PDA

Zobacz pełną wersję : EGR - najbardziej liczę na LongJohna



lesio1
12-04-2005, 22:03
Podobne zapytanie pojawiło się już na forum ale brak jest na nie odpowiedzi :ass: .
Trochę mi świstał i charczał zawór recyrkulacji spalin więc mój magik od samochodów odpiął rurkę i ją zaślepił.
Teraz pytanie: co to zmienia???
oczywiście oprócz tego, że nie mam spalin mieszanych z powietrzem dolotowym
czy ma to na coś wpływ? zużycie? spalanie? smrodzenie? żwawość?

numerek
12-04-2005, 22:13
miales pewnie na myśli moje pytanie :P

otóż nie czekając na odpowiedź zaślepiłem to to diabelstwo i jestem po sprawdzaniu spalin w ASO i nic nie wykryto czyli spaliny ok
wnosze więc że to nie wplywa na spaliny ani na nic ważnego :terefere:

lesio1
12-04-2005, 22:29
miales pewnie na myśli moje pytanie :P

otóż nie czekając na odpowiedź zaślepiłem to to diabelstwo i jestem po sprawdzaniu spalin w ASO i nic nie wykryto czyli spaliny ok
wnosze więc że to nie wplywa na spaliny ani na nic ważnego :terefere:

to mnie cieszy i dzięki za info
ale mimo tego chciałbym wiedzieć co to zmienia .. bo gdyby nić nie zmieniało to po co by było :)

Golson
12-04-2005, 23:04
Recyrkulacje gazow spalinowych w silnikach stosuje sie w celu ograniczenia tworzenia sie tlenkow azotu w niektorych silnikach spalinowych (szczegolnie w tych o zaplonie samoczynnym).
Wzrost ciepla wlasciwego ladunku oraz redukcja zawartosci tlenu powoduja obnizenie temperatury spalania, a tym samym zawartosci NO.

http://members.lycos.co.uk/devgre/recyrkulacja.JPG

Mam nadzieje ze do momentu wyczerpujacej jak zwykle odpowiedzi Longjohna przynajmniej na chwile zaspokoi to wasza ciekawosc :)

andreas
13-04-2005, 10:24
1. ogranicza tworzenia sie tlenkow azotu
2. łatwiejszy rozruch zimnego silnika i szybsze jego nagrzanie

Tomex
13-04-2005, 11:19
Mam wrażenie jakby longjohn tu nie bywał na tym na tym forum

ujemny
13-04-2005, 23:14
Poprosze w Darlowku LJ aby wykreowal artykul w tym temacie na strone. Cos Jankowi to forum nie lezy i nie zaglada tutaj... Ale na AC mozna go spotkac.

espe1
13-04-2005, 23:17
Zaślepienie zaworu EGR nie wpływa ujemnie na prace silnika. Sklad spalin nie ulega wiekszej zmianie. Za to poprawia sie praca silnika - zwłaszca obroty - sa bardziej regularne, silnik pracuje równo. (logiczne - spaliny nie dostają sie z powrotem do silnika, tylko samo czyste powietrze+paliwo). Poprawa zauważalna jest głównie w przypadku uszkodzonego EGR. Polecam tym, którzy mają starsze samochody. Zawór EGR wytrzymuje ok 5-7 lat (uszkodzeniu ulega wewnętrzna membrana), a jego cena jest kosmiczna i nie warto wymieniać na nowy.