PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przyciemniłem szyby - efekt piorunujący



migo_mg
21-12-2005, 00:31
Znalazałem fajną instrukcję przyciemniania. Kilka punktów trzeba ominąć i efekt jak ta lala.

INSTRUKCJA
DOTYCZY OGÓLNYCH ZASAD MONTAŻU FOLII NA SZYBACH SAMOCHODOWYCH.

A. Zestaw narzędzi i materiałów potrzebnych do prawidłowego montażu folii.

1. Pojemnik z rozpylaczem o dowolnej pojemności w którym należy przygotować płyn składający się z wody destylowanej i szamponu dziecięcego w proporcji 1Litr wody i około 50 mL szamponu.
2. Opalarka o mocy 2000 W
3. Rakle - silikonowy o twardości 80. stosowany w poligrafii i drugi z tworzywa sztucznego o twardości 60. stosowany do naklejania folii reklamowych.
4. Noże z wymiennymi ostrzami o szerokości 9 mm.
5. Lakier do włosów.
6. Lakier do paznokci.
7. Aceton techniczny.
8. Taśma papierowa z klejem.
9. Skrobak uniwersalny z wymiennymi ostrzami o szerokości 10 cm.
10. Przenośna lampa neonowa lub halogenowa.
11. Ręczniki papierowe .
12. Gumowa lub silikonowa ściągaczka do wody.

Każde z wymienionych narzędzi jak również materiały mają zastosowanie podczas montażu folii na szybach, ułatwiają montaż i podnoszą jakość wykonywanej usługi.


B. Miejsce montażu folii – zalecane warunki:

Montaż folii na szybach powinien odbywać się w pomieszczeniu zamkniętym wyposażonym w oświetlenie boczne dwustronne zapewniające bardzo dobrą widoczność. Wielkość pomieszczenia powinno zapewnić swobodny dostęp do samochodu z każdej strony po otwarciu wszystkich istniejących drzwi. W takim pomieszczeniu należy dodatkowo zamontować stół o długości 152cm. i szerokości minimum 50cm.Z lewej i prawej strony foliowanego pojazdu na ścianach pomieszczenia należy zamontować gładkie płyty /poliwęglan lub podobny materiał /o wymiarach 150cm wysokość oraz100cm szerokość. Dolna krawędĽ płyty powinna być oddalona od poziomu podłogi o około 50 cm.


C. Przygotowanie samochodu do montażu folii na szybach.

1. Sprawdzenie wszystkich szyb przeznaczonych do ofoliowania pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Szyby uszkodzone nie powinny być foliowane.
2. Zdemontowanie wszystkich elementów utrudniających swobodny dostęp do szyb. W przypadku szyb ruchomych należy zdemontować tapicerki i uszczelki zgarniające . W przypadku szyb wklejanych należy ewentualnie zdemontować te elementy które zasłaniają widoczne od wewnątrz brzegi szyb.
3. Usunięcie niepotrzebnych naklejek i napisów wraz z klejem przy użyciu skrobaka i acetonu technicznego. Następnie należy bardzo dokładnie umyć szyby od wewnątrz i po stronie zewnętrznej . Do tego celu wykorzystujemy uprzednio przygotowaną mieszankę wody i szamponu.

Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności można przystąpić do montażu folii na szybach.


D. Montaż folii na szybie ruchomej /w drzwiach samochodu/.

1.Na zamkniętą szybę napylamy niewielką ilość płynu od strony zewnętrznej a następnie nakładamy arkusz folii w taki sposób aby folia zakrywała całą powierzchnię szyby z 2-3cm zapasem z każdej strony. Osłona zabezpieczająca /chroniąca klej/ musi być od strony zewnętrznej.

2.Po nałożeniu folii usuwamy użyciu ściągaczki do wody część płynu znajdującego się powierzchnią szyby a folią , w ten sposób zabezpieczamy arkusz folii przed niekontrolowanym przemieszczaniem.

3.We wnętrzu samochodu instalujemy lampę neonową lub halogenowa i oświetlamy od wewnątrz szybę na którą wcześniej nałożyliśmy folię od zewnątrz.

4.Przy użyciu noża należy odciąć nadmiar folii w taki sposób aby krawędzie boczne oraz górna były większe o około 1-2mm od widocznej powierzchni szyby. Dolna krawędĽ tak przyciętego arkusza folii powinna równa z dolną krawędzią zewnętrznej uszczelki.

5.Następnie przy użyciu taśmy papierowej z klejem rozklejamy folię na powierzchni 3-4cm w wybranym górnym narożniku , cały arkusz folii dwustronnie pokrywamy płynem i prowizorycznie przyklejamy do gładkiej powierzchni płyty.

6.Opuszczamy szybę o kilka centymetrów tak aby była widoczna jej górna krawędĽ. Ponownie myjemy szybę a następnie całą jej powierzchnię spryskujemy przygotowanym płynem. Bezpośrednio po tej czynności z folii usuwamy folię zabezpieczającą klej który również spryskujemy tym samym płynem . Folię z klejem przenosimy na szybę.

W czasie przenoszenia folii na szybę należy uważać nie dotknąć folią do elementów karoserii i innych. Folia dzięki podwójnej warstwie płynu swobodnie przesuwa się po szybie co pozwala na właściwe jej rozmieszczenie.

7.Po nałożeniu folii na szybę za pomocą rakli usuwamy płyn znajdujący się pod folią. Czynność taką najlepiej wykonuje się przy użyciu rakla stosowanego do naklejania folii reklamowych owiniętego w ręcznik papierowy który wchłania usuwany płyn.

Kierunki usuwania płynu – zalecane jest usuwanie płynu do bocznych krawędzi arkusza folii. Po usunięciu płynu odcinamy część folii od górnej krawędzi szyby / około 1 mm/co zabezpiecza przed odrywaniem folii podczas zamykania szyby. Po wykonaniu tych czynności
zamykamy szybę, usuwamy pozostały płyn a następnie przy pomocy opalarki nagrzewamy szybę wraz z folia do temperatury około 50 stopni C.

8.Po upływie kilku minut od wykonania ostatniej czynności należy sprawdzić wygląd ofoliowanej szyby i w zależności od potrzeb wykonać niezbędne poprawki.


1. Zastosowanie lakieru do włosów.
W przypadku montażu folii na szybach wklejanych które posiadają czarną obwódkę może wystąpić problem z przyczepnością folii w miejscu naklejania na polu czarnym. W takiej sytuacji można pod folię podać lakier a następnie usunąć jego nadmiar przyklejając folię.

2. Zastosowanie lakieru do paznokci. Ten lakier stosujemy wtedy gdy w folii wycinamy otwory /dotyczy to najczęściej szyb bocznych uchylnych/ Po wycięciu otworu i przyklejeniu folii jej brzegi zabezpieczamy lakierem aby uniknąć efektu skręcenia folii podczas montażu zamka.


KILKA INFORMACJI O FOLII.

Aktualnie na rynku występuje wiele rodzajów folii o różnej kolorystyce,i różnych parametrach takich jak stopień przyciemnienia, stopień odbicia czy redukcji ciepła. Wszystkie folie mają wspólną cechę ułatwiającą montaż folii na szybach wypukłych , jest to cecha TRRMOKURCZLIWO¦CI.

Często przy próbie naklejania folii na szybę wypukłą dochodzimy do wniosku że folia nie pasuje do szyby pomimo że wycięty został idealny kształt, w jednym miejscu przylega do szyby a w innym nie, próba naklejenia zazwyczaj kończy się załamaniem folii co daje efekt białej skazy. Wykorzystując zjawisko termokurczliwości dopasowujemy folię do kształtu szyby.

Kupując folię możliwe jest że kupimy ją w jednym z podanych wymiarów.
Strzałkami zaznaczyłem kierunki termokurczliwości folii wspólne dla każdej szerokości. Rozcinając folię na mniejsze arkusze należy pamiętać o tym że kierunki zostają zachowane.

Na szybę pokrytą płynem na zewnętrznej nakładamy wycięty arkusz folii i w miejscu przylegania do szyby usuwamy płyn. Miejsca odstające powinny się pokrywać z kierunkami w których folia ulega odkształceniu pod wpływem temperatury.
Kierując gorące powietrze z opalarki na odstające od szyby części folii zmieniamy jej pierwotny kształt dopasowując ją do kształtu szyby.

Wszystkich problemów związanych z montażem folii a szczególnie z problemem termokurczliwości nie jestem w stanie precyzyjnie opisać do tego potrzebny jest praktyczny pokaz którego nie zastąpi instrukcja.


POWODZENIA
[/b]

Grzechu
21-12-2005, 01:32
No ciekawa instrukcja - dzis widzialem jak koles wlasnie kleil folie na zyby - i zastanawialem sie czy to moze byc klopotliwe....ale sadzac po opisie - nie powinno :)

Blady
21-12-2005, 03:12
Wszystko ładnie tylko w modelu "Hb" tylnia szyba jest troszke wieksza od rozmiaru folii i trzeba sztookowac :) a to nie jest (tak słyszałem) prosta sprawa :(

remik07
21-12-2005, 09:10
nie wiem czy się opłaca samemu w to bawić jeśli nigdy się tego nie robiło , koszt w wyspecjalizowanej firmie - 2 szyby boczne (tylne)i tył - to raptem 190 zł - ja tak zrobiłem, myślę ,że cena do przyjęcia.pozdr.

zdzichop
21-12-2005, 11:48
W transicie wykleiłem 5 szyb za 180zł- folia.
Robota swoja, ale kiepska. Jak ktoś tego nie robił , to nie radzę samemu. Lepiej dać komuś i jak nie wyjdzie, to będzie na kim psy wieszać

glowas
21-12-2005, 21:23
Przerabialem temat niedawno z racji iz posiadalem do niedawna autko z orginalnie przyciemnionymi szybami (autko sprowadzone z kanady i tam przyciemnione ) zadnego sladu foli, pelen profesionalizm , probowalem to zrobic z kumplem na jego autku, wiadomo w kombi ladnei sie komponuja tylne szyby, ale niestety 2 podejscia przez dwa dni i dalismy spokoj, stwierdzajac ze po to sa fachowcy, najwiekszy problem nikt tutaj nie wspomnial ze folie termokuczliwa trzeba podgrzewac, bo niestety na szybach wypuklych nie jest sie w stanie wycisnac wszytskich babli powietrza i tez powstaja zalamania z racji kształtu szyby

Kafar
21-12-2005, 21:33
Mi to się podobają szyby takie jakby okopcone z efektem lustrzanego odbicia ale nie takie chamsko srebrne.

migo_mg
21-12-2005, 21:43
Wszystko ładnie tylko w modelu "Hb" tylnia szyba jest troszke wieksza od rozmiaru folii i trzeba sztookowac :) a to nie jest (tak słyszałem) prosta sprawa :(

To proste
przyklejasz folie tak aby w miejscu łączenia nakładały się na siebie i zakrywały jeden z pasków ogrzewania szyby potem ostrym nożykiem jedziesz po pasku odklejasz nadmiar folii i ani śladu łączenia na szybie.

migo_mg
21-12-2005, 21:51
co do ceny w serwisach hmmmm

wolę wydać 20 zł za folię i pokombinować samemu w razie niepowodzenia jestes 20 zł w plecy a jeśli wolisz zapłacić 180 zł to twoja sprawa będziesz miał satysfakcję że masz super szybki ale jakim kosztem. Wolę cieszyć się z własnej pracy i efektu niż potem dumać, "mogłem zaryzykować" :wall: opis jest naprawdę super i efekt też super cieszę się bo zrobiłem to sam pierwszy raz i z zadowalającym efektem :)

DIGITAL
21-12-2005, 22:35
Wszystko ładnie tylko w modelu "Hb" tylnia szyba jest troszke wieksza od rozmiaru folii i trzeba sztookowac :) a to nie jest (tak słyszałem) prosta sprawa :(

Ja bym proponował roletke taka na szerokość półki :bigok:

Kayu
21-12-2005, 23:36
Znalazałem fajną instrukcję przyciemniania. Kilka punktów trzeba ominąć i efekt jak ta lala.
[...]
POWODZENIA
[/b]

Instrukcja fajna, tylko jak to jest z folią - jej legalnością? Kolega ma warsztat, między innymi zajmuje się szybami (wklejanie i przycieminianie) i na ofoliowanych prezz siebie szybach umieszcza coś w rodzaju logo z nazwą firmy, numerem homologacji na folię i daje jeszcze wkładkę do dowodu rej. samochodu z potwierdzeniem homologacji na folię. Można kupić folię z homologacją że tak powiem detalicznie i samemu zamontowac ?

Blady
22-12-2005, 03:30
A takie pytanko : Oklejał ktos w Krakowie?? Jak cos to dajcie jakies namiary i cennik :) DZIEKI :)

altoot
22-12-2005, 11:57
A takie pytanko : Oklejał ktos w Krakowie?? Jak cos to dajcie jakies namiary i cennik :) DZIEKI :)

Szczerba ma ładie oklejone :bigok:

migo_mg
22-12-2005, 13:06
Znalazałem fajną instrukcję przyciemniania. Kilka punktów trzeba ominąć i efekt jak ta lala.
[...]
POWODZENIA
[/b]

Instrukcja fajna, tylko jak to jest z folią - jej legalnością? Kolega ma warsztat, między innymi zajmuje się szybami (wklejanie i przycieminianie) i na ofoliowanych prezz siebie szybach umieszcza coś w rodzaju logo z nazwą firmy, numerem homologacji na folię i daje jeszcze wkładkę do dowodu rej. samochodu z potwierdzeniem homologacji na folię. Można kupić folię z homologacją że tak powiem detalicznie i samemu zamontowac ?

z tyłu możesz sobie pomalować szybki lakierem jak chcesz. na tył nie potrzebna ci homologacja. Przepisy mówią o przepuszczalności światła w 70% w promienu 180 st od nosa kierowcy czyli tylko przód

zdzichop
25-12-2005, 13:18
[quote="migo_mg
z tyłu możesz sobie pomalować szybki lakierem jak chcesz. na tył nie potrzebna ci homologacja. Przepisy mówią o przepuszczalności światła w 70% w promienu 180 st od nosa kierowcy czyli tylko przód[/quote]
180 st to nie tylko przód, ale takze szyby boczne przednie :metal
Pozdrawiam.

adam12
25-12-2005, 17:17
[quote="migo_mg
z tyłu możesz sobie pomalować szybki lakierem jak chcesz. na tył nie potrzebna ci homologacja. Przepisy mówią o przepuszczalności światła w 70% w promienu 180 st od nosa kierowcy czyli tylko przód
180 st to nie tylko przód, ale takze szyby boczne przednie :metal
Pozdrawiam.[/quote]

a czy ktoś to sprawdził w praktyce ? bo przepisy swoje a władza swoje :(

gabson
27-12-2005, 19:10
Moj kumpel się tym zajmuje i robi to iście.
Cena w zależności od materiału. jak weżmiesz folię 3m albo Folia-Teca to zasolisz ale są również tańsze np. Armolite który jest zdecydowanie tańszy.



A takie pytanko : Oklejał ktos w Krakowie?? Jak cos to dajcie jakies namiary i cennik :) DZIEKI :)

gabson
27-12-2005, 19:30
co do ceny w serwisach hmmmm

wolę wydać 20 zł za folię i pokombinować samemu w razie niepowodzenia jestes 20 zł w plecy a jeśli wolisz zapłacić 180 zł to twoja sprawa będziesz miał satysfakcję że masz super szybki ale jakim kosztem. Wolę cieszyć się z własnej pracy i efektu niż potem dumać, "mogłem zaryzykować" :wall: opis jest naprawdę super i efekt też super cieszę się bo zrobiłem to sam pierwszy raz i z zadowalającym efektem :)

Z całym szacunkiem ale nie masz pojęcia o czym piszesz. :)
Jeżli myślisz, że stracisz 20 PLN za rolke Shitu to jesteś w błędzie.
Oprócz tego stracisz dwa dni na doprowadzenie szyb do stanu używalności po tym jak będziesz folię zdzierał.
Po pierwsze jeżeli nigdy tego nie robiłeś to zanim ci wyjdzie zepsujesz kilka szyb.
Po drugie coś chyba w tym jest że jedna folia kosztuja 20 PLN za rolke w której są 3 metry a inna kosztuje 100 PLN ..... ale za metr.......
Na tanim chłamie max po pół roku zaczną robić ci się kolorowe plamy (folia bardzo ładnie się odbarwia)
Jeżeli nie nałożysz jej tak jak powinienieś to od razu po robocie będzie wszystko ok ale po tygodniu zaczną się robić malutkie białe kropeczki z których z biegiem czaasu zaczna się robić wielkie białe bomble.........
czasem na mieście można spotkać bardzo fachowo przylejona folie z bomblami i zaciekami......... To sa właśnie te super tuningowe folie po 20 PLN nakładane przez domoroslych tuningowców...
Kolejna kwestia - bez wyjęcia szyb zapomnij o dokłaadnym zafoliowaniu.(nie będziesz mial gdzie odporowadzić wody)
Bez opalarki nie zawsze uda Ci się uformować folie w odpowiedni sposób a foli za 20 PLN na pewno nie potraktujesz opalarką bo ją stopisz.
Po ente folie powinno się kłaść na odpowiedniej mieszance wody i specjalnego płynu.
Po któreś z kolei pod ciemna folią widać każdy najmniejszy włosek i ziarenko kurzu............

Nie chcę żeby ktoś pomyślał sobie, że pozjadałem wszystkie rozumy itp, itd, ale siedziałem w tym trochu i zaufajcie mi - To nie jest takie łatwe na jakie wygląda.
Folia-Tec np robi 4-ro dniowe szkolenia dla dystrybutorów folii samochodowych, jeżeli któś mówi, że ma np. certyfikat Folia-teca a o szkoleniu nie ma pojęcia to certyfikat ten jest nielegalny........


Można by było na ten temat jeszcze dużo pisać ale tak jak napisałem wcześniej nie chodzi mi o wymądrzanie się tylko o przestrogę dla innych.

Pozdrawiam
Gabson

Blady
28-12-2005, 03:26
Sorka ze tak poozno w nocy:) I ze dawno mnie było ale tak juz bywa...świeta świeta i po swietach :) Mam nadzieje ze jestescie cali i zdrowi i pare kilo Wam przybyło :):)
Ale do tematu...
Byłem dzisiaj pod Krakowem całkiem przypadkiem u pewnego pana co sie troodni takimi rzeczami.Całkiem przypadkiem,bo trafiłem do niego po zobaczeniu małego szyldu :) Trasa z Wieliczki na Niepołomice.Na wprost stacji benzynowej o nic mi nie mowiacej nazwie :) (nie tankujcie bo tam drogo) A wiec Owy pan wytłoomaczył mi pokazał na czym polega efekt naklejenia taniej folii za powiedzmy 40 zeta a tej za 100 złociszy.Tansza po prostu sie robi po 4 latach przezroczysta i matowa .Pokazał mi to na przykładzie stojacego samochodu. Folia miała 4 lub mniej lat (wiek samochodu 02 r)i pod tylnia wycieraczka tam gdzie słonce nie dochodzi była oki ale wszedzie była wypłowiała. Do wyboru nie ma za wiele kolorów bo tylko czarny i jak by to powiedziec moze ze 4 mniej czarne :) Cena za mojego HB wynosi 300 zeta za tył i bok sooper czern i 430 za jasniejsze na własna odpowiedzialnosc z przednimi szybami oproocz oczywizda czołowej. Szyby wyciaga i potem wsadza.Czas operacji to 4-5 godzin.Daje certyfikat ktoory jest zalaminowany w folii na szybie i droogi do portfela.
Nie wiem czy Go polecac bo nie wiem jakie sa cenniki,ale chyba chłop sie zna na tym.
Ja od dzisiaj oszczedzam :)

gabson
28-12-2005, 12:06
Do wyboru nie ma za wiele kolorów bo tylko czarny i jak by to powiedziec moze ze 4 mniej czarne :) Cena za mojego HB wynosi 300 zeta za tył i bok sooper czern i 430 za jasniejsze na własna odpowiedzialnosc z przednimi szybami oproocz oczywizda czołowej. Szyby wyciaga i potem wsadza.Czas operacji to 4-5 godzin.Daje certyfikat ktoory jest zalaminowany w folii na szybie i droogi do portfela.
Nie wiem czy Go polecac bo nie wiem jakie sa cenniki,ale chyba chłop sie zna na tym.
Ja od dzisiaj oszczedzam :)
Ten gość jest dobry ale w teorii...... :)
Widziałem robione u niego auta :(
Kolorów do wyboru masz z 50 na bidę.
Facet stracił pewnie dojścia w hurtowni i posiada mało kolorów.
Jak chcesz Blady to wezmę Ci od kumla wzornik folii i zobaczysz na łasne oczy ile jest kolorów i odcieni folii.
Można powiedzieć że w tym momencie masz wszystko czego dusza zapragnie :)

Jak chcecie namiar to Wam mogę dać......
Ceny na pewno będą niezłe a robota zrobiona profesjonalnie...
Warsztat jest koło Walerego sławka (od bora komorowskiego przy kastoramie do góry) i za światłami taka duża stacja Autocentrum po lewej stronie.
Trzeba się wcześniej umawiać bo on tam jest tylko wtedy jak ma robotę z szybami.


Pozdrawiam
Gabson
P.S.
Nie chcę żeby sobie ktoś pomyślał, że Was tam pcham bo to znajomek i mam z nim jakiś układ.....
To po prostu mój baaardzo dobry kumpel jeszcze z czasów "piaskownicy" :)
Kurde muszę zmienić klawiaturę w kompie bo mnie @$@&!&^ trafi.......

Blady
28-12-2005, 14:59
Witam :) Pewnie ze chce info:) Tylko nie obiecuje ze bede je przycimniał teraz zaraz w nowym roku ale gdzies pewno koło wiosny:) Zasada jest taka ze najpierw Mondziak moosi byc sprawny a potem ładnie wygladac :)
A co do odcieni i koloroow to wiem ze jest ich setki(prenumerata GT).ehh gdyby tylko była kasa:):)

Za info z goory dziekuje :beer: :beer:
POZDRAWIAM

ps. w Uno miałem niebieskie:) nie polecam mozna dostac oczopląsów:)

gabson
28-12-2005, 15:40
Bo niebieski i pożądny niebieski to dwie różne rzeczy:)
http://www.foliatec.pl/Html/twilight_reflex.htmTa jest fajna no i oczywiście color reflex blue z foliateca jest rewelacyjny.
Ja jestem zwolennikiem chromoluxa folia rewelacyjna. Do autka nie widać a od środka jaśniutka.

jak będziesz chciał namiar to daj znać i wtedy dam ci Aktualny numer telefonu bezpośrednio do niego a nie przez autocentrum.

Pozdrawiam
gabson