PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Tiptronic mk3



mietekaa
15-03-2011, 22:37
Witam. Kupiłem mondeo mk3 z automatem. Moje pytania to jak o to dbać, co ile wymieniać płyn czy olej w skrzyni, czy każdy mechanik jest w stanie to zrobić, jak kosztowna jest taka wymiana. I może jakieś uwagi z własnego doświadczenia. Czekam na pomoc.

xslimakx
16-03-2011, 16:51
To jest jedno z pytań które mnie również nurtowały. Mam V6tke z ASB w UrsynCar (partacze tak przy okazji) i w Plazie powiedzieli mi, że producent zaleca dotykać się wymiany przy ok 300tyś. Czy to prawda hmm ciężko powiedzieć, ja mam ok 85tyś i narazie odpuściłem wymianę.

rodan555
17-03-2011, 10:06
nie wiem jak w tym konkretnym typie skrzyń które macie ale w automatach jest tak że olej się zmienia przy czym pierwsza statyczna wymiana powinna być najpóźniej po 90 tysiącach lub dwóch latach w zależności od tego co jest wcześniej. potem 40 tyś lub dwa lata i wtedy skrzynia popracuje długo. według mnie mało prawdopodobne jest żeby skrzynia dotrwała 300 tyś bez wymiany oleju producent po prostu liczy na drogą wymianę bądź naprawę skrzyni.

mietekaa
17-03-2011, 20:17
Hmm. Zobaczę co powie mi mechanik u którego aktualnie stoi auto, odstawiłem na wymianę oleju i filtrów i ogólnie żeby zaglądnął co chula a co już słabo chula:) Niestety mechanik owy nie podejmie się wymiany oleju w skrzyni.

rodan555
17-03-2011, 22:16
to sam wymień. tu masz ładnie opisane jak należy to zrobić:
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=99339
czasem warto przejrzeć forum ...