PDA

Zobacz pełną wersję : Spojler !



Adrianoss
13-04-2005, 22:14
Czy jest możliwość zainstalowania spojlera tylnego do kombiacza, bo mój nie posiada i przyznam że mi czegoś w nim brakuje i doszedłem do wniosku że jeśli się da, to go w taki przystroje. Uważam, że poprostu lepiej by znim wyglądał. I dziwie się, że fabrycznie nie wposażano wszystkich w taki bajerek. Jeśli ktoś tak robił albo ma zamiar to niech odpisze i czy w ogóle jest to możliwe :beer:

szczerba
13-04-2005, 22:23
Oczywiście, że jest możliwe. Spoiler na tył do kombi kosztuje ok 120 zł plus malowanie. Klei sie go używając kleju do szyb.

Adrianoss
13-04-2005, 22:27
dzięki! :beer:

altoot
13-04-2005, 22:32
dzięki! :beer:
kontaktuj sie z Valentem...


montował na jesieni jakos...

Valent
14-04-2005, 01:23
Faktycznie mondek kombi dużo ładniej wygląda z zamontowanym spoilerem.

Osobiście kupowałem podróbę na allegro za 120 zł (jakościowo całkiem niezła).
Montaż spoilera do nadwozia - tak jak Szczerba pisał (tylko nie żaden silikon tak jak niektórzy "specjaliści" doradzają :)) )

RWalentynowicz
14-04-2005, 08:40
...Uważam, że poprostu lepiej by znim wyglądał. I dziwie się, że fabrycznie nie wposażano wszystkich w taki bajerek. Jeśli ktoś tak robił albo ma zamiar to niech odpisze i czy w ogóle jest to możliwe :beer:

Akurat ten spojler nie specjalnie mie się podoba, ale za to zestaw zderzaków i progi od ST wyglądają smacznie i to właśnie na nie teraz choruję :jezyk1:

Aster
14-04-2005, 12:22
Ja u siebie mam zamontowany ten spoiler - jak co to moge posłac ci fotke- ale sam go nie montowałem :(

No własnie apropo zderzaków.

Czy są w Polsce dostępne jakieś nieseryjne zderzaki do MkII kombika??

Przedni jakiś baran rozwalił mi na parkingu i prędzej czy później będe musiał go wymienić a interesował by mnie jakiś bardziej agresywny i niższy od seryjnego.
Już zaczynam zastanawiać się nad zrobieniem na zamówienie :( ponieważ nigdzie nic ciekawego nie mogę dostać.

v1tek77
14-04-2005, 12:27
No własnie apropo zderzaków.
Czy są w Polsce dostępne jakieś nieseryjne zderzaki do MkII kombika??
Już zaczynam zastanawiać się nad zrobieniem na zamówienie :( ponieważ nigdzie nic ciekawego nie mogę dostać.

Poszukaj sobie od STka

za to zestaw zderzaków i progi od ST wyglądają smacznie i to właśnie na nie teraz choruję :jezyk1:
sa naprawde piekne
:satan:

bolek
15-04-2005, 10:38
mam przedni od RS i wygląda samochód dużo lepiej

STraits
16-04-2005, 16:19
A ja już praktycznie całe ospojlerowanie założyłem do swojego od ST. Nawet znaczek ST24 na klapie mam ;) Ale nie mam kombi tylko sedana - w jedynym słusznym kolorze - silver stardust ;)

... i z moich obserwacji wynika, że spojlery nieoryginalne są jakościowo dużo gorsze od swoich oryginalnych kolegów. Często różnice sięgają 1 cm... nie mówiąc nawet o materiale z którego są wykonane oryginały, a z których trzepią podróby...

bolek
18-04-2005, 00:06
przedni mam oryginał i jest super, a może ma ktoś namiary kto ma na sprzedaz tylni kombi

RWalentynowicz
18-04-2005, 09:19
A ja już praktycznie całe ospojlerowanie założyłem do swojego od ST. Nawet znaczek ST24 na klapie mam ;) Ale nie mam kombi tylko sedana - w jedynym słusznym kolorze - silver stardust ;)

Jeszcze tylko silnik wymienić i będziesz miał prawdziwe ST24 :satan:

Borro
18-04-2005, 12:39
Faktycznie kombiaczek fajniej wygląda ze spojlerkiem na daszku. Montaż powinien być bezproblemowy jak koledzy wyżej pisali.

Co do oryginalnego ospojerowania do Mondeo to jest tego niewiele, własciwie to chyba ze dwa pakiety.
Ja chciałem mieć coś innego i zapodałem do swojego modka pakiet plastyków, które mi się poprostu podobały. Jednak dopasowanie i przeróbki kosztowało kupę kaski. Na dzień dzisiejszy (mając już jakieś doświadczenie) parę rzeczy zrobiłbym inaczej.
Co do obniżania autka poprzez progi, nakładki itp. to faktycznie ładnie to wygląda ale nie na nasze drogi i krawężniki. U mnie wcale nie siedzi na asfalcie, a i tak już kilka razy przytarłem i poobijałem zderzaczki.

Generalnie polecam zabawę w tuning bo każdy chce się w jakiś sposób wyróżnić z tłumu takich samych aut jednak na nasze warunki drogowe jest to mało praktyczne, a czasem wręcz uciążliwe.

fuel111
18-04-2005, 17:52
Właśnie w sobotę nabyłem spojlerek do cobiacza i będę go malował. Co domocowania to są dwa sposoby. Albo śruby albo klej taki jak do szyb. Silikon odpada. :satan:

kaz
20-04-2005, 01:09
A ile dałeś i gdzie kupiłeś?

fuel111
20-04-2005, 02:54
Na allegro kupiłem za 149,99 z przesyłką i 230 malowanie z podkładami i montarzem.

STraits
20-04-2005, 09:36
A ja kupiłem u tego gościa progi i kurwiam conie miara.. Zresztą niedługo sklece jakiś tekst na ten temat. Ogólnie rzecz biorąc są tak niedopasowane że głowa mała... trzeba poświęcić cały dzień żeby przygotować listwy do montażu. Jedną nakleiłem ok, a druga fabrycznie była "wklęsła" i po przymocowaniu po bokach na środku pod drzwi nie chciała wejść. Skończyło się na pęknięciu i zaprawce + lakierowanie. Efekt - ... sami zobaczycie :)

fuel111
20-04-2005, 09:44
A ja zobaczę już w piątek jak z tym pasowaniem mam nadzieję, że cholera będzie pasował :pad:

kuba87
20-04-2005, 15:39
A wlasnie wie ktos ile moze kosztowac zestaw: 2 zderzaki od ST200 ale kombi + listwy boczne i ewentualnie spojler zeby zamienic standardowe na te ''nieco'' ladniejsze? I czy nie bedzie problemow zeby je zamienic, czy szerokosc jest taka sama itp??

altoot
20-04-2005, 16:01
A wlasnie wie ktos ile moze kosztowac zestaw: 2 zderzaki od ST200 ale kombi + listwy??


zderzaki okolo 700-800
progi oryginalne okolo 300
spoiler okolo 250-300

do tego dochodzi lakierowanie
(mniej wiecej 250pln za element)

jarekch
20-04-2005, 17:30
do tego dochodzi lakierowanie
(mniej wiecej 250pln za element)

To coś drogo z tym lakierowaniem w Lublinie.

U mnie w okolicy stawka wynosi przeważnie 100-150 za element + farba (na takie elementy dużo jej nie potrzeba).

Przy czym z lakiernikami można się spokojnie dogadać tym bardziej, jak elementy nie są zamontowane na samochodzie.

Truszek
20-04-2005, 18:34
A ja kupiłem u tego gościa progi i kurwiam conie miara.. Zresztą niedługo sklece jakiś tekst na ten temat. Ogólnie rzecz biorąc są tak niedopasowane że głowa mała... trzeba poświęcić cały dzień żeby przygotować listwy do montażu. Jedną nakleiłem ok, a druga fabrycznie była "wklęsła" i po przymocowaniu po bokach na środku pod drzwi nie chciała wejść. Skończyło się na pęknięciu i zaprawce + lakierowanie. Efekt - ... sami zobaczycie :)

A takie miały być dobre - idealnie dopasowane :satan: Teraz już wiem dla czego oryginalne jednak chcesz założyć :terefere:

STraits
20-04-2005, 21:14
Jako że przerabiałem ten temat czuje się wywołany do tablicy :

- zderzak tył do kombi : +/-500 PLN
- zderzak przód : 400 PLN
- zaślepki halogenów do zderzaka przód : 150 PLN
- halogeny oryginalne ciężko dostać, ale o ile (o cuda..) uda się to około 350 PLN. Jak nie to pięknie pasują Hella Micro DE - zestaw kompletny nowy - 400 PLN.
- zaślepka do zderzaka przód (hak holow.) : 60 PLN
- zaślepka zderzaka tył (hak holowniczy - sedan/hb) : 75 PLN
- siatka do zderzaka przód oryg. - 350 PLN
- siatka do zderzaka tył (hb/sedan oryg.) - 500 PLN
- atrapa st200 : 200-250 PLN
- spojler tył oryginał do kombi (o ile pozwolą Ci odciąć) : 150 PLN
- progi boczne nieoryginalne : 170 PLN (+ zestaw montażowy do listew FORD - 50 PLN)
- progi boczne oryginalne : 1000 PLN, o używanych zapomnij - nie uda Ci sie ich odkleić, chyba że w częściach.

+ lakierowanie elementów... jak po znajomości to policzą Ci za 3 elementy, jak nie to 2 zderzaki, jajo atrapy, 2 progi i spojler.
Najbidniej za lakierowanie w metallicu tego wszystkiego - 700-800 PLN

Jak będziesz malował progi boczne te z allegro - to NAJPIER MONTUJ, potem lakieruj. Uwierz mi - zaoszczędzisz sobie ponownego lakierowania.