PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] awaria automatycznej skrzyni



pireq
19-01-2006, 08:38
No i załamałem się...
Coś mi się spieprzyło w skrzyni automatycznej. Zmienia biegi ale na strasznie wysokich obrotach i z wyraźnym szarpnięciem. Normalnie w trybie ekonomicznym z 1 na 2 zmieniała płynnie gdzieś przy 2500 -2800. Teraz poniżej 4000 nie chce i robi to dopiero jak powyżej 4200 wyraźnie odpuszczę gaz. A z 3 na 4 to już nie chce prawie w wogóle. No chyba że ją na trójce przegonię powyżej 3500. Nogę mam "lekką", zawsze jeżdze spokojnie, przyśpieszając delikatnie.

Przegoniłem go trochę i zresetowałem kompa, jak polecił mi jeden spec, ale nic nie pomogło.

Co z tym można jeszcze zrobić samemu. Jak poprawnie sprawdzić stan oleju w skrzyni automatycznej. Gdzie na tym pręcie jest oznaczenie poziomu. U mnie ten płaskownik od oleju jest skręcony o 90 stopni na pewnej wysokości, a na końcu ma takie okrągłe oczko. Jaki powinien być kolor oleju (obecnie jest brunatno czerwonawy ale jeszcze przejrzysty)
Jeżeli wymienić / dolać to jaki olej i jak?

Może znacie jakiś dobry i z rozsądnymi cenami warsztat w którym się znają na skrzyniacj auto w mondkach. Najchętniej w na południe - południowy zachód od Warszawy (Jerozolimskie, Pruszków, Al. Krakowska, Janki)

Pozdrawiam

Global
19-01-2006, 19:56
Według instrukcji poziom oleju sprawdza się na rozgrzanym silniku. Stajesz w miejscu machasz z tego co pamiętam 3x lewarkiem od P do 2 i z powrotem. I dopiero wtedy sprawdzasz na miarce.
Na pozostałe pytania :niewiem:

Kayu
19-01-2006, 21:07
Może znacie jakiś dobry i z rozsądnymi cenami warsztat w którym się znają na skrzyniacj auto w mondkach. Najchętniej w na południe - południowy zachód od Warszawy (Jerozolimskie, Pruszków, Al. Krakowska, Janki)

Pozdrawiam

Merytorycznie Ci nie pomogę, ale w Nadarzynie jest warsztat ze specjalizacją w automatach. Z Komorowa będziesz miał rzut beretem.
To chyba jego strona : http://olczak.home.pl/autoservice/index3.html

HEVA
19-01-2006, 23:29
Może to być niski stan oleju. Ale bardziej stawiam na zacinanie się elektrozaworów w płycie sterowania. W drugim przypadku koszt naprawy zacznie się od 2000 zł.

Lowlander
20-01-2006, 00:39
Masz bardzo blisko, jedź do Olczaka do Nadarzyna, gość wie co robi.

marcin195
20-01-2006, 01:27
Polecam Olczaka (to chyba jeden z najlepszych, jesli nie najlepszy spec od automatów w Polsce). Oleju sam nie wymienisz, zreszta nie da sie tego zrobić bez wyjecia skrzyni (bo korkiem da sie spuścić ok 60% oleju) a więc tylko mozna go rozcieńczyc nowym - co niewiele pomoże.

Lowlander
20-01-2006, 02:42
Dokładnie. Z Komorowa masz do Nadarzyna bodajże 6 kilometrów. Olczak nie ściemnia i wie, że tak naprawdę zdiagnozuje skrzynię po jej demontażu. Nie pogarszaj stanu dając ją do ludowych artystów.

marcin195
20-01-2006, 08:52
Lowlander ma w 100% słuszność!!! W przypadku automatu nie szukaj "kto mi zrobi najtaniej" tylko "kto mi zrobi najlepiej" - bo 2 razy zapłacisz!!! I nie jeździj z uszkodzoną skrzynią!!! Jej stan się nie poprawi a tylko rosne cena naprawy...

matisl
29-01-2006, 16:13
Mi też zmienia koło 4 tyś rpm, ale zawsze tak u mnie było. I jak zrobiłeś tą skrzynie? Co było uszkodzone?