metalowej puszki po serwem z której wychodzą metalowe przewody hamulcowe oraz dochodzi wiązka przewodów elektrycznych a pod gniazdem bok puszki jest żebrowany.
Wiecej nie widać, nie mogę włożyć ręki aby organoleptycznie sprawdzić tak jest nas...ne w komorze silnika z klimą.
Czy to jest ta słynna pompa?modulator? ABS, pytam się ponieważ czytając forum ta częśc jest inaczej opisana. Jedni piszą że ma jakiś zbiorniczek wyrównawczy drudzy że jest to okrągłe czarne. Więc co ja mam?

I jeszcze jedno przy okazji a gdzie znajduje się sterownik-komputer abs?

I jeszcze jedno jak się wyciąga wtyczkę z przewodami elektryvcznymi z modulatora ABS czy jest jakiś myk, zypcyś czy cóś bo ja za cho...rę nie mogę?

fuel111
20-12-2005, 20:29
Pisz do Straitsa On wie bardzooo dużo na ten temat :)

STraits
20-12-2005, 21:53
To kwadratowe ożebrowane to jest właśnie pompa (inaczej zwana modulatorem) ABS. Ma zintegrowany sterownik elektroniczny. Jeżeli masz ożebrowaną - kwadratową i na 1 wtyczke, to masz system BENDIX MECATRONIC III bez systemu kontroli trakcji TCS :) Żeby odczepić wtyczke musisz odciągnąć do tyłu taką matelową blaszke która jest na wtyczce. Ona się "podnosi" lekko przy odciąganiu.

waldek11
20-12-2005, 21:59
Dzieki straits za szybką odpowiedź. Gdy ty mi odpisywałeś na post to zadawałem ci w tym czasie to pytanko na PW. Pozdro

STraits
20-12-2005, 22:01
No problem :)