PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nawiew-szwankuje czy lo to iles tam stopni??



Nookie
04-01-2006, 12:32
Witajcie, mam taki niezbyt komfortowy objaw, mam klimatronika ze skal od LO i 19 stopni i jak wiadomo oczywiście klimy teraz niezałącza, więc chodzi sam nadmuch i jak wsiądę do zimnego samochodu i dam na LO to wali tak gorace powietrze jakbym dal na maxa, dopiero po ogrzaniu wnetrza zaczyna dzialac oki. Pztanie czy jest tak ze LO to tez jakas temperatura np 16 stopni i i dopoki nie osiagnie tej temperatury to nie pobiera powietrza z zewnatrz? czy to niedobrze??

fuel111
04-01-2006, 12:41
No coś jest nie tak. Nie powinno dawać tak ciepłym powietrzem . Zrób reset klimy - znaczy sterownika. :metal

krzys-68
04-01-2006, 13:48
Witajcie, mam taki niezbyt komfortowy objaw, mam klimatronika ze skal od LO i 19 stopni i jak wiadomo oczywiście klimy teraz niezałącza, więc chodzi sam nadmuch i jak wsiądę do zimnego samochodu i dam na LO to wali tak gorace powietrze jakbym dal na maxa, dopiero po ogrzaniu wnetrza zaczyna dzialac oki. Pztanie czy jest tak ze LO to tez jakas temperatura np 16 stopni i i dopoki nie osiagnie tej temperatury to nie pobiera powietrza z zewnatrz? czy to niedobrze??streownik bada temp i dopiero jak uzyska zaplanowana to wyłącza max nadmuch.Tak to dziala w mkIII,zmnijsz recznie predkosc wentyaltora

Nookie
04-01-2006, 14:03
jak zmniejszę nadmuch to i tak bedzie ciepło, a chciałbym nie otwierać szyb, zeby dostac troche chlodku...
swoją drogą jak zrobic reset klimy?? albo jakiś test - jezeli taki jest?? cos nie mogłem takich rzeczy znależć w archiv...
aha i juz rozumiem zamysły niektórych Kolegów co wymieniają sterownik na ten od 16 stopni...

fuel111
04-01-2006, 20:12
Dzięki uprzejmości kolegi Straitsa ponownie załączam jego kody i opis
Dobra... bo widze że zainteresowanie jest spore. Tak na przyszłość. SATC ofuje funkcję self-diagnostic. Żeby to uruchomić :

1) Włączamy zapłon.
2) Nastawiamy prawe pokrętło na maksa w prawo (nadmuch na szybe)
3) Ustawiamy temperature 21 st.C oraz włączamy A/C
4) Naciskamy na raz przyciski "A/C" oraz "czerwony".
5) Naciskamy przycisk "niebieski"

.. no i powinno się zrobić rozrywkowo na wyświetlaczu.

Jak pojawi się "88" to znaczy ze nie ma błędów i z klimą jest wszystko OK.

Inne kody błędów :

20 22 Short in heater flap motor circuit
24 25 Heater flap motor control fault
30 Short in interior temperature sensor circuit
31 High resistance in interior temperature sensor
40 42 Short in ambient temperature sensor circuit
41 43 High resistance in ambient temperature sensor circuit
50 52 Short in sun load sensor circuit
53 59 Sun load sensor value out of range
60 62 Fault in interior temperature sensor blower circuit
63 69 Interior temperature sensor value out of range
70 72 Short in engine coolant temperature pickup circuit (air conditioning)
71 73 High resistance in engine coolant temperature pickup circuit (air conditioning)
88 NFF (No Fault Found)
90 99 Internal Fault

Aby zakończyć test bez kasowania błędów, lub gdy ich nie ma naciskamy "A/C", aby wykasowąć jakiś błąd "np. po naprawie" naciskamy przycisk "recyrkulacji" (samochodzik ze strzałką).

Co do kodów błędów. Pierwszy numerek oznacza całkowitą usterke, natomiast

madbit2
05-01-2006, 10:36
natomiast


a ja się rozczytałem a tu taki zoonk :)) :)) :)) :))



Można po polsku opis tych kodów???

pawulon
05-01-2006, 11:51
2) Nastawiamy prawe pokrętło na maksa w prawo (nadmuch na szybe)
3) Ustawiamy temperature 21 st.C oraz włączamy A/C


po wykonaniu punktu 2 klima załączy sie automatycznie i nie mam możliwości wyłączenia

fuel111
05-01-2006, 19:56
Przy obecnych temperaturach nie ma takiej możliwości - nie sugeruj się kontrolką. :satan:

STraits
05-01-2006, 21:00
W mk3 procedura jest inna... musze tylko sobie przypomnieć jaka :)

STraits
05-01-2006, 22:43
DOBRA. Znowu KU POTOMNYM NIECH KTOŚ ZAPISZE :)

Self-test MK3 :

1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "Auto" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) System zacznie self-test i ZAPISZE ewentualne kody błędów DTC (Diagnostic Trouble Codes).
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów i wyjście z self-testu.
4) Naciśnięcie jakiegokolwiek innego przycisku spowoduje wyjście z self-testu bez wymazania kodów błędów DTC

ODCZYT BŁĘDÓW DTC

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "headroom" w ciągu maksymanie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) Kody błędów DTC (sporadyczne) zostaną wyświetlone.
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów

ODCZYT WERSJI SOFTU

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "AC" w ciągu maksymanie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"


PS. Fuel - przydałby sie w końcu artykuł - kompendium wiedzy o klimatyzacji w mondeo. Jakby co słuze pomocą. Mam dostęp do mondeo z każdym rodzajem klimy - nawet z panelem dotykowym (2005).

fuel111
06-01-2006, 01:02
No będzie ale co wiadomości to faktycznie nie dam rady poproszę o to Ciebie :pad: