PDA

Zobacz pełną wersję : Wlew paliwa Mondeo MKII



Graluu
13-04-2005, 12:45
Czy ktoś może wie czy można wyjąć plastikową wkładkę przy wlewie paliwa, czy jej brak w tym miejscu będzie w czymś przeszkadzał - chciałem sobie przełożyć nieco zmniejszony wlew do gazu pod klapkę wlewu benzynki. Dowiadywałem się u gazowników ale nie polecali przyczepiać zaworu gazowego bezpośrednio na tę plastikową wkładkę, bowiem może się ona wyrwać w dość krótkim czasie, dletego chciałem ją wyjąć i zamocować zawór bezpośrednio do blachy.
Będę przerabiał zderzak i nie chcę mieć zaworu tankowania w nim ( a na razie tak mam).


Aha, jeszcze jedno pytanko - czy ciężko jest ten plastik wyjąć, tak żeby nic nie wyrwać?

altoot
13-04-2005, 12:58
Czy ktoś może wie czy można wyjąć plastikową wkładkę przy wlewie paliwa, czy jej brak w tym miejscu będzie w czymś przeszkadzał - chciałem sobie przełożyć nieco zmniejszony wlew do gazu pod klapkę wlewu benzynki. Dowiadywałem się u gazowników ale nie polecali przyczepiać zaworu gazowego bezpośrednio na tę plastikową wkładkę, bowiem może się ona wyrwać w dość krótkim czasie, dletego chciałem ją wyjąć i zamocować zawór bezpośrednio do blachy.
Będę przerabiał zderzak i nie chcę mieć zaworu tankowania w nim ( a na razie tak mam).


Aha, jeszcze jedno pytanko - czy ciężko jest ten plastik wyjąć, tak żeby nic nie wyrwać?

Z tego co wiem to bezproblemowo mozna to wyjac i montowac zawór do blachy... kolega Marcinch1 ma własnie tak zamontowany juz 1,5 roku i jakos sie trzyma :)

Dziwi mnie troszeczke montaz wlewu przy zderzaku - mi nawet nie proponowali zakladac w tym miejscu (zresztą i tak nie dałbym sobie zrobic dziuru - wlew mam pod hakiem z tyłu), ponoćze wzgledu na bezposrednie sasiedztwo tłumika (po jednej i po drugiej stronie), ktory sie nagrzewa podczas pracy silnika....

Graluu
13-04-2005, 13:11
z tym że u mnie niestety odpada też montaż wlewu gazu w jakimkolwiek miejscu koło zderzaka, bowiem zderzak ten będzie totalnie zmieniany i obniżany ( chcę poprostu aby nie było widać wlewu gazu)
w każdym razie dzięki za informacje, i niedługo zabiore się za wyeliminowanie tej wkładeczki.

krzys-68
13-04-2005, 21:39
z tym że u mnie niestety odpada też montaż wlewu gazu w jakimkolwiek miejscu koło zderzaka, bowiem zderzak ten będzie totalnie zmieniany i obniżany ( chcę poprostu aby nie było widać wlewu gazu)
w każdym razie dzięki za informacje, i niedługo zabiore się za wyeliminowanie tej wkładeczki.Wyjmiesz be zproblemu.Njapierw odkręc wkręt mocujący pasek korka zbiornika,potem caly 'kubelek delikatnie przekręć w lewo o kilkanaście stopni i wysuń na zewnątrz.musisz tylko pomyslec o ustabilizowaniu potem rury wlewu,bowiem gumowa uszczelka na palstiku zapewniała szczelnosc i zapobiegała drganiom

Graluu
14-04-2005, 10:21
ok dzięki za podpowiedź

Truszek
14-04-2005, 11:12
Wyjmiesz be zproblemu.Njapierw odkręc wkręt mocujący pasek korka zbiornika,potem caly 'kubelek delikatnie przekręć w lewo o kilkanaście stopni i wysuń na zewnątrz.musisz tylko pomyslec o ustabilizowaniu potem rury wlewu,bowiem gumowa uszczelka na palstiku zapewniała szczelnosc i zapobiegała drganiom

W dodatku musisz uważać przy tankowaniu by ci paliwko nie ulało się czasem do środka do samochodu, bo smrodek będzie niesamowity :satan:

Graluu
14-04-2005, 13:35
Właśnie właśnie, na szczęście mało leje benzynki, i na ogół robie to sam bo nie lubie jak mi ktoś wlewa 10 litrów do baku i pół litra na błotnik :))