PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] NAPEŁNIANIE KLIMATYAZCJI



rad567
21-12-2005, 13:06
witam !

Próbowałem napełnić klimatyzacje - gość który miał to zrobic , po kilku próbach stwierdził, że nie da sie tego zrobić (ponoć blokował jakiś czujnik)
Próbował nawet spinac ten czujnik "na krótko" (miało pomóc ) i nic

W salonie Renault napełnili (chyba) i ponoć nie było żadnych problemów (nie byłem przy tym) , ale mam wrażenie ,że dośc szybko sie ta klima skończyła (nie jest tak jak zaraz po napełnieniu

ILE CZASU PO TAKIM NAPEŁNIENIU BĘDZIE SŁUZYC KLIMATYZACJA ????!

rad567
21-12-2005, 13:08
a... !!!

i co tam mogło blokowac napełnienie klimatyzacji !!!!

fuel111
21-12-2005, 16:17
Witaj. Jeżeli jest nabita tak jak mówisz w Reno to posłuży długo pod warunkiem, że nie masz dziurawego układu. Co do blokowania czujnika to czy on to robił na dworzu przy takich lekko ujemnych temperaturach. Nabijać klimę można i zimą tylko w ciepłym pomieszczeniu. Bo jeśli w grzanym garażu to nic nie miało prawa blokować układu. Ale jak miał automat do nabijania klimy i wytworzył próżnię i ubytek był za duży to automat nie pozwoli na nabicie klimy z powodu zbyt dużej nieszczelności. Podaj więcej szczegułów.

rad567
21-12-2005, 20:56
Klimatyzacja była nabijana w ciepełku - może po prostu coś spartolił (edit wykonany przez moderatora !!)!

I dlatego nabiłem w Renault - jeżeli zrobili to fachowo to pewnie sprawdzali szczelność i wszystko jest OK (mam taką nadzieje ) !

POZDRAWIAM

fuel111
21-12-2005, 22:08
myślę, że będzie dobrze.

krzys-68
30-12-2005, 18:48
a ja podejrzewam ze masz problem z osuszaczem i czujnik nie przepuscil freonu w caly obieg.jesli tak jak piszesz w ASO nabili na max i "klima sie skonczyla" to wylacza sie sprezarka bo nie moze zassac freonu.mozna sprawdzic szczelnossc nabijajac azotem uklad w dwoch stron,ale nie sprawdzisz czy uklad jest drozny.Do tego juz trzeba uzyc freoanu i wlaczyc obieg.inne wyjscie to nieszczelnosc ukladu i wyalczajacu sie czujnik cisnieniowy.nabic zawsze uklad idzie,tylko kto bedzie placil za uciekajacy freon do :ass:

DIGITAL
31-12-2005, 12:12
a ja podejrzewam ze masz problem z osuszaczem i czujnik nie przepuscil freonu w caly obieg.jesli tak jak piszesz w ASO nabili na max i "klima sie skonczyla" to wylacza sie sprezarka bo nie moze zassac freonu.mozna sprawdzic szczelnossc nabijajac azotem uklad w dwoch stron,ale nie sprawdzisz czy uklad jest drozny.Do tego juz trzeba uzyc freoanu i wlaczyc obieg.inne wyjscie to nieszczelnosc ukladu i wyalczajacu sie czujnik cisnieniowy.nabic zawsze uklad idzie,tylko kto bedzie placil za uciekajacy freon do :ass:

Święta racja ...

fuel111
04-01-2006, 20:37
No nie do końca Krzysiu . Powodem podwyższonej temperatury może być:
- zanieczyszczony skraplacz, przepełniona instalacja
- zawór rozprężny, zakleszcza się czasami w pozycji otwartej, uszkodzona sprężarka,
- zbyt duży opór przepływu czynnika między sprężarką a zaworem rozprężnym,
- zbyt dużo oleju w instalacji.

Nie piszcie że w układzie jest freon - dawno wycofany. Obecnie R134a
Układ nie pozwoli nabić ciśnienia jeżeli automat stwierdzi zbyt duży ubytek próżni. Ot co - wielki artykuł w przygotowaniu.

DIGITAL
04-01-2006, 21:34
z tym freonem to juz tak z przyzwyczajenia wiec wybacz :beer:

Oktan
06-01-2006, 09:41
a od kiedy to pisze się drukowanymi literami ??

popraw to natentychmiast :getsome:

Oktan
18-01-2006, 23:30
Klimatyzacja była nabijana w ciepełku - może po prostu coś spartolił (edit wykonany przez moderatora !!)!

I dlatego nabiłem w Renault - jeżeli zrobili to fachowo to pewnie sprawdzali szczelność i wszystko jest OK (mam taką nadzieje ) !

POZDRAWIAM

nie będzie drugiej razy :zly: