PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2.0 tdci tiptronic czy po zatrzymaniu włącza wam luz?



squash0
07-04-2011, 03:44
Witam
Mam od niedawna autko jak w tytule i po przeczytaniu instrukcji obsługi oraz TISa zauważyłem że u mnie jak stoję na D to nie wyłącza mi na luz samoczynnie. Kolega w vectrze C jak stanie to po 8s sam wrzuca mu na luz (oczywiście pózniej po puszczeniu hamulca troszkęi dodaniu gazu autko rusza). Zastanawiam się czy w mondi też tak powinno. Opiszcie czy jak u was to działa bo nie mam z kim skonsultować ,mechanik w aso powiedział że tyklko jak się olej przegrzje to wtedy ale mi się nie wydaję bo w instrukcji jest napisane że jest to po to by poprawic komfort. Poza tym skrzynia działa mi bez zarzutu.
I jeszcze jedno pytanie czy lepiej tak stać np. na czerwnym świetle jak mam że cały czas załączony bieg czy wajchą wrzucać na N (silnik cichnie i przestaje drżeć więc bardziej kofortowo się stoi)

Netoper
07-04-2011, 03:54
czy lepiej tak stać np. na czerwnym świetle jak mam że cały czas załączony bieg czy wajchą wrzucać na N (silnik cichnie i przestaje drżeć więc bardziej kofortowo się stoi)
Bez różnicy, zależy od upodobań szofera.
Jakie masz obroty jak jest na neutralu a jakie jak zapięte jest D?

squash0
07-04-2011, 16:19
Bez różnicy, zależy od upodobań szofera.
Jakie masz obroty jak jest na neutralu a jakie jak zapięte jest D?

Znaczy obroty to chyba nawet są takie same ,coś koło 800 ,tylko na N silnik mniej drży niż na D.
No i wydaję mi się że jak stoję na D to chyba jakieś tarczki bardziej się zużywają.

Podobno to wyrzucanie na luz automatycznie jest tylko w dislach.

micho_m
08-04-2011, 09:46
Wyrzucanie na N w czasie postoju powoduje szybsze zuzywanie sie skrzyni poniewaz pompa oleju pracuje mniej wydajnie. Lepiej trzymac caly czas na D.

U mnie jak stoje na swiatlach po kilku sek. czuc ze obroty sie minimalnie podnosza i czuc jakby wyrzucenie na luz.

cdsoftware
08-04-2011, 10:03
U mnie w 2,5 V6 niczego nie wyrzuca na luz, ciągnie non stop - czyli pełza.

micho_m
08-04-2011, 10:06
Po pierwsze Ty masz benzyne, po drugie jak puszcze hamulec to po sek tez zaczyna pelzac.

cdsoftware
08-04-2011, 14:58
czyli nie wyrzuca na luz ;) więc nie ma różnicy między jatco w benzynie, a jatco w dieslu ;)

micho_m
08-04-2011, 17:40
Napisalem ze po ok sekundzie rusza a nie od razu, takze wg mnie wyrzuca na luz.

mad
08-04-2011, 20:46
I jeszcze jedno pytanie czy lepiej tak stać np. na czerwnym świetle jak mam że cały czas załączony bieg czy wajchą wrzucać na N (silnik cichnie i przestaje drżeć więc bardziej kofortowo się stoi)
Pierwsza zasada jazy ze skrzynią ASB. Na światłach stoimy z wciśniętym pedałem 'hamulca', dźwignia na 'd' nie przełączamy na 'p' lub 'n'.

SteelRat
09-04-2011, 09:21
ja tam jak mam dluzej stac, czy w korku, zaciagam reczny, po co zuzywac zarowki i ludzi oslepiac przy dluzszym postoju? na przejazdach zazwyczaj wrzucam jednak P...

squash0
11-04-2011, 17:43
Pierwsza zasada jazy ze skrzynią ASB. Na światłach stoimy z wciśniętym pedałem 'hamulca', dźwignia na 'd' nie przełączamy na 'p' lub 'n'.

Właśnie tylko że u mnie to trochę denerwujace bo autko całe drży (jak autobus) jak stoje na D , a zauważyłem też że na wstecznym jak stoję to nie ma drżenia.

banado
17-04-2011, 23:20
Wyrzucanie na N w czasie postoju powoduje szybsze zuzywanie sie skrzyni poniewaz pompa oleju pracuje mniej wydajnie. Lepiej trzymac caly czas na D

Też tak wielokrotnie słyszałem nie jestem pewien dokładnie ale rozchodzi sie o smarowanie którego na N brakuje

Netoper
20-04-2011, 00:17
smarowanie którego na N brakuje
Pompa cały czas pracuje czy to na N czy na D. ona nie jest napędzana przez skrzynię tylko od silnika.

banado
20-04-2011, 00:33
hmm no w każdym razie ja tam N nie wrzucam - nie pierwszy raz słyszałem o smarowaniu , a nie wiem jak jest dokładnie ponieważ się na tym nie znam

Netoper
20-04-2011, 11:21
nie pierwszy raz słyszałem o smarowaniu
Chyba od osób które nie wiedzą jak skrzynia działa :)
Jakby nie działała pompa podczas N czy P to sobie wyobraź co by się działo np jak się zimą gdzieś stoi, bo na kogoś czeka i silnik pracuje.

banado
02-05-2011, 11:37
nie pisałem o P tylko o N zresztą ktoś tu też niżej napisał że :
Wyrzucanie na N w czasie postoju powoduje szybsze zuzywanie sie skrzyni poniewaz pompa oleju pracuje mniej wydajnie. Lepiej trzymac caly czas na D.
więc coś w tym prawdy jest tym bardziej że powiedział mi to między innymi mechanik dzieki któremu ja i mój brat zaoszczędziliśmy juz dość sporo gotówki , a po tym wnosze że nie jeden podzespół miał juz w rekach porozbierany na jednostki .

CODY_21
19-05-2011, 15:35
skrzynia wrzuca na luz już przy okolo 35 km/h ale po zatrzymaniu włącza 1 bieg.Na luzie jeździć nie można - pozycja N jako taka jest do holowania .

Rogi136
05-10-2011, 00:23
skrzynia wrzuca na luz już przy okolo 35 km/h ale po zatrzymaniu włącza 1 bieg.Na luzie jeździć nie można - pozycja N jako taka jest do holowania . i innych czynności serwisowych

rafantek
05-10-2011, 01:11
Skrzynia zurzywa się bardziej jak toczymy sie z wrzuconym N wtedy smarowanie jest słabsze, a napęd przekazywany od kół powoduje obracanie sie el skrzyni ktore nie sa właściwie smarowane. N czy P na postoju nie szkodza, niemniej nie zaleca sie wachlowania miedzy N czy P a D podczas krótkotrwałych postojów