PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno omegi bfl ....



BuLczU
21-03-2011, 00:40
No i moi drodzy z wilekim wstydem przeklejam ten wątek tu :
Ponieważ za około m-c emigruje poszukuje pojemnego autka na wyjazd....
(Tekst przeklojony z forum omegi wola tam roztrzasac 280 km w jakims skladaku niz doradzic :D :D :D )

A co szanowne grono powie na którąś z tych ???

--------------------------------------------------------------------------------

Jak w temacie
Zapomniałem dodac , że trochę z innej strony
Potrzebuje anglika z motem itp itd by spokojnie wyjechac nim na wyspy dobrze by było jak sie nie rozpadl po drodze i wytrzymał rok normalnego uzytkowania
W podobnej cenie sa jeszcze 406 , passaty i mondeo ....
Nie lubie 406 ani pasków a mondeo jezdze obecnie i wątpie bym ustrzelił podobnie wyposazana wersje a do pustaka przesiadac sie nie mam zamiaru ....

Wiec padł pomysł omci

http://otomoto.pl/opel-omega-anglik-...C18033586.html
http://otomoto.pl/opel-omega-anglik-...C17703643.html
http://moto.allegro.pl/omega-c-angli...515678200.html

Heheh lekka zlewka :P Ale luz w koncu nie szukam czegos wyszukanego
Może inaczej zapytam :
Jak sadzicie czy jest sens kupowania angola w pl ?
I co z tymi waszymi 2,5 , 2,6 , 3,0 , 3,2 v6 ? Jakies plastikowe pokrywki zaworów , pasek rozrzadu itp ? w mondku tez mam fałke DOHC 2,5 ale na 2 łancuszkach i nie musze sie martwic o zawory nawet przy lpg :P Poczytałem troszkę i ciut awaryjnie to u was wyglada
Mam nadzieję , że znajdzie sie ktoś w temacie i mi pomoże
Puki co powiem tak :
+ dla omki :
-Stylistyka (astra i vectra ,406, passat
c5 moga sie chowac sa ochydnie puste i plastikowe)
-Pojemnośc ( Jak wyzej + mondeo)
Minusy
-Silnik i tego sie obawiam w omci tez mam 170 kucy pod maska ale i lzejsza bude ...
-Ponoc słabe przednie zawiesznie ?

Może wy starzy forumowicze mi coś doradzicie ???

Ps.Jak ktoś by szukał fałki w dobrym stanie to mam jedna na zbyciu niestety nie moge jej zabrac :(

KarolRS
21-03-2011, 00:49
Jak masz sporo rzeczy weź kuriera, przyleć i kup samochód w Uk.

Nie rzadko auta w PL okazują się Brakerami na wyspie i jest problem z ubezpieczeniem.

O ile w autach tanich to rzadkość, to w drogich zwróc na to uwagę.
Ja bym kupił na miejscu na twoim miejscu.


Omega wygodna kanapa, fajne auto.

BuLczU
21-03-2011, 01:07
Sęk w tym , że nie jade sam tylko w 4 os (2 to 2 i 4 latka) z czego zona i tak bedzie musiała przeleciec z uk wiec same bilety wyszły by dosc drogo zwłaszcza na kupno tydzien przed wylotem a w swieta tez tanio nie bedzie ,,,, kurier i tak pojedzie bo zabieram sporo rzeczy :) mam gostka który za 500f przwiezie mi graty w długim sprinterze 3+3 cała paka moja......

Dopiero zauwazłym , w twojej sygnaturze UK :P
-Przed kupnem moge wyliczyc stawke ubezpieczenia zwłaszcza , ze kazdym formularzu rozpoznaja auto po nr rejestracyjnym :) Ale jak masz jakies tanie ubezp tolerujace polskie znizki to chetnie poczytam :)
-A druga sprawa szukam takiego ktoryms ktos wrocil musi miec wazny MOT itp. itd....

Ps. Sorki za wielokrotna edycje :) Temat jest jak najbardziej powazny...

hefi
21-03-2011, 01:37
imo wiekszosc ubezpieczalni toleruje polskie znizki, ale wez je najlepiej przetlumacz bo na gebe to raczej nic nic nie zalatwisz

smialo mozesz wyliczyc skladke zanim kupisz auto - tak jak napisales jak bedziesz mial nr rej to dzialaj

fajnie zebys mial adres w uk,

konto w banku bo inaczej chyba bedziesz musial zaplacic wszystko z gory

omy szukaj 2,5 lub 3,0
diesel :niewiem:
pamietaj musisz miec tax i mot + ubezpiezenie aby Ci nie zawineli na wyspie

Dodano po 2 min.:


Ps.Jak ktoś by szukał fałki w dobrym stanie to mam jedna na zbyciu niestety nie moge jej zabrac

BS szuka falki hehe :satan:

BuLczU
21-03-2011, 01:50
Mam przetłumaczone znizki , adres z piknym potwierdzeniem landlorda itp ... Nie mam konta ale żona ma wiec sadze . ze mozna zaplacic z jej rachunku i nikt nie bedzie sie czepial ....
Z tego co wiem to musze miec MOT i ubezpiecznie kupujac w polsce pewnie bede musial kupic jakas 30 dniowke dopuki nie dostane angielskiego lub cos podobnego ... tax ewnetualnie moge kupic w Dover (Ale de fakto fajnie by bylo jak by był) .... Jak nie mam racji to mnie poprawcie .....

omy szukaj 2,5 lub 3,0
diesel
Wiekszosc tych które znalazłem to 2,0 lub 2,5 i przy tej wersji pewnie zostane :) O ile moje obawy z pierwszego postu nie zostana potwierdzone :(


BuLczU napisał:
Ps.Jak ktoś by szukał fałki w dobrym stanie to mam jedna na zbyciu niestety nie moge jej zabrac
BS szuka falki hehe

Spokojnie w pierwszej kolejnosci wystawie swojego skarba dla was .... Chyba ze trafie w lotto :P

hefi
21-03-2011, 02:01
Mam przetłumaczone znizki , adres z piknym potwierdzeniem landlorda itp ... Nie mam konta ale żona ma wiec sadze . ze mozna zaplacic z jej rachunku i nikt nie bedzie sie czepial ...

no to luzik



Z tego co wiem to musze miec MOT i ubezpiecznie kupujac w polsce pewnie bede musial kupic jakas 30 dniowke dopuki nie dostane angielskiego lub cos podobnego

dlaczego 30 dni? mozesz kupic juz na rok, najlepiej zebys zrobil to troszke wczesniej to bedziesz mial orginalny certyfikat ubezpieczenia - zona moze przywiezc ze soba przed wyjazdem



. tax ewnetualnie moge kupic w Dover (Ale de fakto fajnie by bylo jak by był) .... Jak nie mam racji to mnie poprawcie .....

tax w dover - gdzie i kiedy? srednio to widze, moze masz jakies dane czy cos o tym, ze sprzedaja to gdzies w budce na granicy bo ja jeszce nigdy o tym nie slyszalem. A z wypuszczaniem sie na misato bez taxu roznie bywa


I tu chyba najwazniejsze - nie kupisz taxu bez mot i ubezpieczenia (orginalne kwity) v5c chyba raczej do tego nie bedzie potrzebne

edyta - mozesz kupic tax online - jak juz bedziesz mial ubezpieczenie - nie wiem co wtedy jak Cie zczaja na parkingu bez dysku (chyba 200 fuli za brak za szyba) ale na skanerach bedziesz czysty :up:

edyta2 - zaraz Cie pogonial za czerwony kolor :rotfl:

BuLczU
21-03-2011, 02:16
30 dni by w polsce sie spokojnie poruszac chyba . że cudze angielskie ubezpieczenie mnie obejmuje ale z tego co wiem z tym róznie bywa ? W sensie takim . że jade obejzec auto 400 km i musze nim jakos wrocic :) Po zakupie dopiero składam wniosek do ubezpieczyciela w uk i wtedy zeczywiscie albo jazdze na kwitku z maila i potwierdzeniu oplaty albo zonka mi przywozi papiery ....
Tax nie jest wymagany az po anglie wiec majac wszystkie papiery w garsci mozna chyba zaryzykowac ??? Tak na moj gust , tym bardziej ze to jest tylko swojego rodzaju winieta ktora nawet na poczcie kupisz ?

Ale odchodząc od papierkow itp ...
Plastikowe pokrywy zaworów , pasek zamiast łańcucha nie jestem mechanikiem wiec nie brzmi to dla mnie dobrze :)

hefi
21-03-2011, 02:22
30 dni by w polsce sie spokojnie poruszac chyba . że cudze angielskie ubezpieczenie mnie obejmuje ale z tego co wiem z tym róznie bywa ?

w pl mozesz sobie kupic jakies krotkie ale do uk na tym nie wjezdzaj

tak, cudze z uk Cie nie obejmuje (sa wyjatki ale to juz inna historia)


Po zakupie dopiero składam wniosek do ubezpieczyciela w uk i wtedy zeczywiscie albo jazdze na kwitku z maila i potwierdzeniu oplaty albo zonka mi przywozi papiery ....

:up:


Tax nie jest wymagany az po anglie wiec majac wszystkie papiery w garsci mozna chyba zaryzykowac ??? Tak na moj gust , tym bardziej ze to jest tylko swojego rodzaju winieta ktora nawet na poczcie kupisz ?

zgadza sie w eu nie musisz tego miec w uk jak najbardziej, bez tego teoretycznie nie mozesz poruszac sie po wyspie

BuLczU
21-03-2011, 02:28
Ok :) To sprawy papierkowe uważam za zamknięte :)
Hefi stawiam ci najchłodniejsze piwko w najbardziej upalny dzień :)
Lub poprostu na jakims spocie , zlocie ;)

Teraz poczekamy na wypowiedzi speców od mechaniki :D

hefi
21-03-2011, 02:41
hehe mialem 2,5 ale w viki
super silniczek, malo bylo z nim problemow


chlodniczka oleju - dramat w tym silniku, puszcza i zaczyna z niej kapac - u mnie nie doczekala wymiany
zeby wymienic rozrzad trzeba rozbebeszyc pol auta( w omie jest wzdluz moze bedzie lepiej), termostat i pompa wody gdzies tam gleboko schowane pod paskami
innych wad nie znalazlem


w 2,6 i 3,2 duzo wiecej czujnikow i srednio z czesciami/zamiennikami

BuLczU
21-03-2011, 03:01
Namiary masz na pw .....
Z czesciami pewnie bedzie słabo bo skonczyli produkcje modelu , ale to auto pojeździc ma tylko rok góra dwa nawet jak bede mial jej zezlomowac to bez zalu .... rok bez wiekszej awari i bede zadowolony :)

Jak ktoś jeszcze zna te silniki to prosze o rady na co uwazac przy kupnie itp ....