PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] skrzynia (triptronic) Durashift 5-tronic



anne
15-01-2006, 20:27
8O mam pytanie jak sie sprawuje skrzynia (triptronic) Durashift 5-tronic w MDO, bo o automatach słyszałam złe opinie, :beer: Proszę o odpowiedź!! :beer:

http://www.gratka.pl/moto/zdjecia_new.phtml?id_g=-1&id_i=11303475801980&num=3 :metal :pad:

STraits
15-01-2006, 20:47
Po pierwsze to chyba nie triptronic, a TIPTRONIC. Po drugie nie wiedziałem że ford montował tiptronic do mondeo. Z tego co wiem były to 5-biegowe automatyczno-sekwencyjne skrzynie biegów typu Durashift 5-tronic. Nie wiem czy przypadkiem VW albo BMW nie opatentował sobie nazwy Tiptronic.

Co do automatu - jeździ się na prawde fajnie. Miałem okazje przejechać się w wersji z tą skrzynią biegów i zmianą biegów na kierownicy (przyciski montowane na poprzeczkach górnych (malowanych na srebrno) kierownicy. Ja osobiście cenie sobie manual 6-biegowy który szczególnie w silnikach V6 powyżej 2.5 litra sprawuje się doskonale. Co do trwałości - ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale wrażenia z jazdy na prawde pozytywne.

pawulon
15-01-2006, 20:55
Po pierwsze to chyba nie triptronic, a TIPTRONIC. Po drugie nie wiedziałem że ford montował tiptronic do mondeo. Z tego co wiem były to 5-biegowe automatyczno-sekwencyjne skrzynie biegów typu Durashift 5-tronic. Nie wiem czy przypadkiem VW albo BMW nie opatentował sobie nazwy Tiptronic.

Chyba raczej Audi.

konio12345
15-01-2006, 21:05
Też czymś takim kiedyś się przejechałem - bardzo fajne w mieście, ale odbiera trochę mocy i do tego przynajmniej ta skrzynia ma strasznie wolny kickdown (porównując np. z BMW albo Mazdą 6)

anne
16-01-2006, 16:40
8O wogóle to ktos ma takie cudo w swym MDO jak to sie sprawuje na codzien itp?
:beer:

bover
16-01-2006, 20:11
Witam!
Posiadam w swoim MKIII identyczną skrzynie biegów (od 2 miesięcy)
Należy stosować sie do kilku zasad:
1.Jak uruchomisz silnik zaczekaj aż obroty spadną do 900 i dopiero wio!
2. Wyłączasz silnik, dzwigmia na P i zaciagasz ręczny-zawsze
3.Jak zimny silnik i skrzynia 10 km delikatnie.
Będe miał przetłumaczony suplement o tej skrzyni z instrukcji obs.
U mnie narazie wszystko dobrze chodzi, małe uwagi na temat układu róznicowego.