PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 2,5 V6 - Stożek czy wkładka - niby było ale nic konkr



gabson
09-01-2006, 09:18
Witam.
Przeczesywałem sobie wczoraj forum w nadziei na znalezienie informacji sportowych filtrów powietrza w naszych MDO. Tak czy inaczej muszę wymienić u siebie filtr powietrza i zastanawiam się nad założeniem czegoś z oferty K&M albo BMC.
Jeżeli chodzi o K&N to wkładka kosztuje 160 PLN a KIT 57i 360 PLN.
Może udałoby mi się wyrwać to nawet taniej.
Zastanawiam sie jednak czy jest jakikolwiek sens dopłacać drugie tyle do 57i.
Czy ktoś z Was bawił się już w coś takiego??
W archiwum wynalazłem info że ktoś czekał na MG ale niestety nic poza czekaniem z tego nie wynikło.

Z gory wielkie dzięki za info

altoot
09-01-2006, 09:23
A zdajesz sobie sprawe z tego, ze sam stożek niczego poza troszke zmodyfikowanym dzwiekiem nic Ci nie da? :)

Wypprowadzic go też musisz tak, zeby był dobre odizolowany od ciepłaego powietrza.

pawulon
09-01-2006, 09:45
Musisz zrobić kompletny dolot zimnego powietrza. Tzn po pierwsze musisz odizolowac srożek od komory silnika specjalną komorą np. z blachy, tak żeby nie łapał owietrza nagrznego w komorze silnika.
Po drugie musisz wyciągnąć przwód powietrzny z wlotu w zerzaku do komory w której będzie stożek, tak mniejwięcej jak jest do doprowadzone w srynym filtrze, inaczej cały stożek psu w :ass: można wsadzić.
Po trzecie nie wiem czy wymianie na storżek nie powinna towarzyszyć modyfikacja elektroniki sterującej wtryskiem.

Ja u siebie miałęm tylko wkładke, jakoś nie widziałem potrzeby bawienia sie w to. Stożek to dopiero dopełnienie zmian. Należałoby zacząć od polerowania kanałów dolotowych itd., a dopiero potem stożek.

jarogmur
09-01-2006, 09:54
dokładnie przede wszystkim dużo "świeżego-zimnego" powietrza. Poza tym, według mnie, przy V6 taka zmiana nie będzie bardzo zauważalna. Jeśli do tych 170 kucy dojdzie mooooże z 10 więcej to i tak na pewno tego mocno nie odczujesz. Jedyna zaleta stożka to możliwośc umycia i montowania go z powrotem. Jednak słyszałem, że takie mycie musi się odbywać częściej niż standardowa wymiana filtra powietrza.

pawulon
09-01-2006, 10:03
Tyle że sportowa wkładka też jest "wieczna" bo jest z tego samego materiału co stożek. Myje sie ją, a potem specjalną oliwką natłuszcza. Oliwka jest konieczna żeby łapał zanieczyszczenia.

RWalentynowicz
09-01-2006, 11:41
A może amerykańskiego BOOMZa? Nie jest to zwykły stożek a cały zestaw dedykowany do durateca. Wygląda on tak:
http://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/10056953/Images/Intake_fd9899V6af.jpg
Gdybyś był zainteresowany to sie odezwij via PM. Mam zamiar sobie go sprowadzić i szukam kogoś z kim mógłbym go razem kupić, celem zminimalizowania kosztów przesyłki.
Pozdrawiam

pawulon
09-01-2006, 11:46
To każdy zestaw dedykowany do danego modelu będzie wyglądał podobnie, tak samo K&N do modneo v6 będzie wyglądało i Green i każda firma która robi kit do tego auta.
Tylko że to nie załątwia opisywanego wcześniej dolotu zimnego powietrza który trzeba wykonać samodzielnie, alebo zlecić komuś. W innym wypadku skutek będzie dokłądnie odwrotny od zamierzonego.

gabson
09-01-2006, 11:51
A może amerykańskiego BOOMZa? Nie jest to zwykły stożek a cały zestaw dedykowany do durateca. Wygląda on tak:
http://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/10056953/Images/Intake_fd9899V6af.jpg
Gdybyś był zainteresowany to sie odezwij via PM. Mam zamiar sobie go sprowadzić i szukam kogoś z kim mógłbym go razem kupić, celem zminimalizowania kosztów przesyłki.
Pozdrawiam

Jaki koszt tego Kita razem z przesyłeczką????

gabson
09-01-2006, 11:56
Jeżeli chodzi o dolot to rozumie się samo przez sie :).
W zyciu nie założyłbym stożka nie izolując go i nie doprowadzając świeżego powietrza z wlotu w zderzaku.

Jeżeli chodzi o odizolowanie to można przecież zakupic gotowe puszki na stożki.
Wydaje mi się że taka puszka + "piec rura" pociągnięta od wlotu rozwiązałaby problem gorąca w komorze i zaopatrzenia w powietrze.

W Corsie GSi miałem sportową wkładkę i na wkładce bylo lepiej niż na standardzie.
Stąd moje pytanie czy jest sent zainwestować we wkładke do ryginalnej puchy czy od razu założyć "KiT stożka"

RWalentynowicz
09-01-2006, 12:00
To każdy zestaw dedykowany do danego modelu będzie wyglądał podobnie, tak samo K&N do modneo v6 będzie wyglądało i Green i każda firma która robi kit do tego auta.
Tylko że to nie załątwia opisywanego wcześniej dolotu zimnego powietrza który trzeba wykonać samodzielnie, alebo zlecić komuś. W innym wypadku skutek będzie dokłądnie odwrotny od zamierzonego.

1. Sorry stary, ale wypowiadając się na jakiś temat powinieneś go zgłębić. Widzę, że zadania domowego z tzw.: dedykowanych zestawów nie odrobiłeś. Żaden, dosłownie żaden z dostępnych na naszym rynku nie zawiera tego co ma BOOMz. Nawet renomowany K&N 57i!
2. Nie musisz mi tu wstawiać prawd o zimnym dolocie ani uczyć mnie fizyki przepływów. doskonale wiem jak przeliczyć dolot, jak wyliczyć harmoniczną wydechu i zmierzyć ciśnienie powietrza zasysanego, a tym samym umiejscowić jego pobierane.

konio12345
09-01-2006, 12:15
Uzywałem kiedyś takiego wkładu (nie stożka) w vectrze B 2.6 V6 - do stożka nie chciało mi się robić rury :) - szczerze mówiąc dodatkowego kopa nie zauważyłem. Dodatkowo jak mi kiedyś w serwisie długotrwale próbowali zgasić lamkę check engine (dobrze, że nie wymienili klapy bagaznika, zanim doszli do tego, że to przepływomierz :) to pomierzyli mi przepływy powietrza przez ten filtr i okazało się, że są zauważalnie mniejsze niż przez papierowy :( - w tym momencie wykopałem to ustrojstwo.

Aha - żeby nie było wątpliwości filtr był czysty i założony dobrze.

Używałem też namiętnie wkładów w dwóch poprzednich samochodach i szybciej nie było - na pewno drożej i upierdliwej (trzeba to często myć z much a płyny do mycia i smarowania trochę kosztują)

VinCe
16-01-2006, 17:31
W archiwum wynalazłem info że ktoś czekał na MG ale niestety nic poza czekaniem z tego nie wynikło.
Ten ktoś to ja :-) ... i wynikło... założyłem stozek w obudowie MG a więc odizolowany od ciepła... powietrze ciągnął z fabrycznej dziury w nadkolu... dżwiek. bajka.. żadnej poprawy osiągów nie zauważyłem a wręcz pogorszyło się w pewnym zakresie obrotów..

gabson
16-01-2006, 17:55
W archiwum wynalazłem info że ktoś czekał na MG ale niestety nic poza czekaniem z tego nie wynikło.
Ten ktoś to ja :-) ... i wynikło... założyłem stozek w obudowie MG a więc odizolowany od ciepła... powietrze ciągnął z fabrycznej dziury w nadkolu... dżwiek. bajka.. żadnej poprawy osiągów nie zauważyłem a wręcz pogorszyło się w pewnym zakresie obrotów..
Ile płaciłeś za obudowę???
Ja chcę założyć detykowany zestaw BOOMZa. Na forum jest zdjęcie. I przydałaby się do niego obudowa.......
Pozdrawiam
Gabson

VinCe
16-01-2006, 21:49
ja kupowałem stożek w obudowie a nie samą obudowę... nie wiem ile to kosztuje... nie podam ceny ile ja dałem bo było to załatwiane po ogromnych rabatach

VinCe
16-01-2006, 21:52
W archiwum wynalazłem info że ktoś czekał na MG ale niestety nic poza czekaniem z tego nie wynikło.
Ten ktoś to ja :-) ... i wynikło... założyłem stozek w obudowie MG a więc odizolowany od ciepła... powietrze ciągnął z fabrycznej dziury w nadkolu... dżwiek. bajka.. żadnej poprawy osiągów nie zauważyłem a wręcz pogorszyło się w pewnym zakresie obrotów..
Ile płaciłeś za obudowę???
Ja chcę założyć detykowany zestaw BOOMZa. Na forum jest zdjęcie. I przydałaby się do niego obudowa.......
Pozdrawiam
Gabson
zestaw wygląda ciekawie, nie wiem jak z jakością tego jest ale chyba powinno być nieźle, zresztą w razie czego można sam stożek wymienić na jakiegoś K&N jakby się wczesniej rozpadło... obudowy do tego nie dobierzesz, więc lepiej będzie dobrze to odgodzić od komory i puścić dolot harmonijkową rurą ze zderzaka gdzieś i będzie gitara...

wrozek
16-01-2006, 22:29
A może cos takiego ?
http://64.202.180.37/files/cengine.pdf

Jeśli chodzi o moje eksperymenty z filtrami.. gdy kupiłem samochód miał założony panel K&N. Coś mnie podkusiło, żeby na próbę założyć zwykły papierowy filtr. Wiem, że wskazanie kalkulatora "Bolek" zamontowanego w Mk II- bo trudno to nazwac komputerem - nie są całkowicie wiarygodne ale średnie spalanie podskoczyło mi z 9.8 na 10.5. po jakimś czasie wróciłem do K&N. Splanaie spadło poniżej 10. Co do osiągów to może i coś się zmieniło ale to przy mało stabilnej jakości paliwa trudno powiedzieć co ma na nie decydujący wpływ.

altoot
16-01-2006, 22:44
A może cos takiego ?
http://64.202.180.37/files/cengine.pdf



kij z filtrem - są pompy z metalowym wirnikiem po 70 dolców :metal



i elektryczne :wow: ....po 270

gabson
16-01-2006, 23:29
A może cos takiego ?
http://64.202.180.37/files/cengine.pdf



kij z filtrem - są pompy z metalowym wirnikiem po 70 dolców :metal



i elektryczne :wow: ....po 270
Cos więcej na temat tych pomp mógłbyś zapodać????
Nie wiem czy myślimy o tym samym ale kumpel do golfa II GTI 16V zarzucił "twester'a" i było czuć rużnice przed założeniem i po założeniu.

wrozek
17-01-2006, 00:08
Do pompy elektrycznej jest jeszcze sterownik za 160 papierów - drogi gpis. A pompę w V6 należy wymienic bo ma plastikowy wirnik i się rozsypuje - generalnie najczęściej występująca i robiąca największe spustoszenie w silniku i kieszeni awaria. W tym pdf-ie jest to opisane. Profilaktycznie nalezy te pompy wimieniać na takie z metalowym wirnikiem bo inaczej to jest jak bomba tykająca w kiblu - nie wiadomo kiedy wybuchnie

altoot
17-01-2006, 00:29
Michał - może założyć wątek i podwiesic?



wiecej chetnych = ewentualny rabat i nisie koszty wysyłki...

z ebay'a sciagniemy :hmm:




BTW - Replace the pumps before 50K

Mila to ile? 1,6 km?

50 000 x 1.6 = 80 000km :zaklopotanie:

No to mondas do garażu do czasu zanabycia pompki, bo w przekonaniu ze siedze na tej bombie zegarowej jeszcze bardziej sie utwierdziłem :(




Tylko pytanie teraz: co trzeba rozebrac zeby pompe zmienic?

wrozek
17-01-2006, 00:41
Michał - może założyć wątek i podwiesic?



wiecej chetnych = ewentualny rabat i nisie koszty wysyłki...

z ebay'a sciagniemy :hmm:

Tylko obawiam się, że jak celnicy znajdą więcej niz trzy pompy w jednej paczce to potraktuja to jak import na handel i dopitolą cło i inne atrakcje. Z ebay'a można by próbować bo koszt przesyłki z USA UPS-em jest ponad 200 $. Znalazłem inną firme wysyłającą na caly świat ale nie do Polski. :wall:
Ale może ktoś z forumowiczów miałby jakis patent na taka akcję. Podwieszenie mogłoby pomóc.

A co do wymiany.. jest gdzies instrukcja na necie poszukam i zwlokę. Ale tam nie ma wielkiej filozofii. Pompa jest z tyłu silnika to znaczy po stronie kierowcy ( silnik w poprzek ) .tutaj wymienia sie ten "dekielek" z wirnikiem. Zdejmujesz plastik z napisem "DURATEC" i widzisz koło pasowe i pompę. Wszystko praktycznie dostępne. Wymiana powinna być bezproblemowa.

STraits
17-01-2006, 00:45
Proponuje wkładke K&N. Z tego co widze daje sporo - szczególnie w górnym zakresie obrotów. Z ciekawostek moge jeszcze podpowiedzieć 2 rzeczy które sam planuje wprowadzić u siebie :

a) zlikwidować rezonator który jest nad przepustnicą (ZETEC) w V6 juz go nie ma, i zastąpić tzw. focus-pipe. W GB jest to bardzo popularne. Zwiększa przepływ powietrza przez układ dolotowy. Taka rurka od FOCUSa z oryginału kosztuje około 40-50 PLN. Jak ktoś widział silnik FOCUSa to będzie wiedział o co mi chodzi.... co ciekawe silnik niemal identyczny a zrezygnował FORD z rezonatora, więc coś w tym musi być.

b) Zamontować pobór zimnego powietrza spod zderzaka do obudowy filtra. Ja planuje aadoptować przewody powietrzne elastyczne z FOCUSa. Mozna zrobić tak jak jest w ST200 - tam jest rurka poboru skierowana na dół pod akumulator - przynajmniej tak jest u kolegi Wrozka - nie wiem czy fabrycznie, ale raczej tak.

STraits
17-01-2006, 00:46
Altoot : spookojnie. Wraz ze zaznajomioną firmą juz namierzam pompy dla Was. Wszystko jest na dobrej drodze ....

gabson
17-01-2006, 08:43
Do pompy elektrycznej jest jeszcze sterownik za 160 papierów - drogi gpis. A pompę w V6 należy wymienic bo ma plastikowy wirnik i się rozsypuje - generalnie najczęściej występująca i robiąca największe spustoszenie w silniku i kieszeni awaria. W tym pdf-ie jest to opisane. Profilaktycznie nalezy te pompy wimieniać na takie z metalowym wirnikiem bo inaczej to jest jak bomba tykająca w kiblu - nie wiadomo kiedy wybuchnieAle co to jest za pompa (od czego) i gdzie ona jest :niewiem: :niewiem: :niewiem: ???????????

RWalentynowicz
17-01-2006, 08:48
Do pompy elektrycznej jest jeszcze sterownik za 160 papierów - drogi gpis. A pompę w V6 należy wymienic bo ma plastikowy wirnik i się rozsypuje - generalnie najczęściej występująca i robiąca największe spustoszenie w silniku i kieszeni awaria. W tym pdf-ie jest to opisane. Profilaktycznie nalezy te pompy wimieniać na takie z metalowym wirnikiem bo inaczej to jest jak bomba tykająca w kiblu - nie wiadomo kiedy wybuchnieAle co to jest za pompa (od czego) i gdzie ona jest :niewiem: :niewiem: :niewiem: ???????????

Mowa o pompie wody, która jest piętą Achillesową Durateca. W Stanach można ją kupić w wersji wzmocnionej - z metalowym wirnikiem. Te w naszych silnikach mają wirnik z jakiegoś kruchego tworzywa i lubi się wyłopotac. Koszt takiej pomy to 68$ + 60$ za przesyłkę Airmailem (5-7 dni oczekiwania).
Pozdrawiam
Rafał

wrozek
17-01-2006, 10:29
Ostatnio tyle nadyskutowałem sie o tych pompach, że jakoś podświadomie założyłem, że to jest jasne o jaką pompę chodzi.... :wall:

RWalentynowicz
17-01-2006, 12:52
Ostatnio tyle nadyskutowałem sie o tych pompach, że jakoś podświadomie założyłem, że to jest jasne o jaką pompę chodzi.... :wall:

Czy już ci wysiadła, czy też chcesz być zapobiegliwy?

wrozek
17-01-2006, 13:06
Ostatnio tyle nadyskutowałem sie o tych pompach, że jakoś podświadomie założyłem, że to jest jasne o jaką pompę chodzi.... :wall:

Czy już ci wysiadła, czy też chcesz być zapobiegliwy?

Profilaktyka. No chyba, że nie wiem o tym że wysiadła.

RWalentynowicz
17-01-2006, 13:08
Profilaktyka. No chyba, że nie wiem o tym że wysiadła.

Jestem przekonany, że gdyby wysiadła to byś o tym się szybko dowiedział.

wrozek
17-01-2006, 13:17
Profilaktyka. No chyba, że nie wiem o tym że wysiadła.

Jestem przekonany, że gdyby wysiadła to byś o tym się szybko dowiedział.

To bardzo kosztowne doświadczenie - zwłaszcza w przypadku STka - dlatego wolę zapobiegać A odkąd się naczytałem i nasłuchałem o awaryjności tych pomp to normalnie częsciej patrzę na wskaźnik temperatury niż na prędkościomierz - chociaz jak pismo mówi: gdy wskaźnik zadziała jest już za późno.

RWalentynowicz
17-01-2006, 13:21
To bardzo kosztowne doświadczenie - zwłaszcza w przypadku STka - dlatego wolę zapobiegać A odkąd się naczytałem i nasłuchałem o awaryjności tych pomp to normalnie częsciej patrzę na wskaźnik temperatury niż na prędkościomierz - chociaz jak pismo mówi: gdy wskaźnik zadziała jest już za późno.

Święte słowa. Kiedyś też wymienię, o ile wcześniej auta nie sprzedam :satan:

RWalentynowicz
19-01-2006, 10:11
Małe uzupełnienie tematu. Właśnie wykopałem, iż Ford Contour SVT (odpowiednik Mondka ST200) wyjeżdżał już z fabryki z zabudowanym stożkiem korzystającym z istniejącego dolotu. Oto fotki:


http://i32.photobucket.com/albums/d36/RWalentynowicz/Duratec_dolot1.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d36/RWalentynowicz/Duratec_dolot2.jpg

VinCe
21-01-2006, 15:15
to może pociągniemy temat dalej.. parę dni temu zmieniłem stożek na inny.. wtedy miałem MG teraz mam KN.. powiem tak.. dużo lepiej.... nie jest to żaden 57i kit tylko zwykły stożek KN do tego znajomy w firmie zajmujacej się wydechami z kwasówki itp dorobił mi przejściówkę( tzn mocowanie miedzy stożkiem a przepływomierzem) .. jak będzie cieplej to zrobię jakieś fotki.. koszt takiego mocowania wyszedł by 90 pln przy pojedynczych sztukach a jakieś 75 przy minimum 10 sztukach.. więc jak będą chetni mogę zlecić zrobienie czegoś takiego.. zdjęcia niedługo ;-)

vMZe
25-01-2006, 09:31
Ja siedzę na takowej bombie już od 30 kkm i jeżdżę dalej. Efekt - wycie przy niskich obrotach (do 1500). Później nie słychać. Nie rozbieram, bo rozrząd trzeba zdjąć wtedy. Poczekam do 60 kkm i wtedy zrobię. Kilku mechaników twierdziło - jak się rozpadnie to nie będzie chłodzenia i wtedy tylko laweta. Ale silnika specjalnie nie powinna pokiereszować. Przynajmniej w moim przypadku, gdzie łożysko leci.

Reju
23-02-2006, 02:31
Widzę że nikt z was nie widziałzestawu K&N 57i,inaczej wiedziekibyscie że w zestawie jest również rura doprowadzająca powietrze z pod zderzka.Zainstalowałem w swojej V-ce ale efekty można jedynie zobaczyś na hamowni.

RWalentynowicz
23-02-2006, 09:47
Ale o co Ci chodzi?

Reju
23-02-2006, 13:02
Czemu uważasz że BOOMZ jest lepszy od K&N 57i,skoro w zestawie BOOMZa nawet nie dali dolotu.

RWalentynowicz
23-02-2006, 13:28
Nie przypominam sobie bym napisał, iż którykolwiek z tych zestawów jest gorszy lub lepszy. Bardziej odpowiada mi Boom, dlatego, że:
1. Jest znacznie tańszy,
2. W zestawie jest rura adaptująca węże odpowietrzające/podciśnieniowe + właściwe węże, które u mnie są już troszkę nadgryzione zębem czasu.

Argument o dolocie z zestawu K&N mnie nie przekonuje. Gdyż taką rurkę kupię w Castoramie za 20 PLN.

Hamowałeś może swojego Mondasa? Masz jakiś wykresik? Chętnie bym poznał oddziaływanie 57i na osiągi.

Reju
23-02-2006, 13:36
Niestety,jeszcze nie ale wynik i tak byłby oszukany bo później miałem zrobiony wydech.

Reju
23-02-2006, 13:38
Ale może go sprawdze na hamowni z K&N a ,później bez filtra .Zobaczymy jaki będzie efekt.

RWalentynowicz
23-02-2006, 13:59
Jak już to zrobisz to zamieść koniecznie wyniki na forum. Umieram z ciekawości.

Pozdrawiam