PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za część?



jarekch
11-04-2005, 22:40
Potrzebuję informacji odnośnie jednej części - dokładnie co to jest.
Jeżeli ktoś ma MICROCAT'a i mógłby sprawdzić, to będę wdzięczny. :) :beer:

Jest to taki mały czarny prostopadłościanik o wymiarach ok. 2x1x8cm zakończony malutkim walcowatym wypustkiem a'la antena o długości 0.5-1cm oraz jest jeszcze dosyć długa blaszka. Wtyczka na 2 przewody. Mocowany jest do przedniego pasa od strony silnika, bardziej po stronie kierowcy.

Z jednej strony znajdują się symbole:
SHO 004 741-03
93 BB 10K 936-AA

Z drugiej jest made in Germany oraz:
C95YA

Jeżeli jest to czujnik temp. zewnętrznej to problemik czerwonej śnieżynki będę miał rozwiązany. :)

wahu
11-04-2005, 22:43
jest to czujnik temperatury - ostrzeganie o niskiej temp.zew.

STraits
11-04-2005, 22:44
To jest czujnik temperatury. Jeden jest stosowany do SATC (SemiAutomatic Temperature Control),a drugi do komputera pokładowego lub / i Check Controla.

jarekch
11-04-2005, 23:00
Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. :)

Wychodzi na to, że czerwona i żółta śnieżynka w moim Mondku zaczną teraz działać poprawnie.[/i]

jarekch
11-04-2005, 23:03
Jeden jest stosowany do SATC (SemiAutomatic Temperature Control),a drugi do komputera pokładowego lub / i Check Controla.

W moim Mondku posiadam Check Control natomiast nie bardzo wiem o co chodzi z SATC. Czy mógłbyś troszkę to opisać.
Czy są wtedy dwa takie same czujniki i gdzie jest drugi?

STraits
11-04-2005, 23:08
Drugi jest po drugiej stronie belki :P SATC to nic innego jak popularnie nazywany "climatronic" :)

jarekch
11-04-2005, 23:19
Drugi jest po drugiej stronie belki :P SATC to nic innego jak popularnie nazywany "climatronic" :)

Klimę mam ale manualną. Chyba kiedyś ktoś się zastanawiał nad przeróbką do climatronic'a ale w MK1 to nie będzie chyba takie łatwe.
Widziałem w MK2, że instalacja posiadała po drugiej stronie belki takie samo gniazdko i zastanawiałem się, czy to przypadkiem nie jest jakiś czujnik zderzeniowy od poduch.
Jak będę wymieniał go w moim Mondku, to się zerknę, czy też mam drugie gniazdko.

STraits
11-04-2005, 23:27
Wiązka może być do czujnika, ale nie koniecznie masz czujnik. Kolejna sprawa - poszukaj mojego postu - kiedyś wypisywałem co konkretnie jest potrzebne zeby zamontować climatronic do mondeo ;)

STraits
11-04-2005, 23:28
Aha, i nie ma czegoś takiego jak czujnik zderzeniowy pod maską. Jest wewnątrz przy lewej nodze kierowcy. Bada bezwładność samochodu w momencie wypadku i na tej zasadzie podaje sygnał do wyzwolenia poduszek.

jarekch
11-04-2005, 23:40
Wiązka może być do czujnika, ale nie koniecznie masz czujnik. Kolejna sprawa - poszukaj mojego postu - kiedyś wypisywałem co konkretnie jest potrzebne zeby zamontować climatronic do mondeo ;)

Znalazłem: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=585&highlight=

Zakładam, że jest to ten sam czujnik, więc to się znajdzie. troszkę gorzej może być z pozostałymi elementami. Najlepiej pewnie byłoby poszukać drugiego i przełożyć. Nie jestem pewien, ale MK1 chyba nie było z climatronik więc z panelem trzeba będzie troszkę pokombinować, ale Polak potrafi. Poza tym potrzeba jest matką wynalazku!!! :)