PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Silnik dmuchawy.



SEZREP
17-01-2006, 16:32
Witam
Udało się :banan: wymontować i wyczyścić łożysko w silniczku dmuchawy oraz go nasmarować . Nareszcie jest cicho w kabinie :bigok:
Nie wiedziałem że to jest takie łatwe (Dzięki Wam Klubowiczom) dla Was skrzynka wirtualnego :beer: :beer: :beer:
Teraz moge to rozbierać i poskładać w ciągu 10minut,naprawde łatwe.
Jeszcze raz dziękuje Wszystkim na forum i pozdrawiam SEZREPczyli dawniej prezes1961 :)

fuel111
17-01-2006, 19:51
A fotki dla potomnych kolega poczynił?

SEZREP
17-01-2006, 20:14
O fotkach nie myślałem ale jeśli ktoś jest chętny to mogę to zrobić w jego samochodzie , a przy okazji zrobie zdjęcia lub mały filmik :bigok:
Czekam na chętnych :) SEZREP

vMZe
18-01-2006, 09:20
O fotkach nie myślałem ale jeśli ktoś jest chętny to mogę to zrobić w jego samochodzie , a przy okazji zrobie zdjęcia lub mały filmik :bigok:
Czekam na chętnych :) SEZREP

A to może byś w punkcikach opisał cały proces - może też się zabiorę za sprawę, bo mi z rańca piszczy.

fazi
18-01-2006, 12:22
trochę daleko mam do ciebie, alei opisz co i jak po kolei trzeba wyjąć, przyda się wielu kolegom :beer: :beer:, też mi piszczy, garażu nie posiadam,ale skoro piszesz że 10 minut to bym się poświęcił :metal

SEZREP
18-01-2006, 13:33
Już na priv też wysyłałem.Ale mniejwięcej tak to wygląda.
Witam, to jest naprawde proste. Po stronie pasażera poniżej schowka w rejonie nóg masz płyte maskującą silnik dmuchawy. Odsuwasz tą płyte i widzisz wętylator dmuchawy w obudowie plastikowej (acha weż poświeć sobie latarką ) . Na wysokości godz.11 tej jest zabespieczenie w postaci ząbka w obudowie plastikowej , lekko go odsuń i przekręć całą obudowe dmuchawy w lewo około 30stopni. cała dmuchawa się wtedy wysunie to odłącz kostke zasilającą i masz już wszystko na wierzchu. Dmuchawe rozbierasz wciskając cieńkim śrubokrętem trzy gumowe podłuszki do wewnątrz obudowy. Cały silnik z wiatraczkiem powinien wyjść z dolnej części obudowy. Weź pędzel i wyczyść wirnik pod szczotkami oraz łożysko z dołu i całą obudowe. Posmaruj np.wd 40 lub innym smarem nie zagęstym łożysko i poskładaj z powrotem. Ja to dłużej opisuje Tobie niż bym to zrobił jeszcze raz chociażby w Twoim aucie .Pozdrawiam SEZREP
Aha daj znać jak Ci poszło :bigok:

Przemol
18-01-2006, 16:15
Witam u mnie też z rańca piszczy.Ale po tym opisie jak się za to zabrać niedługo przestanie :banan: Dzięki za opis. :metal

SEZREP
18-01-2006, 18:10
Witam
Naprawde ja uważam że jest to jedna z łatwiejszych czynności którą można wykonać samemu.
Pozdrawiam SEZREP

Kafar
18-01-2006, 19:44
Jak wam piszczy to robic. W jednym z firmowych transitów gdzie pracuję piszczała, olewali.......aż pewnego dnia dmuchawa nie wiała wogóle. Jak się okazało zatarła się na śmierć. Koszt nowej w serwisie 1200 zł, uzywka niedoznalezienia ponoć. Ale to mowa o transicie.

DariuszHoryd
19-01-2006, 20:58
A ja wlasnie wymontowalem, poczyscilem WD-40 zaaplikowalem, przedmuchalem,i.... szok. Wczesniej na 2ce w dmuchawie ledwo dmuchalo i popiskiwalo, na 3ce cos dmuchalo, na 4ce calkiem niezle. Ale teraz to wichura jakich malo. Na 1szym juz smiga, na 2ce juz dmucha mocno calkiem, na 3ce to dawna 4ka, a 4y to glowe urywa. Szyby moment odparowane. Warto bylo, robota 30min a efekt super !!! Polecam

SEZREP
20-01-2006, 15:56
Bardzo się ciesze żę Jesteś zadowolony , ale jeśli możesz to sprawdź filtr przeciwpyłkowy. Mój stary wagowo był 2razy cięższy od nowego :wall: to też ma istotny wpływ na wydajność dmuchawy. :bigok:
Pozdrawiam SEZREP