PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] [MkIII] Kick Down



MaX29
01-04-2011, 18:07
Witam !
Mam problem z kick down'em.
Jadąc z prędkością powiedzmy 80 km/h zachodzi potrzeba wyprzedzenia innego pojazdu wciskając gaz stopniowo i z wyczuciem Mondek przyśpiesza bardzo zacnie, zaś kiedy wcisnę pedał gazu w podłogę auto redukuje bieg, wchodzi na wysokie obroty i nic :niewiem: jakby się zachłysnął powietrzem i nie ma zamiaru przyśpieszać, raczej spaceruje :zly:

Jendrekmak
03-04-2011, 23:53
a kiedy ostatnio skrzynia była serwisowana?

MaX29
04-04-2011, 10:53
Serwisowana w pełnym tego słowa znaczeniu to nie była, jedynie ok 2 mies. temu była wymieniana część oleju.

Jendrekmak
04-04-2011, 11:06
nie pamiętam dokładnie ale raz na 80-100 tys. km należy wymienić cały olej

eMJot
04-04-2011, 11:08
nie pamiętam dokładnie ale raz na 80-100 tys. km należy wymienić cały olej


no to w ASO twierdzą że jest bezobsługowa ....

MaX29
04-04-2011, 11:58
Drugiej części oleju jak i filtra nie da się wymienić bez demontażu skrzyni. I jak eMJot słusznie zauważył serwisowcy twierdzą, że robi się to tylko przy remoncie skrzyni.

SteelRat
06-04-2011, 13:34
taaak, serwis wiecznie twierdzi, ze oleju sie nie zmienia, ani nic... bo potem nowka skrzynia wejdzie, a to roboty nie tak duzo, a kasy masa...

pewnie masz zwykla 4 biegowa skrzynke, skoro to 2002. masz gdzies na forum poopisywane, jak olej powymieniac dynamicznie.
filtr, tak, wymienia sie tylko przy rozbieraniu skrzyni, olej zawsze mozna.
w sumie, dla swietego spokoju, mozesz tez oczyscic MLPS. tez jest opisane, co i jak.

MaX29
06-04-2011, 23:51
Skrzynię posiadam 5-cio stopniową. Dynamiczna wymiana oleju nic nie zmieniła. Jutro postaram się wyczyścić czujnik MLP.

MaX29
10-04-2011, 01:22
Czujnik został przeglądnięty, ponieważ nie ma w nim co czyścić. Działa prawidłowo.

CODY_21
19-05-2011, 10:28
Kolego a przy jakiej prędkości to zachłyśnięcie? Czego ty oczekujesz od automatu - pełne wciśnięcie w podłogę powoduje redukcję do 2 a 1, 2, 3 - to biegi z poślizgiem sprzęgła hydrokinetycznego ( próbowałeś palić gumę:
auto stoi, pozycja D i pedał do dechy? Nie? To wyobraź sobie, że jest to prawie niemożliwe (ale trochę piasku, woda, błotko - tak, choć kontrola trakcji i jeszcze coś od boksowania koła na to nie pozwalają) Obroty 4-5 tys. silnik wyje, kierownicą szarpie raz na lewo raz na prawo a sprzęgło chroni skrzynię i kompensuje nadwyżkę mocy, i nic nie poradzisz.Reasumując - skrzynia działa prawidłowo - w takich przypadkach należy przejść "na sterowanie ręczne ", zredukować do 4 i kita .Automat nie do ścigania ,ale dali opcję ręczną aby można było jeździć trybem innym niż NA EMERYTA . POZDRO.

MaX29
27-05-2011, 21:27
Skoro jest jakaś prawda w tym co napisałeś to wyjaśnij mi: po co w takim razie następuje redukcja przełożenia na 2-gi lub 3-ci stopień? Ponieważ z tego co wypisujesz wynika, że tylko po to by zwiększyć obroty silniki, zmusić skrzynie do kompensacji nadwyżki mocy, a tym samym powodować szybsze ich zużycie bez dynamicznego przyśpieszenie co równie dobrze można uzyskać przez delikatne wciskanie pedału przyśpieszenia na 5-tym biegu.

ad1 - w całym zakresie prędkości, choć kick down najczęściej potrzebny jest w przedziale 80-120 km/h.
ad2 - to do czego został zbudowany - komfortu
ad3 - nie, nie w mondku, ale w poniższych tak
- wyobraź sobie, że jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy wyłączyć kontrolę trakcji, która właśnie jest od zapobiegania boksowaniu kół i nie ma najmniejszego problemu z zerwaniem przyczepności, przynajmniej w BMW 523, Mercedesie E240 czy też Golf'ie 2.0
I w każdym z powyższych kick down jest właśnie po to żeby zredukować bieg, wkręcić silnik na wysokie obroty, a tym uzyskać piękne, wbijające w fotel wysoce dynamiczne przyśpieszenie, ale nie w mondeo mkIII ponieważ tu po to jest tiptronic!?
ad 4 - W żadnym z pojazdów nie występuje u mnie szarpanie kierownicą, ani nawet w Mondeo.
ad 5 - może i nie do ściganie, ale czasami trzeba kogoś wyprzedzić.
Pozdrawiam
MaX29

brt1529
30-05-2011, 22:05
Zgadzam się z MaX29, ja ostatnio zacząłem jeździć z tiptroniciem. Mondeo ma tak wysoki moment że można już przy 60 wrzucić 5 i jak w pewnym momencie trzeba wyprzedzić to wystarczy wcisnąc pedał i leci, nie w podłogę tylko stopniowo. Ewentualnie wrzucić 4 i wtedy wciska już strzała. Poza tym wogóle polecam tiptronic szczególnie dla oszczędnych, jazda jest bardziej ekonomiczna.
pozdrawiam

CODY_21
19-06-2011, 20:21
Nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi .

ZibiZan
19-06-2011, 22:37
MaX29 a jaką prędkość obrotową silnika masz po double kick down? Czy zauważyłeś to ostatnio, czy kiedyś tam było lepiej?

MaX29
18-07-2011, 23:13
Przepraszam za długą nieobecność. Nie wiem co to jest "double kick down", ale przy wciśnięciu p.p. w podłogę auto redukuje do 3-go przełożenie, silnik osiąga ok. 4 200 obr/min. Wydaję mnie się, że w pierwszych miesiącach posiadania mondka był bardziej dynamiczny, ale może to tylko było zachłyśnięcie się nowym nabytkiem. Co na koniec końców nie zmienia faktu, że tak zwane 130km w 2-litrowym mondku zachowuje się jak maluch w porównaniu ze 144-konnym 2l tdi w golfie.

Le0n_
26-07-2011, 00:00
Ja mam to samo i wydaje mi sie ze jest wszystko OK.. gdzies kiedys przeczytalem ze Ford wrzucil do diesla skrzynie od benzyniaka- dlatego takie wysokie obroty na kicku sie uzyskuje.. ja kiedy wyprzedzam to nigdy nie wciskam do deski gazu ale zawsze na pol i generalnie jak sie dobrze rozgrzeje silnik to jest torpeda... fakt ze 130 koni to moze niewiele, ale daje rade.. a jak u was ze spalaniem?? mi komputer pokazywal w miescie 8,8 L na oponach 225/40/R18

cdsoftware
26-07-2011, 09:53
Ja mam to samo i wydaje mi sie ze jest wszystko OK.. gdzies kiedys przeczytalem ze Ford wrzucil do diesla skrzynie od benzyniaka- dlatego takie wysokie obroty na kicku sie uzyskuje.. ja kiedy wyprzedzam to nigdy nie wciskam do deski gazu ale zawsze na pol i generalnie jak sie dobrze rozgrzeje silnik to jest torpeda... fakt ze 130 koni to moze niewiele, ale daje rade.. a jak u was ze spalaniem?? mi komputer pokazywal w miescie 8,8 L na oponach 225/40/R18

Co za bzdura ze skrzynią od benzyniaka w dieslu.
Jakbyś miał skrzynię z przełożeniami od benzyny to pojechałbyś ~180, może max 190 licznikowe.
Skrzynia to JF506E - to samo co w między innymi 2,5 V6, jednak z innymi przełożeniami.
V6 przy 4krpm na 5 biegu ma licznikowe około 180km/h - w.g GPS jest to jakieś 168-170km/h.

Chcę zauważyć że nasze skrzynie JF506E były montowane w wielu samochodach - VW, Mazda, Land Rover, Rover ;) i pewnie wielu innych.
Różniły się obudowami, przełożeniami a w gruncie rzeczy to to samo JF506E ;P Przełożenie pewnie takiej samej niby JF506E z VW do Forda raczej będzie niemożliwe, pewne bembetle ze środka dałoby się przełożyć, ale też nie wszystkie.

Hallogen
26-07-2011, 23:55
Mam ten sam problem u mnie z Tiptronicem ale już się przyzwyczaiłem ze stopniowe wciskanie PP jest efetywniejsze niż pedał w podłogę.

A poza tym byłem ostatni od kupienia automatu ,,,, a teraz ..... leniuch jest fajny :P

cdsoftware
06-12-2011, 11:01
Mam ten sam problem u mnie z Tiptronicem ale już się przyzwyczaiłem ze stopniowe wciskanie PP jest efetywniejsze niż pedał w podłogę.

A poza tym byłem ostatni od kupienia automatu ,,,, a teraz ..... leniuch jest fajny :P

Parę razy ostatnio testowałem depnięcie w podłogę i powiem że skrzynia zachowała się nadzwyczaj poprawnie, poprawniej niż wciskam pedał delikatnie - czyli przy kickdownie zredukowała ze 3 przełożenia w dół i samochód wystrzelił do przodu jak z procy ;) Przy delikatnym i nie do końca wciskaniu gazu skrzynia niechętnie redukuje biegi ... ja tam uznałem już dawno że tttm ;) ten typ tak ma.

markk
06-12-2011, 19:43
Ostatnio jadac na zimnym silniku 5 biegiem przy 80 mialem juz 2 tysiace obrotow, po chwili obroty opadly i jadac 100 km/h mialem 2. tys obrotow czyli tak jak zawsze. Zadko jezdze tiptronikiem i dopiero teraz to zauwazylem. Tak samo za zimnym chce wrzucic 5 i moge dopiero przy 2 tysiacach obrotow na 4 biegu. Ogolnie skrzynia super. Lekkie depniecie gazu zbija o 1 , mocne zbija o 2 i ma maxymalne obroty wiec od razu zmienia na 4 i leci jak zly.

cdsoftware
07-12-2011, 20:30
Ostatnio jadac na zimnym silniku 5 biegiem przy 80 mialem juz 2 tysiace obrotow, po chwili obroty opadly i jadac 100 km/h mialem 2. tys obrotow czyli tak jak zawsze. Zadko jezdze tiptronikiem i dopiero teraz to zauwazylem. Tak samo za zimnym chce wrzucic 5 i moge dopiero przy 2 tysiacach obrotow na 4 biegu. Ogolnie skrzynia super. Lekkie depniecie gazu zbija o 1 , mocne zbija o 2 i ma maxymalne obroty wiec od razu zmienia na 4 i leci jak zly.

Normalka, zapiął Ci lockup - czyli blokadę sprzęgła hydrokinetycznego ;)
Należy zauważyć że w tej skrzyni zapina się dopiero po jej rozgrzaniu - czyli jak zimno to trzeba ze 2-3km przejechać, żeby zaczął go zapinać :)

Pozdrawiam !