PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] [inf] Pompa wody ZETEC



STraits
13-01-2006, 18:58
Jestem właśnie w trakcie wymiany pompy wody w swoim MDO. Podzieliłem prace na 2 dni. Dzisiaj wyjąłem pompe i chce sie podzielić swoimi obserwacjami.

Stara pompa wyła niemiłosiernie (przez nią wymieniłem pompe pomagania). Pozatym miała luz... ale nie o tym chce pisać.

Stara pompa miała PLASTIKOWY WIRNIK. Kupiłem SKFa i ma METALOWY wirnik. Jakość wykonania jak to SKF - na najwyższym poziomie...

Przy okazji okazało się że 300 ml które wcięło mi oleju od wymiany do wymiany to nie sprawa zużycia go przez silnik, a uszczelniacza wału, który troszeczkę sie poci i podczas pracy silnika na pewno przepuszczał... oczywiscie do wymiany uszczelniacz.

altoot
13-01-2006, 19:49
Marcin....a są zamienniki pomp do V6 z metalowym wirnikiem?


kontakty Wrózka jakos ucichły...

STraits
13-01-2006, 19:58
Znam temat - szukam pompy do V6, jak cos znajde to dam znac...

Kayu
13-01-2006, 23:04
Stara pompa miała PLASTIKOWY WIRNIK. Kupiłem SKFa i ma METALOWY wirnik. Jakość wykonania jak to SKF - na najwyższym poziomie...

Ta z plastikiem to była fabryczna ?
Czy tylko SKF robi z metalowym wirnikiem ?

I jeszcze jedno pytanko: czy dobrze mi się wydaje, że przy wymianie paska rozrządu wygodnie jest wymienić pompę wody - wszystko albo prawie wszystko co musi być odkręcone podczas wymiany pompy odkręca się i tak podczas robienia rozrządu... Czyli możnaby trochę $$$ zaoszczędzić na robociźnie wymieniając pompę razem z rozrządem niż robić to na oddzielnie ?

pawulon
13-01-2006, 23:08
I jeszcze jedno pytanko: czy dobrze mi się wydaje, że przy wymianie paska rozrządu wygodnie jest wymienić pompę wody - wszystko albo prawie wszystko co musi być odkręcone podczas wymiany pompy odkręca się i tak podczas robienia rozrządu... Czyli możnaby trochę $$$ zaoszczędzić na robociźnie wymieniając pompę razem z rozrządem niż robić to na oddzielnie ?

Tak, bo potem do wymiany pompy i tak trzeba zwalać pasek rozrządu, czyli ta sama dobota drugi raz.

Kayu
13-01-2006, 23:13
Tak, bo potem do wymiany pompy i tak trzeba zwalać pasek rozrządu, czyli ta sama dobota drugi raz.

Zaraz - pompa wody pędzona jest chyba w 1.8 zetec przez pasek wieloklinowy. Naprawdę trzeba zwalać do tego zębaty ? DO wymiany zębatego na pewno trzeba zdjąć wieloklinowy, może o to Ci chodziło ? :)

pawulon
13-01-2006, 23:22
Tak, bo potem do wymiany pompy i tak trzeba zwalać pasek rozrządu, czyli ta sama dobota drugi raz.

Zaraz - pompa wody pędzona jest chyba w 1.8 zetec przez pasek wieloklinowy. Naprawdę trzeba zwalać do tego zębaty ? DO wymiany zębatego na pewno trzeba zdjąć wieloklinowy, może o to Ci chodziło ? :)

Słusznie, w Mondziaku nie trzeba. Robiłem to w innym aucie, gdzie pompe napędzał pasek rozrządu i stąd mój błąd. :wall: :wall: :wall: :wall: Cholera, ja swoim MDO przejechałem juz przeszło 40tyś i jeszcze nic nie wymieniałem w nim :wall: :wall: :wall: :wall:

zdzichop
13-01-2006, 23:26
Wymiana pompy w dieslu w moim przypadku miała miejsce przy wymianie rozrządu. Wirnik w starej i nowej byl metalowy i oczywiście wymieniona zostala uszczelka.

STraits
14-01-2006, 08:20
Wcale nie błąd. Kolega pavulon ma racje. Żeby wciągnąć pompe trzeba rozpinać rozrząd. Inaczej nie wyciągniesz pompy. Owszem - napędzana jest wieloklinowym, ale pompa jest "schowana" pod paskiem rozrządu. Żeby ściągnąć węża gumowego pompy trzeba wyjąć też pompe wspomagania...

Co do pompy - tak - oryginalna z jajkiem FORD ma plastikowy wirnik. SKF który teraz zakładam ma metalowy. Czy inni producenci robią z metalowym wirnikiem - nie wiem :|

mareckis
14-01-2006, 14:06
A ja chciałbym podłączyć sie pod temat wymiany pompy wody - czy w zetec'ach trzeba ją wymieniac profilaktycznie (jak w oplu :satan: ) po konkretnym przebiegu (no i przy okazji wymiany rozrządu) czy można jeździć i jak zacznie huczeć wtedy dokonac wymiany?

zdzichop
14-01-2006, 17:25
A ja chciałbym podłączyć sie pod temat wymiany pompy wody - czy w zetec'ach trzeba ją wymieniac profilaktycznie (jak w oplu :satan: ) po konkretnym przebiegu (no i przy okazji wymiany rozrządu) czy można jeździć i jak zacznie huczeć wtedy dokonac wymiany?
Ja proponuję profilaktycznie dołożyć wymianę pompy np. przy co drugiej wymianie rozrządu. Unikniesz kosztów - przy wymianie pompy trzeba zmieniać rozrząd :metal
co do pompy: moja, oryginalna miala plastikowy wirnik, a nowa też ma plastikowy. Wcześniej pisalem ,że to metalowe wirniki a ja zasugerowałem sie kołem pasowym pompy, ktore oczywiście jest z metalu

Dzekis
14-01-2006, 21:29
straits ile dałeś za pompę SKF-a? Mnie też to czeka za jakieś 15kkm razem z rozrządem, a nie mam pojęcia ile to może kosztować.

STraits
14-01-2006, 21:29
150 PLN brutto.

Kayu
14-01-2006, 21:45
150 PLN brutto.

Czyżby to była o takim symbolu ?
VKPC 84407

Widzę, że mają ją w intercarsie, ale po 180 brutto:

http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=7388407&art=329298&gen=1260&gru=2190200&towkod=9BDCEF&zdj=1&km=0&typ=5827&wsk=O&lang_id=PL

STraits
14-01-2006, 21:49
Możliwe. ALe IC po pierwsze jest drogi, a po drugie dają rabaty :)