PDA

Zobacz pełną wersję : Kierownica MK2 w MK1



jarekch
13-04-2005, 23:37
Czy ktoś przerabiał przekładanie kierownicy z tempomatem z MK2 do MK1?
W moim Mondku posiadam kierownicę z tempomatem. Jedynym jej mankamentem jest to, że musiałbym ją dać do obszycia skórą (niestety oryginalna się przetarła). Wyszukałem analogiczną kierownicę z tempomatem z MK2 i myślę o przekładce.
Gość jest gotów się zamienić kierownicami za 50zł co przy koszcie obszycia min. 80zł (taką cenę znalazłem w poprzednich postach jako najtańszą) jest warte zastanowienia, bo wymiana zajęłaby pewnie godzinkę a obszycie raczej nie.
Myślę, że od strony technicznej wszystko powinno się dać zrobić bez problemu i chyba żadne niespodzianki mnie nie czekają.
Te kierownice się troszeczkę różnią ułożeniem przycisków od tempomatu. W MK1 są one tak jakby w jednej płaszczyźnie ze środkiem kierownicy natomiast w tej w MK2 są osadzone bardziej głębiej i w płaszczyźnie całej kierownicy.
Kierownica w MK2 pochodzi z wersji angielskiej ale ułożenie przycisków od tempomatu jest takie same. Przyznam, że wcześniej nie widziałem kierownicy w MK2 z tempomatem i nie jestem pewien, czy są różnice w wersji angielskiej i europejskiej.

STraits
16-04-2005, 16:24
Przyciski są OK. Nie będzie problemu. Taśma sygnałowa taka sama. Napisałęm artykuł o instalacji tempomatu do samochodu bez tempomatu - przerobione mamy w Lublinie juz 2 samchody (V6 i ZETEC 2.0), ale coś nie moge sie doprosić kol. Ujemnego o dodanie articla :ass:

jarekch
23-04-2005, 00:44
W poprzednią sobotę przełożyłem kierownicę z tempomatem od MK2 do mojego Mondka. Wszystko pasowało bez problemu.

Kierownicę należy przekładać kompletną - razem z poduszką. Poduszka od MK1 będzie jakoś pasować do kierownicy od MK2 ale nie jest idealnie dopasowana. Natomiast poduszka od MK2 w kierownicy od MK1 nie będzie dobrze umiejscowiona ze względu na przycicki od tempomatu.

Jak ktoś będzie zainteresowany założeniem tempomatu, to myślę, że gość u którego wymieniałem kierownice jeszcze mojej nie sprzedał.