PDA

Zobacz pełną wersję : Mk I Skrzynia zacina się na 2, czasem 3 biegu



MORRISSON
18-03-2011, 22:06
Witam serdecznie.

Mam problem ze swoim mondim. Dzisiaj, wracając z pracy zauważyłem niepokojący objaw: po dojściu do 4k obrotów na trzecim biegu, mondi nie chciał wrzucic czwartego, ani też zredukowac. Pojawiło się szarpanie plus jakby przerywanie pracy silnika (ala odcięcie).Lampka OD ON/OFF ani razu się nie zapaliła. Po wyhamowaniu do ok.20km/h skrzynia szarpnęła i zaczełą wędrówkę 1-2-3-4 bez problemu. Redukcja też ok. Postanowiłem sprawdzic parę razy na długim odcinku prostej pracę skrzyni i po którejś nawrotce znowu to samo. Po zatrzymaniu samochodu, otwierając maskę poczułem dziwny zapach (coś jakby palona elektryka?) Sprawdziłem stan oleju (o.k.) ale miał dziwny zapach (metaliczny z czymś jeszcze)

Panowie, co to może byc za usterka, kończy mi się skrzynia, czy jak?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
Darek.

O.K. Zrobiłem kolejny oblot i dodatkowe spostrzeżenia: kiedy tak szarpie, nie zmieniając biegu na wyższy, odpuszczam gaz a tu obroty spadają do 700rpm, dodaję gazu, lecą do 4000rpm, bez akceleracji na koła. Dopiero kiedy hamuję, od 30-20km/h następuje redukcja do niższego biegu...
Nie mam pojęcia co dalej z tym robic...

MORRISSON
21-03-2011, 13:23
Serdecznie dziękuję Koledze Rodan555 za poświęcenie swego czasu i obejrzenie mojego mondziaka. Dziękuję za cenne rady :beer: i diagnozę.

Netoper
21-03-2011, 17:33
A daj info do czego doszliście.

MORRISSON
21-03-2011, 18:05
Doszliśmy do tego, że czujnik DLP wymaga wyczyszczenia, gdyż to elektronika skrzyni powoduje takie zwiechy. Przy okazji będę musiał wymienic oleum plus filtr, ewentualnie zamontowac dodatkowy filtr. Nie zanosi się natomiast na poważniejszę awarię (konwerter, tarczki) gdyż wtedy objawy są troszkę inne. Pojeździmy, zobaczymy.

Mam nadzieję, że czyszczenie MLP pomoże :)