PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nawiewy



kolarz43
22-12-2005, 11:14
Witam!!
W moim autku nawiewy na przednie szyby boczne ledwo co ledwo dmuchają. Pozostałe dmuchają elegancko. Czy tak ma być, czy też coś jest zepsute?

Henryk
22-12-2005, 11:49
Kierunkiem nawiewów sterują siłowniki podciśnieniowe umiejscowione wokół nagrzewnicy.Poruszają one klapami kierunkowymi powietrza(przesłonami).Podciśnienie brane jest z kolektora ssącego a część jego jest magazynowana tzw akumulatorze podciśnienia.Musisz sprawdzić czy siłowniki poruszają klapami podczas przełączania kierunków.Przyczyn moze być kilka.Albo nieszczelność na przewodach podciśnieniowych,albo zawieszający sie jeden z siłowników lub też uszkodzony przełącznik kierunków nawiewu ( to właśnie stało się u mnie niestety i cały czas czekam na lepszą pogodę żeby to naprawić)

waldemarz
22-12-2005, 12:18
Posluchaj najpierw otworz sobie drzwi i zobacz z jaka sila wylatuje powietrze z otworow bcznych, jesli mocno to szukaj przyczyny w nawiewach w dzrwiach lub w szczelnosci miedzy drzwiami a podcznym wyjsciem. A jesli nadal slabo to poprostu wyjmij zegary licznika, tam masz podejscie do rurek bocznych i sprawdz czy masz szczelnosc w podlaczeniu kanalow rurowych.

Krzysztof
22-12-2005, 12:27
proponowałbym sprawdzić w innym Mondku, czy podobnie dmucha, powiem Tobie, że u mnie też nie ma rewelacji i dopiero na 3 stopniu to jakoś odparowują szybki, ale dałem sobie z tym spokój, może one po prostu tak dmuchają!

jdiabel
22-12-2005, 14:09
u mnie tez bez rewelacji :)

edmondo
22-12-2005, 16:30
na dobra sprawe to u mnie praktycznie nie czuc, zeby cos dmuchalo z bocznych nawiewow, ale szyby boczne odparowuja bez problemu i podczas jazdy nie paruja (po wymianie filtra kabinowego), a jesli juz troszczeczke zaczynaja, to puszczam nawiew na kabine i kieruje nawiew na szyby - w miare mozliwosci, bo niestety mam zlamany sterownik w kratce i praktycznie sie nie da tego zrobic.

...jednak teraz dla ciekawosci zobacze jak to dmucha w polaczeniach miedzy drzwiami.

Henryk
22-12-2005, 16:36
Moze Ci się nie przełączają klapy kirunków nawiewu.Napisałem wyżej o tym przecież.U mnie przed awarią przełącznika dmuchało bardzo dobrze zarówno po ustawieniu na samą szybe jak i na twarz.Jeżeli filtr kabinowy jest wymieniony i przełączanie działa poprawnie to nadmuch jest bardzo dobry w MKI.

fuel111
22-12-2005, 16:38
Może uszczelnienia na klapach się sypią, albo podciśnienie nie trzyma na zaworze