PDA

Zobacz pełną wersję : kompter pokładowy



Oktan
12-04-2005, 08:54
chodzi mi o jedną z jego funkcji: a mianowicie zliczanie średniego spalania na 100 km.

Jakie czujniki są za to odpowiedzialne ??
Bo wkurza mnie to gdyż po zatankowaniu do pełna (menisk wypukły :)) ) przez pierwszych kilka km jest ok - pokazuje realne (czyt. prawidłowe wratości) natomiast im dalej w las tym gorzej - wynik średniego splania zaczyna oscylować w ok. 10. 5 l/100km co akurat jest bzdurą gdyż jadę np. po trasie i powinno spaść do mniejszej wartości (chcę od razu dodać, że opcja chwilowego zużycia paliwa pokazuje np. 7 l/100km). Nie chcę aby ten komputer miał moc obliczeniową NASA ale do cholery wcześniej było ok więc coś się posiepało ino nie wiem co ....


jakieś sugestie ????

BJSusel
12-04-2005, 09:39
Komputer liczy 2 średnie spalania.
Jedno widać od razu, drugiego nie.
To pierwsze to średnie spalanie od momentu skasowania licznika (tak można np. policzyć średnie spalanie na całej trasie - powiedzmy 1000km)
Drugie jest obliczane na potrzeby dystansu do przejechania na pozostałym paliwie - to jest liczone chyba z ostatnich 10 czy 20km.

Jak średnie spalanie różni się od wyliczonego podczas tankowania do pełna to można przeskalować komputer.