PDA

Zobacz pełną wersję : świecący kluczyk w checkcontrol



paszko
13-04-2005, 07:54
Z instrukcji "Koniecznośc przeprowadzenia przegladu technicznego. Zapalenie się tej lampki uznacza konieczność przeprowadzenia przegladu technicznego. Zostanie ona wyłączona w autoryzowanym serwisie Forda jedynie po dokonaniu przeglądu." Ma ktoś jakieś doświadaczenia z świecącym kluczykiem? Sygnalizuje jakaś awarię czy co jakiś przebieg km swieci sie ten luczyk? Jak to usunać?

pozdr.
Paszko

v1tek77
13-04-2005, 08:01
Z instrukcji "Koniecznośc przeprowadzenia przegladu technicznego. Zapalenie się tej lampki uznacza konieczność przeprowadzenia przegladu technicznego. Zostanie ona wyłączona w autoryzowanym serwisie Forda jedynie po dokonaniu przeglądu." Ma ktoś jakieś doświadaczenia z świecącym kluczykiem? Sygnalizuje jakaś awarię czy co jakiś przebieg km swieci sie ten luczyk? Jak to usunać?

pozdr.
Paszko
jak wymontujesz schowek pasazera, to jest po prawej stronie ukryty przycisk z kluczem, ktory resetuje przeglad. Przynajmniej u mnie w MkI 1.8 jest w tym miejscu.
A nie oznacze zadnej awarii, tylko zapala sie co jakis czas w celu dokonania przegladu.
Zycze powodzenia i pozdrawiam! :beer:

pingwin
13-04-2005, 08:45
W mkII jest prostszy sposob. kolo klucza jest taka dziurka. Wystarczy przy wlaczonym zaplonie przez na ok 3s wsadzic tam jakis spinacz albo wykalaczke :)) . Ale mozliwe ze tylko w mkII...

Pozdrawiam
pInGwIn

PS> to jest zwyczajny liczik ktory zapala to ustrojstwo co 15kkm (zaleznie od wersji silnika).

Tomex
13-04-2005, 09:25
Z instrukcji "Koniecznośc przeprowadzenia przegladu technicznego. Zapalenie się tej lampki uznacza konieczność przeprowadzenia przegladu technicznego. Zostanie ona wyłączona w autoryzowanym serwisie Forda jedynie po dokonaniu przeglądu." Ma ktoś jakieś doświadaczenia z świecącym kluczykiem? Sygnalizuje jakaś awarię czy co jakiś przebieg km swieci sie ten luczyk? Jak to usunać?

pozdr.
Paszko

Żadna konieczność, to poprostu przypominacz przeglądu. Ma się zapalić chyba po 15 kkm i przypomnieć żebyś podskoczył do Fordzieli i wybulił kilka stówek albo i więcej. Jak Ci się coś dzieje s autem to sam wiesz co masz zrobić. Skasuj to i po sprawie.

paszko
14-04-2005, 08:24
Przycisk znalazlem... wyłacza sie przy włączonym zapłonie czy nie? jak dlugo trzeba przycisnac ten przycisk? kluczyk cos nie chce zgasnąc gdy wciskam ten przycisk...

altoot
14-04-2005, 08:26
Przycisk znalazlem... wyłacza sie przy włączonym zapłonie czy nie? jak dlugo trzeba przycisnac ten przycisk? kluczyk cos nie chce zgasnąc gdy wciskam ten przycisk...


1. włączyć zapłon
2. wcisnąć i przytrzyac wcisniety przycisk przez kilka sekund
3. powtorzyc czynnosc za nastepne 15 000km :)

paszko
14-04-2005, 08:30
dzięki za pomoc
zdarzaja sie przypadki, ze nie gasnie ta lampka? co wtedy?

altoot
14-04-2005, 08:31
zdarzaja sie przypadki, ze nie gasnie ta lampka? co wtedy?

:niewiem: mi gaśnie

v1tek77
14-04-2005, 08:42
zdarzaja sie przypadki, ze nie gasnie ta lampka? co wtedy?

:niewiem: mi gaśnie
u mnie tez gasnie, moze powinienes przydusic go troche dluzej :metal

adwokat
14-04-2005, 13:07
Wszystkie mondki mają takowe światełka ?
Ja u siebie nie mam. Mam tylko diodkę, którą sam zapalam w celu trafienia wieczorem do zamka i to wszystko, a kluczyk jest oryginalny

altoot
14-04-2005, 16:14
Wszystkie mondki mają takowe światełka ?
Ja u siebie nie mam. Mam tylko diodkę, którą sam zapalam w celu trafienia wieczorem do zamka i to wszystko, a kluczyk jest oryginalny

ta czerwona doipda to kontrolka immobilisera...


a pomaranczoewa kontrolka z symbolem klucza to jeden z dodatkowych wskaźnikow znajdującym sie w panelu zwanym "check control". Mają to najbogatsze wersje, a wskazniki te obejmują:
komunikat o przegladzie co 15 tys km, poziom płynu spryskiwacz, poziom płynu chłodniczego, rezerwa paliwa, zuzycie elementów okladu hamulcowego oraz temperatura zewnetrzna...


Panel "Check Control" znajduje sie w miejscu gdzie Ty masz tą mini póleczke z lewej stronyy srodkowych kratek nawiewu

pingwin
14-04-2005, 17:17
(...) rezerwa paliwa (...)

Altoot, nie zagalopowales sie? :)) Rezerwe paliwa mam po prawej stronie tablicy wskaznikow. Chyba ze mowilmy o innych wersjach... :)

Pozdrawiam,
pInGwIn

v1tek77
14-04-2005, 17:19
(...) rezerwa paliwa (...)

Altoot, nie zagalopowales sie? :)) Rezerwe paliwa mam po prawej stronie tablicy wskaznikow. Chyba ze mowilmy o innych wersjach... :)

Pozdrawiam,
pInGwIn
Altoot ma racje :metal Ja mam dokladnie te wszystkie wskazniki na check control
no i oczywiscie rezerwe paliwa tez :beer:

pingwin
14-04-2005, 17:26
Czyli wychodzi na to, ze w mkI jest rezerwa na check control, a w mkII na tablicy wskaznikow (no bo u mnie na 100% jest na tablicy wskaznikow i tylko tam :) ).

Pozdrawiam,
pInGwIn

v1tek77
14-04-2005, 17:43
Czyli wychodzi na to, ze w mkI jest rezerwa na check control, a w mkII na tablicy wskaznikow (no bo u mnie na 100% jest na tablicy wskaznikow i tylko tam :) ).

Pozdrawiam,
pInGwIn
A masz check control? Bo w mkI byl taki patent, ze jak nie miales wersji Ghia i check controla to rezerwy byl brak :)

pingwin
14-04-2005, 17:55
Mam check control :banan: mondek jest w wersji ghia, ale rezerwe mam na wskaznikach (kolo kontrolki tcs) a na check control nie.

Pozdrawiam :beer:
pInGwIn

adwokat
15-04-2005, 09:41
Niestety ja też nie mam check control.
Ale się nie zamartwiam. W sumie nie jest to aż tak bardzo potrzebne, a sklerozy nie mam i pamiętam co należy i kiedy zrobić-przynajmniej na razie.
Pozdrawiam

paszko
15-04-2005, 16:00
dzięki za pomoc
zdarzaja sie przypadki, ze nie gasnie ta lampka? co wtedy?

u mnie nie zadziałał ten guziczek... pewnie padł... więc zwarłem przewody wychodzace z niego i jest OK :banan: