PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o rady dotyczące Mk III



mundirs
13-03-2011, 18:47
Witam,Teorytycznie stałem się właścicielem i potrzebuje troszkę wskazówek odnośnie Mondeo mkIII
teoretycznie bo właśnie zaliczkowalem mondeo a praktycznie będe już jezdził nim od czwartku i z tąd pytanie do was na co powinienem uważać i czy dobrze zrobiłem kupując MK3,

więc tak,Mondeo jest z końcówki roku 2005 z silnikiem diesla o mocy 130km i z uwagi na to że jestem osobą niepełnosprawną daje rade jezdzić tylko na automatycznej skrzyni biegów,i taką też skrzynke auto posiada

autko ma przejechane 146 tyś kilometrów oczywiscie wszystkie wpisy potwierdzone w niemieckiej książce serwisowej ostatni wpis listopad 2010,
auto kupuje na terenie niemiec i więcej będe je użytkował tu w DE z uwagi że mieszkam i więcej przebywam też i tu w Niemcowni,

a teraz prośba o rady oczywiście fachowe,

1/czy silnik z tym przebiegiem jest jeszcze w dobrej kondycji waszym zdaniem oczywiście nie słysząc go tylko sądząc po przebiegu,ile taki silnik może bez problemów km. zrobić,

2/co możecie powiedzieć na temat automata w mondeo,czy ta skrzynka jest awaryjna?

3/ co powinienem na pierwsze kopyto wymienić oprócz olei (silnik,skrzynia) i filtrów bo to normalne podstawa,

4/ jak się zachowuje blacharka pod względem rudego cyt. rdzy

5/ jak zawieszenie w tych autach się spisuje,czy jest awaryjne

6/ w mondeo mk3 jest łańcuch rozrządu czy pasek,

7/ czy powinienem o coś szczególnie dbać przy silniku,niewiem wtryski? itd

dodam że na to mondeo przesiadam się z Bmw e46 ..02r,na jezdzie próbnej Mondeo odniosłem wrażenie że Mi się lepiej jedzie mondeo ale może dlatego że w Bawarze mam zrobione już 250tkm i jest już troszke wyyłuczone.

prośba do was abyscie pisali o wszystkim,o dobrych i złych zaletach tego autka,

z uwagi na to że jestem nowicjuszem Tu i dopiero poznaje forum zaczołem wątek swojej przygody i rad z mondeo w temacie kupujemy mondeo,z czasem poznam dokladniej forum i będzie moja aktywność,

teraz proszę forumowiczów o wyczerpujące odpowiedzi a na pytania chętnie odpowiem

pozdrawiam,

hefi
13-03-2011, 19:00
nie ten dzial i o wszystkim juz bylo na forum

ale piszesz rozsadnie to Ci odpowiem



1/czy silnik z tym przebiegiem jest jeszcze w dobrej kondycji waszym zdaniem oczywiście nie słysząc go tylko sądząc po przebiegu,ile taki silnik może bez problemów km. zrobić,

jak dbasz tak masz, jeden zajezdzi w 10kkm inny zrobi pol miliona, nie powinno byc problemow - zwroc uwage na sprzeglo - juz niedlugo przyjdzie czas na dkz


3/ co powinienem na pierwsze kopyto wymienić oprócz olei (silnik,skrzynia) i filtrów bo to normalne podstawa,

i wystarczy


4/ jak się zachowuje blacharka pod względem rudego cyt. rdzy

ogladalem w zeszly piatek kilka sztuk mdo 05/06 i nie stwierdzilem rdzy u dolu drzwi, bedzie ok


5/ jak zawieszenie w tych autach się spisuje,czy jest awaryjne

przod zwykle wahacze - dosyc tanie
tyl jakies tulejki do wymiany - 600pln z robota
lepsze laczniki jakiejs firmy na L po 70pln/szt

zawiech dosyc tani w naprawie


6/ w mondeo mk3 jest łańcuch rozrządu czy pasek,

lancuch


7/ czy powinienem o coś szczególnie dbać przy silniku,niewiem wtryski? itd

jezdzic i sie nie przejmowac, to nie osmy cud swiata

Dodano po 2 min.:


dodam że na to mondeo przesiadam się z Bmw e46 ..02r,na jezdzie próbnej Mondeo odniosłem wrażenie że Mi się lepiej jedzie mondeo ale może dlatego że w Bawarze mam zrobione już 250tkm i jest już troszke wyyłuczone.

imo mialem podobne odczucia, ale to sa inne auta


prośba do was abyscie pisali o wszystkim,o dobrych i złych zaletach tego autka,

przeciez mdo nie ma wad

Osiem
13-03-2011, 20:12
6/ w mondeo mk3 jest łańcuch rozrządu czy pasek,

lancuch

W dieselu jest pasek

hefi
13-03-2011, 20:16
W dieselu jest pasek


hehe ktorym ?? :rotfl:

rustin
13-03-2011, 20:19
W dieselu jest pasek
mk1 i mk2 :))

Osiem
13-03-2011, 20:20
W dieselu jest pasek


hehe ktorym ?? :rotfl:

dobra mój bład, sorki

hefi
13-03-2011, 20:33
W dieselu jest pasek


hehe ktorym ?? :rotfl:

dobra mój bład, sorki

:pub: :up: