PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 2.5 V6 Skrzynia przechodzi w tryb awaryjny



mariucha18
25-04-2011, 19:58
Witam
przy wolnej, a raczej przepisowej jeździe poza miastem ok 2tys obrotów(ok 90km/h) na 4 biegu przy delikatnym dodaniu gazu(bez redukcji) w celu przyspieszenia lub przy jeździe w trasie pod wzniesienie, dosyć stromą górkę i kiedy czuć, że samochód ma ciężko następuje wzrost obrotów na ok 2250 lub więcej ( uślizg sprzęgła- konwerter?) bez żadnych innych objawów zapala mi się kontrolka O/D
komputer wywala błędy:
zawsze
P0443 Evaporative Emission Control System Purge Control Valve Circuit Malfunction,
a ostatnio doszły
P1152 Lack Of HO2S-21 Switch Indicates Rich (Ford)
P1131 HO2S 11 Indicates Lean (Ford, Mazda)
P1132 HO2S 11 Indicates Rich (Ford, Mazda)

Po skasowaniu błędów wszystko jest ok do momentu aż nie wybiorę się za miasto.
W mieście zapinam O/D i wszystko jest ok, poza miastem jeśli zapnę też wszystko będzie ok.
I teraz moje pytanie P0443 to EVAP gdzie on się znajduje w V6
P1152 P1131 P1132 to zbyt uboga lub bogata mieszanka, będę musiał wyregulować gaz.
Od jakiego samochodu mogę zamontować dodatkową chłodnicę oleju żeby pasowała, jakiego przekroju są węże, czy w chłodnicy oleju jest duże ciśnienie i zwykłe opaski utrzymają węże?
Jeszcze jedno pytanie dlaczego wsteczny zapala mi się z pozycji P na R , a już z D na R nie?

rodan555
25-04-2011, 20:53
jakim programem sczytywałeś błędy?
zwykłe opaski utrzymają węże. dodatkową chłodnicę to ty powinieneś mieć bo przy tym silniku zawsze występowała. co do sondy to może się ona po prostu już kończyć. kończący się konwerter objawia się nie uślizgami a bardzo mocnym szarpaniem i miganiem kontrolki o/d. jak masz uślizgi to się kończą tarczki, sprawdź olej czy nie śmierdzi spalenizną. zapalanie światła wstecznego jest realizowane na czujniku MLP możliwe że jest zabrudzony i nie łączy przy powrocie.

mariucha18
25-04-2011, 21:02
mam jedną chłodnice, chcę założyć dodatkową, olej jest ok, czy ktoś wie gdzie jest EVAP i jaka chłodnica może pasować?

rodan555
25-04-2011, 23:06
układ odprowadzania par benzyny masz na grodzi. tak jakoś na wysokości kolektora wydechowego. dosyć ciężko się do niego dostać. a chłodnicę jeśli nie masz takiej to kup oryginał do tej skrzyni i tego auta przynajmniej nie bedziesz mieć problemów z zamontowaniem tego. kurcze nie pamiętam ale wydawało mi się że u ciebie jest ta chłodnica ale może się mylę.

mariucha18
25-04-2011, 23:36
bo mam tą oryginalną chłodnicę oleju od asb, tyle że chcę mieć dwie :)
błędy odczytywałem programem pcmscan i nim kasowałem,
a może jakieś sugestie, pomysły dlaczego tylko wywala błędy przy niskich na 4 biegu, bo kiedy na 4 jadę szybko tzn jakieś 130-140km/h wszystko jest ok, poczekam trochę aż znowu złapie błędy i zrobię odczyt scanxl

ostatnio znajomy oddał swoje mondeo całkowicie sprawne też v6, tylko że w manualu na złom za 800 zł, gdybym sie z nim spotkał wcześniej to bym je kupił i pewnie został przy manualnej

rodan555
26-04-2011, 10:05
jak się pojawią to odczytaj przez scanxl i może pojawią się błędy skrzyni wtedy prędzej będzie wiadomo co jest grane,

rafantek
27-04-2011, 02:03
zaden z beldow nie tyczy skrzyni, skrzynie poczytasz wlasciwie tylko WDS-IDS zadnym zwykłym skanerem. Jak coś zapraszam do siebie, daleko nie masz. (7km :) )

CODY_21
20-05-2011, 07:06
bo mam tą oryginalną chłodnicę oleju od asb, tyle że chcę mieć dwie :)
błędy odczytywałem programem pcmscan i nim kasowałem,
a może jakieś sugestie, pomysły dlaczego tylko wywala błędy przy niskich na 4 biegu, bo kiedy na 4 jadę szybko tzn jakieś 130-140km/h wszystko jest ok, poczekam trochę aż znowu złapie błędy i zrobię odczyt scanxl

ostatnio znajomy oddał swoje mondeo całkowicie sprawne też v6, tylko że w manualu na złom za 800 zł, gdybym sie z nim spotkał wcześniej to bym je kupił i pewnie został przy manualnej

skrzynia musi mieć odpowiednią temperaturę oleju ( czemu silnik i skrzynia mają wspólną chłodnicę ? po to aby skrzynia szybciej osiągnęła swoją temperaturę ) ! dodatkowe chłodzenie może zaszkodzić

rafantek
23-05-2011, 16:15
nie zaszkodzi :)

mariucha18
25-05-2011, 22:45
też jestem tego zdania, że nie zaszkodzi, a zwłaszcza przy tym silniku