PDA

Zobacz pełną wersję : Wskaznik temperatury.......



raku
14-04-2005, 10:22
Mam maly problem (chyba), otoz wskaznik temp. w moim autku zapierdziela po calej skali (cale pole NORMAL). Na postoju podchodzi do L, a jak jade to spada ponizej N. Czy to jest normalny objaw w Mondeo czy moze jest cos zwalone (czujnik temp., termostat) ? :pad:

vMZe
14-04-2005, 10:58
Sugeruję czujnik temperatury przy termostacie - najpierw przeczyszczenie złącza, potem wymiana... Niedrogi zdaje się jest.
Pozdro
vMZe

Truszek
14-04-2005, 11:02
Mam maly problem (chyba), otoz wskaznik temp. w moim autku zapierdziela po calej skali (cale pole NORMAL). Na postoju podchodzi do L, a jak jade to spada ponizej N. Czy to jest normalny objaw w Mondeo czy moze jest cos zwalone (czujnik temp., termostat) ? :pad:

Sprawdź termostat - może się niedomykać i wtedy takie szopki odstawia. Jak się otworzy do końcia i zablokuje (tak miałem w transicie) wskazówka nawet nie drgie z położenia początkowego, natomiast jak się nie otworzy - silnik ugotowany na 100%.
I oczywiście potem czujnik temp. obejżyj.

Pozdróffka

raku
14-04-2005, 11:11
Ztermostatem to ciezko chyba stwierdzic czy sie otwiera czy nie, trzeba go chyba wyjac ? Co do gotowania silnika to wskazowka nie dochodzi do czerwonego pola wiec raczej sie nie gotuje :)

raku
14-04-2005, 17:13
Jutro wstawiam MDO do TopCaru na wymiane termostatu. Obiecali ze kosz nie przekroczy 120zl. Nie wiem czy to duz czy malo ale do tej pory mialem honde accord i jak porownuje to jest bardzo malo :)

Diabel
14-04-2005, 19:26
Możesz wymienić termostat sam. Koszt termostatu ok.50 zł motorcraft

Diabel
14-04-2005, 19:27
Aha wymiana bardzo prosta

raku
14-04-2005, 19:33
Jednak wszystko co zwiazane z ukladem chlodzenia wole oddac w rece ASO, mam zle wspomnienia z czasow gdy mialem Honde :wall: .

siwy66
15-04-2005, 00:51
Mialem i mam tez latający wskaźnik temp. Sama wymiana termostatu spowodowała, że nadal lata (tylko w innych przedziałach). Zostaje do wymiany czujnik temp.
Ile może kosztować ? I czy wymieniać jeden ten od wskaźnika czy może obydwa? Wiatrak się włancza.

MKI,1,6, zetec, 96, kombinat, z gaziorem nie sekwencja

Truszek
15-04-2005, 01:16
Mialem i mam tez latający wskaźnik temp. Sama wymiana termostatu spowodowała, że nadal lata (tylko w innych przedziałach). Zostaje do wymiany czujnik temp.
Ile może kosztować ? I czy wymieniać jeden ten od wskaźnika czy może obydwa? Wiatrak się włancza.

MKI,1,6, zetec, 96, kombinat, z gaziorem nie sekwencja

Czujnik dyryguje wskazówką temperatury na kokpicie i jest formą wykładni pracy termostatu, jeżeli termostat szfankuje - nie domyka się, czujnik wskazuje wachania temperatury.
Wyeliminował bym więc najpierw termostat, a potem sprawdzał co z czujnikiem.
Ile kosztuje czujnik? Do transita ok. 120 pln - spytaj w ASO.

Pozdróffka

bolek
15-04-2005, 20:54
dopiero zmieniałem czujnik 26zł

raku
16-04-2005, 09:13
Termostat wymienilem i dalej :ass: . Teraz przyszla kolej na czujnik ale chyba z tym poczekam .