PDA

Zobacz pełną wersję : kupiłem zawór skrz.korbowej i co dalej?



bolek
01-01-2006, 11:53
witam kupiłem zawór i chyba dobrze go zlokalizowałem czy on znajduje się pomiędzy silnikem a kolektorem wydechowym i od niego idzie metalowa rurka do sławnego trójnika i jest przykręcany pod obudową termostatu jeśli tak to jak go zmienic jak odkręcic rurke pod termostatem czy jest może inny sposób pomocy bo się już wkurzyłem.

bolek
01-01-2006, 13:34
i co panowie nie pomożecie?

STraits
01-01-2006, 14:49
Podaj mi numer FINIS to Ci go zlokalizuje. Numerek powinien być na opakowaniu - 7 cyfr ;)

Henryk
01-01-2006, 15:05
Jeżeli kupiłeś takie coś http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,18035654,14465742402627,03,,pl-pln,200327,0.html
To znajduje się on dokładnie pod kolektorem wydechowym na bloku silnika..wciśnięty w uszczelnienie gumowe a nasunięty jest na niego gumowy przewód połączony z rurką z tworzywa w kształcie L która biegnie pod cewką i dalej łączy się ze słynnym trójnikiem.W każdym razie do zaworu który kupiłeś dojdziesz najlepiej z kanału i tak jak mówiłem pod kolektorem wydechowym.Na maila poślę Ci zaraz zdjęcia tego miejsca wprawdzie w escorcie w silniku 1.6 zetec.Różnica jest zdaje się taka ze w escorcie na zawór nasynięta jest guma w kształcie kolanka a w mondeo prosta guma połączona z plastikową rurką w kształcie L
Aha rurka która jest połączona z tym zaworem nie jest metalowa tylko z tworzywa....metalowa rurka która biegnie obok pod cewką to rurka do recyrkulacji spalin

bolek
01-01-2006, 15:26
Jeżeli kupiłeś takie coś http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,18035654,14465742402627,03,,pl-pln,200327,0.html
To znajduje się on dokładnie pod kolektorem wydechowym na bloku silnika..wciśnięty w uszczelnienie gumowe a nasunięty jest na niego gumowy przewód połączony z rurką z tworzywa w kształcie L która biegnie pod cewką i dalej łączy się ze słynnym trójnikiem.W każdym razie do zaworu który kupiłeś dojdziesz najlepiej z kanału i tak jak mówiłem pod kolektorem wydechowym.Na maila poślę Ci zaraz zdjęcia tego miejsca wprawdzie w escorcie w silniku 1.6 zetec.Różnica jest zdaje się taka ze w escorcie na zawór nasynięta jest guma w kształcie kolanka a w mondeo prosta guma połączona z plastikową rurką w kształcie L
Aha rurka która jest połączona z tym zaworem nie jest metalowa tylko z tworzywa....metalowa rurka która biegnie obok pod cewką to rurka do recyrkulacji spalin wielkie dzięki panowie już wiem że dobrze zlokalizowałem ten zaworek a jeszcze jedno w mondeo jest on głębiej i od góry to ciężko to zrobic musze sprobowac z kanału i nie wiem czy nie będę musiał odkrecic jakos tej rurki,oczywiście po punkciku i dzieki wielkie

STraits
01-01-2006, 15:47
Henryk dobrze wyjaśnił co i jak, więc tutaj nic wiecej nie podpowiem.. Pytanie : jakie miałeś objawy uszkodzenia tego zaworka ?

konio
02-01-2006, 16:49
Objawy to:
przygasanie przy hamowaniu ( spadek na ok 400-500 obr )
pływanie silnika w zakresie 500-1100 obr.
To są najczęstrze przyczyny - a wszyscy szukają usterki krokowca , świece itd.
Ten zaworek po 150kkm jest praktycznie martwy - poprostu koroduje.
Oczywiście wszystko zależy gdzie autko buja.
Tak było u mnie w 2,0l

Andrewg
02-01-2006, 18:11
Witam

To znajduje się on dokładnie pod kolektorem wydechowym na bloku silnika..wciśnięty w uszczelnienie gumowe a nasunięty jest na niego gumowy przewód połączony z rurką z tworzywa w kształcie L która biegnie pod cewką i dalej łączy się ze słynnym trójnikiem.W każdym razie do zaworu który kupiłeś dojdziesz najlepiej z kanału i tak jak mówiłem pod kolektorem wydechowym.Na maila poślę Ci zaraz zdjęcia tego miejsca wprawdzie w escorcie w silniku 1.6 zetec.Różnica jest zdaje się taka ze w escorcie na zawór nasynięta jest guma w kształcie kolanka a w mondeo prosta guma połączona z plastikową rurką w kształcie L
Aha rurka która jest połączona z tym zaworem nie jest metalowa tylko z tworzywa....metalowa rurka która biegnie obok pod cewką to rurka do recyrkulacji spalin

czy ta lokalizacja jest taka sama dla 2,0?? bo cos nie moge znalezc tego ustrojstwa a juz mam dosc plywajacych obrotow.Jutro kupuje silnik krokowy wiec ewentualnie w nastepnej koilejnosci bedzie te cudo, a tak na marginesie dla silnika 2,0 w MKII silnik krokowy ma oznaczenia 978F-9F715AB??

konio
02-01-2006, 18:19
Tak samo.