PDA

Zobacz pełną wersję : denso update



lochoo
18-03-2011, 19:59
Mam problem z update denso , a mianowicie po nagraniu update na płytę cd/rw i po włożeniu do czytnika dvd nie ma żadnej reakcji , a po ponownym włożeniu płyty do kompa nie chce już odczytać tej płyty(mieli nią i mieli bez skutku). Jak włożę oryginalną płytkę do czytnika to działa tylko że nie ma tam mapy Polski bo auto jest z Holandii .Jest może ktoś z okolic Sosnowca skłonny pomóc?

Kaskader
18-03-2011, 20:33
Witam

Czy jest to nawigacja fabryczna ?

Oktan
19-03-2011, 00:17
Denso jest fabryczne !!

lochoo - nagraj jeszcze raz, na dobrej płycie, z jak najmniejsza prędkością i zamknij sesję - MUSI ruszyć, łaski nie robi

WojtasS
19-03-2011, 02:33
ja z tego co pamiętam poświęciłem dvd verbatima... najwolniej, nerem, zamknąć sesje i powinno ruszyć...ewentualnie do Chrzanowa daleko nie ma :)

lochoo
19-03-2011, 04:40
Dzięki za odpowiedź spróbuję jeszcze raz na verbatimach i napiszę czy się udało , a jeśli nie to chętnie skorzystam z wizyty w Chrzanowie. A może ktoś napisze jak to zrobić krok po kroku bo może ja coś źle robię i nie potrzebnie bym zawracał komuś gitarę?

Kaskader
19-03-2011, 08:52
Z tego co wiem to nawigacje samochodowe mają oprogramowanie na płytach tłoczonych a nie wypalanych.
Może się mylę ale tak słyszałem

lochoo
19-03-2011, 12:42
Co nie oznacza , że nie można używać płyt wypalanych

Netoper
19-03-2011, 14:50
Co nie oznacza , że nie można używać płyt wypalanych
Można jak najbardziej
Kwestia czy nagrywarka dobrze Ci wypala, i czy laser w czytniku jest sprawny
Spróbuj u jakiegoś znajomego na jego nagrywarce wypalić.
Płytę "zamykasz" po nagraniu ?

lochoo
19-03-2011, 16:47
No nie pamiętam czy zamykałem płyte po nagraniu i muszę odwiedzić kogoś z w miarę nowym kompem bo mój stacjonarny ma już sporo lat na koncie , a laptop już dwa lata i niektórzy twierdzą że lepiej na porządnej stacjonarnej nagrywarce chociaż mam nie używaną nagrywarkę w lapku bo nie wypalam płyt a toshiba ma dobre nagrywarki hitachi o ile pamiętam

lochoo
20-03-2011, 08:52
No i nie poszło. Sesję zamknąłem przy wypalaniu , prędkość zapisu 2x płyta cd/rw verbatim dvd też verbatim .

Kaskader
20-03-2011, 08:58
I nie uda się. Sprawdziłem. Płyty z aktualizacja do oryginalnych systemów nawigacji samochodowej są tłoczone i dlatego wypalenie jej na nagrywarce komputerowej nic nie da

Netoper
20-03-2011, 11:12
są tłoczone i dlatego wypalenie jej na nagrywarce komputerowej nic nie da
A nie byłoby wtedy problemu też z muzą na wypalanych płytach?

Niby polecają wypalać na cd/rw spróbowałbym na zwykłym cd/r , może innej firmy niż verbatim.
Tu coś piszą żeby firmware najpierw zaktualizować,
http://fordforum.pl/showthread.php?p=1189885
Tu o jakimś kodzie dla forda
http://www.fordforum.com.pl/showthread.php?p=1548117
Na naszym forum jest podpowiedź żeby na włączonym silniku to robić
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91351&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Tu o jakimś bitsetingu:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=63773&highlight=update
Tu że poszło z DVD/-R
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=51676&postdays=0&postorder=asc&highlight=update&start=20
Tu nawet podeszło od innego urządzenia
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=25625
Tu też o aktualizacji firmware i że z dvd/-R idzie
http://peb.pl/inne-systemy-nawigacyjne/271951-denso-update-do-nawigacji-ford.html

Może co z tych podpowiedzi pomoże, na zagranicznych forach też sporo jest info o update i ludzie to robią z nietłoczonych płyt,
I ważna uwaga, jest też trochę info że co niektórym nie udało się updatowanie, ale nie trafiłem na wyjaśnienie dlaczego.

lochoo
20-03-2011, 17:43
Od dwóch tygodni próbuję uruchomić to nieszczęsne denso i bezskutecznie. Mam tylko pytanie.Jak kupię oryginalną mapę do Denso 2010 będzie chodziła czy nie? Na niej są chyba te pliki KWI które odpowiadają za update czy dalej będę musiał zrobić update ręcznie bo ta płytka na allegro kosztuje jakieś 60 zyli więc to nie jest jakiś duży koszt , tylko jak mam wypierniczyć kasę w błoto to wolę jechać do Libii bo teraz tam jest tanio!
A to co napisał Netoper czytałem wcześniej oprócz tego z mapami Blaupunkta , tylko tam też wgrał ktoś inny soft!

Zaba
20-03-2011, 21:06
I nie uda się. Sprawdziłem. Płyty z aktualizacja do oryginalnych systemów nawigacji samochodowej są tłoczone i dlatego wypalenie jej na nagrywarce komputerowej nic nie da

Tia, jasne, a ja se update wytłoczyłem sam...
Wypalasz, wsadaszasz do czytnika DVD w bagażniku przy odpalonym aucie i Denso, czekasz, czytasz co ci napiszą na wyświetlaczu i voila....

no chyba że ja faktycznie mam tłocznię...... :niewiem:

situ82
21-03-2011, 15:23
Tak a ja miałem z pierwszego tłoczenia :)) . Ja wypalałem programem ImgBurn, zepsułem kilka płyt ale poszło. Trzeba próbować.

WojtasS
21-03-2011, 17:01
hmmm próbowałeś na DVD "minusach" czy na "plusach"?

Netoper
21-03-2011, 18:36
A może soczewka lasera zakurzona i przez to jest problem z czytaniem

Kaskader
22-03-2011, 00:06
jakoś widzę że większość nie mia szczęścia no. Dalej Twierdzę Że te płyty są tłoczone. Kolega "Żaba" widzę że jest dowcipny. Zobaczymy jaki będzie dowcipny jak mu drogówka przy rutynowej kontroli sprawdzi samochód i znajdzie wytłoczoną przez niego płytę :)

Zaba
22-03-2011, 09:24
jakoś widzę że większość nie mia szczęścia no. Dalej Twierdzę Że te płyty są tłoczone. Kolega "Żaba" widzę że jest dowcipny. Zobaczymy jaki będzie dowcipny jak mu drogówka przy rutynowej kontroli sprawdzi samochód i znajdzie wytłoczoną przez niego płytę :)

No cóż - czytamy kolego Kaskaderze dokładniej...
Pisałem o updacie, po takiej operacji wyciągasz płytę i wkładasz zakupiony w sieci dilerskiej Forda oryginał map i już...

Netoper
22-03-2011, 20:21
Dalej Twierdzę Że te płyty są tłoczone.
I nikt temu nie zaprzecza :)
Tylko że jakby odtwarzacz był nauczony tylko tłoczone czytać ,to by była i lipa z muzyką na wypalanych (chyba) :)

Osobiście obstawiam że albo kolega ma zwaloną nagrywarkę, albo czytnik w Denso,

gregus30
22-03-2011, 21:08
to nic że tłoczone... to jest inna technika robienia tego samego co robi wypalanie. jak płyta dobrze wypalona, dobrym sprzętem to ruszy...

WojtasS
23-03-2011, 00:07
Dalej Twierdzę Że te płyty są tłoczone.
I nikt temu nie zaprzecza :)
Tylko że jakby odtwarzacz był nauczony tylko tłoczone czytać ,to by była i lipa z muzyką na wypalanych (chyba) :)

Osobiście obstawiam że albo kolega ma zwaloną nagrywarkę, albo czytnik w Denso,


czytnik działa, bo w pierwszym poście kolega napisał że oryginalną płytę czyta

musi czytać, nie ma wyjścia, próbować :metal:

Kaskader
23-03-2011, 15:52
Mimo wszystko życzę powodzenia

dembu19
23-03-2011, 19:21
Musisz nagrać płytę na VERBATIM CD-R !!!! jednokrotnego zapisu, a nie CD-RW wielokrotnego i będzie chodzić.

hedonista
23-03-2011, 20:37
Witajcie, mam mondeo 2004 z navi orginał potrzebował bym płytki z aktualnymi mapami , możecie pomóc?

lochoo
24-03-2011, 00:05
Na alle...o są po 55 zł

Leszekksg
25-03-2011, 19:59
Witam, podepnę się pod temat bo przerabiałem to samo ale bez żadnych komplikacji.
Płyta DVD+R SONY
Update nagrywałem DVD-Decrypter ustawiony na najmniejszą prędkość tzn X1 ale i tak sam dostosował prędkość
I mapy też poszły na tej samej płytce czyli SONY DVD+R
Ewentualnie przeczyść laser w odtwarzaczu. Chyba wiesz ze to ten z tyłu zabudowany pod zmieniarką.
Powodzenia

lochoo
26-03-2011, 10:34
Spróbuję jeszcze raz na SONY DVD+R i na verbatimie CD-R a potem strzelę se w łeb jak nie ruszy.

WojtasS
27-03-2011, 00:14
zapraszam do Chrzanowa :) mam nagrany działający update :) bo sam u siebie wgrywałem :)

lochoo
22-05-2011, 15:00
Z braku czasu na samochodowe gadżety dałem sobie spokój na jakiś czas z tym moim update i mapami , ale dzisiaj zakupiłem płyty verbatima DVD-R i CD-RW i poszło bez problemu. Dzięki za podpowiedzi w temacie. Wydaje mi się , że nie chciało wcześniej ruszyć przez nagrywarkę w laptopie.

szakull
19-10-2011, 21:26
witam, Panowie od kilku dni jestem "nie" szczesliwym posiadaczem mondka mk3 (2003)z fabryczna nawigacja denso. Zdecydowalem sie na zakup akurat tego modelu, wlasnie z powodu duzego wyswietlacza :) takie bajery to ja lubie ... ale od zaladowania updatu juz mnie glowa boli portfel tez ! i nie spie po nocach, poniewaz czytam ze wiekszosci z Was udalo sie bez problemu ...
co robie
1. upadate - wypalam na kompie (imgburn x2) ok
2. ide do auta - odpalam - tryb serwisowy - ustawione mam na autoupadate ok ?
3. wrzucam plytke do czytnika (nad wyswietlaczem) czyta i juz nie jest ok ... bo blad plyty, probowalem juz przynajmniej na 3 nagrywarkach i 10 plytach (markowych dvd, i rw), naped mysle ze nie zepsuty bo muze czyta szybko (czy to jest jakis wymiernik),

chcialbym zrobic wkoncu tego updata i zaladowac jakies mapy, bo inaczej pozytku z tego bajeru nie bedzie... POMOCY co jeszcze moge zrobic ??

WojtasS
20-10-2011, 03:51
hmmm no to teraz Cię oświecimy :) płytkę z update wkładasz do czytnika nawigacji co masz w bagażniku a nie w jednostce w desce! :) :bigok:

lochoo
20-10-2011, 06:18
Ja się długo męczyłem tyle , że ja mam nawigację przenośną i nie zależało mi na tej w aucie , ale skoro jest to czemu ma nie działać? W bagażniku tak jak napisał WojtasS po lewej stronie masz takie uwypuklenie pod którym jest czytnik dvd ,który służy tylko i wyłącznie do odczytu map i update. Odkręca się to śrubokrętem krzyżakowym.

twardy83
10-01-2012, 22:12
Panowie,

mam prośbę czy ktoś może wrzucić tego updata do pobrania bo szukam i nie mogę znaleśc

z góry dzięki

Pozdrawiam

inqo
23-01-2012, 00:28
Dołączę się do tematu. Mam MKIV zestaw ICE8 czyli chyba Denso. Jednakże panel na przedzie czyta tylko płyty CD. W MkIV też jest gdzieś (no właśnie, gdzie?) czytnik DVD do aktualizacji map? Płytkę już mam.

WojtasS
23-01-2012, 01:49
tylko w MKIII było denso jak dobrze kojarzę...

czytnik DVD do aktualizacji map
nie ma osobnego czytnika jest tylko ten co czyta mapy
zobacz w bagażniku po lewej stronie bądź pod fotelem pasożyta...


Płytkę już mam.

jeżeli masz płytkę z update do denso, a nie masz denso to bym raczej nie wkładał, co by nie zrobiło "kuku"

inqo
23-01-2012, 10:18
jeżeli masz płytkę z update do denso, a nie masz denso to bym raczej nie wkładał, co by nie zrobiło "kuku"

Słuszna uwaga :) Niestety nie znalazłem sposobu, jak określić markę tej nawigacji. Są teorie, że to Blaupunkt...

inqo
23-01-2012, 13:15
Sprawdziłem, po fotelem nie pasożyta a Ukochanej :) nie ma czytnika, w bagażniku również.

inqo
23-01-2012, 19:36
Sprawdziłem dokładnie, mam Blaupunkt NX, odczepiam się z wątku :)

Makar00
02-02-2012, 13:52
Panowie chciałbym się podłączyć do tematu... otóż szukam mapy Polski 2009/2010 do mojego denso. Na allegro jedyne 2 pozycje, które znalazłem kosztują między 160-180 PLN. Nie ukrywam, że mam już sporo wydatków związanych z przygotowaniem mojej "V-ki" do sprawnej jazdy więc "tańsza" opcja zaktualizowania nawigacji mile widziana.
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc,
Marcin

waciak009
15-05-2012, 18:28
Mam problem z update bo po wykonaniu nie reaguje (nie działa radio, navi, cd, nic nie wyświetla, nie ma dźwięku) Czarny ekran. Może ktoś pomóc?

brezky
15-05-2012, 22:32
Panowie zrobilem update i niestety sie nie udalo, tylko ze ja nie mam czarnego ekranu jak u wiekszosci lecz w paski, jak u kolegow ktorym nie poszlo z tym glowa mi peka bo nie moge znalesc recepty na to jak to naprawic a najgorsze ze obdzwonilem wszystkie firmy jakie znalazlem w Gdansku i nikt nawet nie chce tam zajrzec........ prosze o pomoc moze ktos z was ma jakis pomysl jak to naprawic lub moze podac namiary na kogos kto to zrobi w okolicach Gdanska!!!! pozdro

WojtasS
16-05-2012, 00:44
Mam problem z update bo po wykonaniu nie reaguje (nie działa radio, navi, cd, nic nie wyświetla, nie ma dźwięku) Czarny ekran. Może ktoś pomóc?


podświetl latarką ekran i sprawdź czy coś pisze :)

brezky
16-05-2012, 09:14
hejka. robilem to , niestety nic tam nie widze aby cos bylo napisane ale sprawdze jeszcze raz dzis w nocy jak bedzie ciemno na zewnatrz-pozdro

waciak009
16-05-2012, 09:55
Świeciłem i w dole ekranu widać jeden zielony pasek ( nie ma podświetlenia więc cały czarny ekran i jeden zielony pasek na dole). Może odpiąć akumulator na chwilę?

WojtasS
16-05-2012, 15:00
a czasem nie wpisywałeś pond 10 razy kodu do radia?, bo jak źle zrobisz update to pisać powinno że źle wgrane oprogramowanie tylko latarką trzeba podświetlić ekran.

brezky
16-05-2012, 22:29
witam . ekran tez sprawdzilem i niestety nic nie widze tylko te sliczne paski ha ha ha-co ja mam z tym zrobic?

WojtasS
17-05-2012, 00:50
coś czuje że czeka Cię wymiana jednostki głównej... na FCP znajdź gościa z nickiem "docento" może coś CI poradzi( jak dobrze kojarzę to jest z północy) :)

brezky
17-05-2012, 09:14
wielkie dzieki chociaz jakas nadzieja, juz szukam tego docento;mam nadzieje ze pomoze i nie oskubie do zera ha ha ha

brezky
26-05-2012, 08:48
witam wszystkim, chcialbym powiadomic kolegow ze moja navigacja/ radio wrocila do zycia !!!!!!! nie udalo mi sie znalesc tego docento ale znalazlem innego czlowieka-niestety okazalo sie ze trzeba bylo powymieniac pare rzeczy i wgrac nowy program .wszystko hula jak trzeba tylko juz przeczlo mi robienie up datow -kosztowalo mnie to 400 zlociszy ale dostalem program z 2011 roku wiec generalnie jestem zadowolony-pozdro

tural850
08-06-2019, 19:47
Witam Panowie potrzebuje image softu do nawigacji Denso może ktoś posiada ?

Mischel
08-06-2019, 21:33
Posiadam 4.40

SooSh
22-06-2019, 13:32
A ja mam takie pytanie ponieważ też posiadam denso, ale nie aktualizowana była od dawna. Czy jest w ogóle sens robić update systemu? Czy tam się coś znacząco zmienia wraz z nowszymi wersjami?

Mischel
22-06-2019, 18:17
Ostatni soft jest chyba z 2006 roku więc większego sensu nie ma.