PDA

Zobacz pełną wersję : Witam mam pytanie :)



blade76
04-01-2006, 21:41
Witam jak w temacie , jako poczatkujący uzytkownika "kaloryfera" mam pytanie czy jest to normale zjawisko, ze przy rozruch słychać prawdopodobie łańcuch rozrządu?
I drugie pytanie co może być przyczyną ,że powyżej 4tyś RPM auto jakby słabło i na autobanie max prędkość ok 180Km\h ??? :(
Jestem w trakcie rozbiórki auta jak na razie polerka koletorów z przepustniczkami ( masakra jakie były zasyfione, od czego one się tak brudzą? Podejrzewam ,że od zaworu EGR) i to co jeszcze zaobserwowałem to ,że po przygazówce pierwsza sonda nieraz się zawiesza na ubogiej mieszance i leje go do 9% CO- czy jest możliwe aby przez sądę tak tracił na mocy ??????
Proszę pomóżcie

wrozek
04-01-2006, 21:51
Łańcuchy przez moment mogą być słyszalne dopóki napinacze nie zadziałaja. W moim gdy postoi kilka dni to po uruchomieniu tak ok. 1 sekundy słychać grzechotanie - łańcuch albo popychacze zaworów.
To że słabnie powyżej 4k RPM - może nie działa układ zmiennej geometrii dolotu powietrza. Podnieś maskę, uruchom silnik i sprawdź. Pod plastikiem na kolektorze dolotowym jest układ zmieniający geometrie dolotu powietrza. Linka z niego jest poprowadzona pod przepustnicę i podłączona tam do dźwigni. Dodaj gazu tak powyżej 4k RPM i popatrz czy dźwignia sie poruszy. Sonda tez może dawać ciekawe efekty

blade76
04-01-2006, 21:58
Łańcuchy przez moment mogą być słyszalne dopóki napinacze nie zadziałaja. W moim gdy postoi kilka dni to po uruchomieniu tak ok. 1 sekundy słychać grzechotanie - łańcuch albo popychacze zaworów.
To że słabnie powyżej 4k RPM - może nie działa układ zmiennej geometrii dolotu powietrza. Podnieś maskę, uruchom silnik i sprawdź. Pod plastikiem na kolektorze dolotowym jest układ zmieniający geometrie dolotu powietrza. Linka z niego jest poprowadzona pod przepustnicę i podłączona tam do dźwigni. Dodaj gazu tak powyżej 4k RPM i popatrz czy dźwignia sie poruszy. Sonda tez może dawać ciekawe efekty

Ok dzięki tylko czy aby sterowanie przepustniczkami nie odbywa się dopiero pod obciążeniem ?

wrozek
04-01-2006, 22:01
Ja w swoim zaglądałem na postoju i działało.

blade76
04-01-2006, 22:06
ok dzięki jutro sprawdzę :)

blade76
07-01-2006, 21:25
układ na postoju nie działa napięcie dochodzi, dzisiaj idzie moduł do elektronika... zobaczymy czy coś wyjdzie ...

Zielar
08-01-2006, 03:06
Ale 180 na autobanie.... cienizna.
Pozdrawiam!!!

v1tek77
08-01-2006, 08:05
I drugie pytanie co może być przyczyną ,że powyżej 4tyś RPM auto jakby słabło i na autobanie max prędkość ok 180Km\h ??? :(
To 180 jest naprawde zastanawiajace, bo jeszcze by Cie koledzy z klekotami wyprzedzili :)) :beer:

altoot
08-01-2006, 09:40
To 180 jest naprawde zastanawiajace, bo jeszcze by Cie koledzy z klekotami wyprzedzili :)) :beer:


chyba tylko Ci z rozkalibrowanymi licznikami, albo Ci którzy za chwilke przegrzeją silniki :)


PS. a kolega od walnietego sterowania dolotem niech sie z Truszkiem skontaktuje - naprawiał chłopaczyna to u siebie.

blade76
08-01-2006, 13:47
ok skontaktuje się dzięki :)

hipis79
08-01-2006, 19:08
z górki wyprzedziłbym :) moim klekotem jechałem 175

blade76
09-01-2006, 19:32
Więc tak wyszło na to ,że uszkodzony jest "tyrystor" w module zmiennej geometrii... czy ktoś miał podobny przypadek i ile to miejwięcej kosztuje (sama część) ?

m3hoo
09-01-2006, 19:49
chyba tylko Ci z rozkalibrowanymi licznikami, albo Ci którzy za chwilke przegrzeją silniki :)
Wystarczyłoby kilka TDCI-ków poprosić :) Nie mówiąc o 2,2TDCI :satan:
P.S. Katalogowo mam 176 km/h. Liftback 180 :)