PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [MKI] Filtr powietrza i kabinowy.. jaki ??



DariuszHoryd
02-01-2006, 22:46
Witam wymieniam filtr powietrza i kabinowy, na allegro znalazlem takie cos http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78577505 z weglem aktywnym czy to bedzie dobre do mojego mondka, mam bez klimy, a na dodatek bez obiegu wewnetrznego, czy warto doplacac te 5zl za wegiel aktywny.

Filtr powietrza ssacego to planuje u tego samego goscia kupic, http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78577489 czy to dobry wybor??


Aha i na koniec pytanie, co do parowania, bo zauwazylem ze autko mi paruje w srodku ale tylko w dni deszczowe, na trasie w 3 osoby on-board, to masakra... ale tylko deszcz, jak sucho to nic a nic. Co radzicie zasilikonowac obudowe ??

pawelos
02-01-2006, 22:57
ja wymienilem filtr kabinowy na jakis najtanszy, nie silikonowalem obudoby i szyby jak reka odjal przestaly parowac :satan:

rc23
02-01-2006, 23:03
jeśli nie masz obiegu wewnętrznego to tym bardziej kup z węglem
nie będzie tak bardzo śmierdziało jak pojedziesz np. za .....dieslem :satan:

pawulon
02-01-2006, 23:38
Ja kupiłem to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=77686161

juto powinienem go dorwać w swoje łapy :satan: :satan:
Gość wystawia te filtry co pare dni.

woj9
02-01-2006, 23:42
Witam kup z węglem jest sporo lepszy :metal :beer:

fuel111
03-01-2006, 00:30
jeśli nie masz obiegu wewnętrznego to tym bardziej kup z węglem
nie będzie tak bardzo śmierdziało jak pojedziesz np. za .....dieslem :satan:
Też polecam węglowy - czy ja śmierdzę ej wszysctkie boćki do mnie... :zly: :)

jedrek_G
03-01-2006, 00:36
Niech mówią, ale i tak my byliśmy i jesteśmy pierwsi.
A w ogóle to niech wyrzucą te wszystkie choinki ze środka i wąchają zapach natury.

Pozdrawiam z Nowym Rokiem

Jakub
03-01-2006, 10:27
Węgiel aktywny pochłania/niweluje przykre zapachy, polecam.

MEKOTA
03-01-2006, 22:08
nowłaśnie chłopie wymień filtr pyłkowy to przestaną szyby parować a czy z węglem czy bez to już twoja sprawa bo czy masz obieg wewnętrzny czy nie to nie ma znaczenia chodzi o to że węgiel pochłania przykre zapachy te z zewnątrz też

STraits
03-01-2006, 23:00
Jeżeli masz troche grosza to filtr powietrza polecam firmy K&N - wkład. Gość zrobił mi pomiary na hamowni z filtrem i bez filtra. Bez filtra wyszło o 8 KM i 10 Nm więcej niż na FABRYCZNIE NOWYM MOTORCRAFT-cie. Nie wspomne juz o spalaniu, ale o tym to najlepiej jak napisze kolega Wrozek ;)

jedrek_G
03-01-2006, 23:26
Jeżeli masz troche grosza to filtr powietrza polecam firmy K&N - wkład. Gość zrobił mi pomiary na hamowni z filtrem i bez filtra. Bez filtra wyszło o 8 KM i 10 Nm więcej niż na FABRYCZNIE NOWYM MOTORCRAFT-cie. Nie wspomne juz o spalaniu, ale o tym to najlepiej jak napisze kolega Wrozek ;)

nie zrozumiałem
z filtrem wyszło więcej?Tak

jaki to był - stożkowy czy wkład

ile kosztuje?

DariuszHoryd
03-01-2006, 23:27
Straits my dear friend :)
Myslalem o tym, ale powiedz mi co oznacza troszke wiecej kaski, bo moglbym dac max 70-80zl za wklad.
Co masz na mysli o spalaniu, w gore czy w dol ??

Edit:
Znalazlem filtr K&N za 165zl, wow troszku drogo, wiem ze mozna go myc i uzywac wiele razy. Ale nie wiem czy gra warta swieczki.
Inna sprawa czy po zalozeniu takiego filtra nie nalezaloby ustawic kompa od LPG ??

STraits
03-01-2006, 23:36
Co do kompa do LPG to nie trzeba. Co do ceny filtra ~150 PLN brutto to dobra cena. Praktycznie starcza na całą długość życia samochodu. Spalanie jest niższe niż na standardowym - przynajmniej tak wyszło Wrozkowi z jego obliczeń....