PDA

Zobacz pełną wersję : MK I wkładki lamp -żółtki - jak je wybielić -instrukcja



numerek
12-04-2005, 22:00
czytając forum zauważylem że jest problem z żółknięciem wkładek lamp do MKI
ponieważ zawodowo zajmuję sie polerowaniem różnych rzeczy pomyślalem że to niemozliwe aby nie szlo usunąć tego żółtego czegoć z tych wkładek

no to zabrałem sie do rzeczy
kupilem w sklepie z art lakierniczymi paste polerską AUTOMAX taka zielona mala tubka
zdemontowalem wkladki w/g instrukcji na tej stronie i zabralem się do czyszczenia
troche pasty na szmatke i do dziela
należy to czyścić okręznymi ruchami ale jako że powierzchnia wkladek nie jest rowna należy poświęcic szczoteczkę do zębów lub też niewielką szczoteczke do rąk i po nalożeniu pasty po prostu to wyczyścić
pasta ta jest lekko ścierna ale nie aż tak aby zniszczyć wkładki
ja polerowalem /czysciłem jedną wkładkę około 15 minut
należy czyścic do skutku -----"NIEMAMOCNI" musi wybielic !!

po tym zabiegu nalezy to splukać wodą ciepłą -nie gorącą i wytrzeć do sucha powierzchnia wkładki powinna byc juz biala ....mozna porównać z drugą wkladką :)
po wyschnieciu pozostaje taki bialy nalot na powierchni czyszczonej więc nalezy wziąć szmatke i nalozyć środka do konserwacji karoserii na bazie silikonu - zetrze to ten biały nalot i dodatkowo wzmocni nieco odbłyśnik :)

zaznaczam że nie jest to to samo co nowe ale sa biale i świecą dobrze -ja nie narzekam :)
łączny koszt tego zabiegu to
pasta automax -3.50 zł
czas pracy wlasnej -bezcenny :)


proszę o wpisy czy w/w instrukcja się u was sprawdza ?

PS
POD ŻADNYM POZOREM NIE UŻYWAĆ ROZPUSZCZALNIKÓW DO CZYSZCZENIA !!!!!!

ujemny
12-04-2005, 22:25
Oczywiscie jest to alternatywne rozwiazanie i nie widze powodow by nie znalazlo sie w formi artykulu na stronie. Skoro wkladki i tak spisane na straty, to mozna zaryzykowac ich wypolerowanie, nawet - dla niewprawnych rak - kosztem zepsucia.

Na marginesie dodam, ze taze pasta udalo mi sie wypolerowac w mkI klosze reflektorow, mocne posiekane kamieniami, co znacznie poprawilo swiecenie.

tomgaw
13-04-2005, 10:24
Witam. Polerowanie to może nawet niezły pomysł tylko czy po polerce nie zmatowiały 8O , no bo efekt byłby odwrotny. Jakoś nie mam odwagi ryzykować, :) poczekam na opinie innych użytkowników.Pozdrawiam

numerek
13-04-2005, 10:40
jak napisal ujemny gdy przyjdzie czas na wymianę można się pokusic o polerowanie w razie gdyby nie bylo to to co powinno byc i tak trzeba wymienic więc załozysz nowe
ja polerowalem i nie zmatowialy -mimo że pasta jest lekko ścierna stosuje ja od wielu lat do bardzo wielu rzeczy -do lakieru do stali ,plastiku pleksi itp i nie było jeszcze takiej sytuacji aby cos bylo źle zrobione
plexi ma to do siebie że łatwo ja przywrocic do życia przez nalożenie własnie silikonu
z tego co zauważyłem na wkładkach nie jest brud ani coś w tym stylu ale od temperatury zmieniło kolor tak jak biala ściana nad żarówką -wystarczy to to zetrzeć
jesli zastosujemy odpowiednio delikatne środki ścierne -nie powinno byc problemów

PS
aby nie było niejasności nikogo nie namawiam do stosowania tej kuracji :) podaje tylko tańsze rozwiązanie

v1tek77
13-04-2005, 10:49
niedługo będę brał się za moje prawe, żółte oko i wtedy być może zastosuję Twoją kurację :metal
Ale pomysł niezły :beer:

tomgaw
13-04-2005, 13:32
jak napisal ujemny gdy przyjdzie czas na wymianę można się pokusic o polerowanie w razie gdyby nie bylo to to co powinno byc i tak trzeba wymienic więc załozysz nowe
ja polerowalem i nie zmatowialy -mimo że pasta jest lekko ścierna stosuje ja od wielu lat do bardzo wielu rzeczy -do lakieru do stali ,plastiku pleksi itp i nie było jeszcze takiej sytuacji aby cos bylo źle zrobione
plexi ma to do siebie że łatwo ja przywrocic do życia przez nalożenie własnie silikonu
z tego co zauważyłem na wkładkach nie jest brud ani coś w tym stylu ale od temperatury zmieniło kolor tak jak biala ściana nad żarówką -wystarczy to to zetrzeć
jesli zastosujemy odpowiednio delikatne środki ścierne -nie powinno byc problemów

PS
aby nie było niejasności nikogo nie namawiam do stosowania tej kuracji :) podaje tylko tańsze rozwiązanie


No to jednak chyba spróbuję :) a jak się uda to będzie :beer:

SEBAS
13-04-2005, 16:17
Myśle sobie czy ta polerka przypadkiem niezmieni charakterystyki światła jakieś mądre głowy myślały nad tym plastikjem w końcu słuzy on do załamania światła. :hmm: