PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pytanie o układ chłodzenia



guziu
19-01-2006, 09:20
Witam Wszykich, na początku chciałem podziekować wszytkim za, czesto, bezcennne rady, które zaczerpnołem z forum przes ostatnie pół roku posiadania mondka :)
Aktualnie chciałbym sie Was podpytać o układ chłodzenia. Zaczeło sie od zimana w samochodzie :> i oczywiscie termostat do wymiany, nastepnie wyczyszczenie nagrzewnicy i skonczyły mi sie pomysły....
Silnik nagrzewa się szybko, termostatd załacza duzy obieg, nagrzewnica łapie temperature ale "falami" i to falalmi dziwnymi bo nie sa ani przypisane do obrotów ani do niczego konkretnego :( poprostu jakby było gdzies powietrze
I właśnie o to chciałem sie spytać. Odpowietrzałem oczywiscie, ugniatałem przewody etc. powietrze ciagle gdzies jest, nic mi sie nei poci, płynu nie ubywa, korkiem nie wywwala, spalin ani inny nieporządanych rzeczy w zbiorniczku wyrównawczym nie stwierdziłem :( nie zauważyłem też spadku mocy czy nadmiernego kopcenia na biało a spaliny "pachna" normalnie spalinami.
Zauważyłem jednak ze nie ma płynu w małym obiegu od strony przodu samochodu, tzn w wężyku łączącym pokrytwe termostatu ze zbiorniczkiem wyrównawczym oraz blkiem z po tronie zbiorniczka. Z moich poprzednich doswiadczen wynika raczej ze tam powinien być płyn i do tego powinno byc widac jak centralnei leje sie do zbiorniczka .... atu :wall:
Jesli ktoś ma jakies sugestie bede wdzięczny jak nei wiem co bo po kolejnym popołudniu i połowie nocki w garażu przy obecnych temperaturach to można sobi etylko :getsome:
Sorki za ciut przydługi poscik
Pozdrawiam Wszystkich

jdiabel
19-01-2006, 09:26
sam wymieniałes termostat? jezeli nie to sprawdz jak masz założony czy tak kulka od odpowietrzania jest na górze. a uklad sam sie odpowietrza.

guziu
19-01-2006, 09:28
tak wymieniałem sam, kólka jest na górze

STraits
19-01-2006, 09:32
Przy wymianie termostatu radze pamiętać o wymianie uszczelki. Lubi przeciekać, i to często.

guziu
19-01-2006, 09:37
uszceleczka funkiel nówka nie śmigana, jakiego golwiek pocena w okolicach termostatu nie zaobserwowałem.
Powiedzcie prosze czy w tym węzyku od pokrywy termostatu do zbiorniczka wyrównawczego macie płyn bo wg mnei tam powienien byc płyn i krązyć od początku pracy silnika bo to jest w małym obiegu.

STraits
19-01-2006, 09:48
to jest przewód nadmiarowy więc płyn będzie tam w "skrajnych" sytuacjach, np. gdy jest za wysoki poziom w zbiorniku.

xDonx
19-01-2006, 09:57
Witam, jakiś miesiąc temu wymienialem termostat i sprawdzalem drożność tego wężyka. U mnie jest ok ale plyn przy sprawnym termostacie plynie nim dopiero po otwarciu termostatu ( u mnie :) ) i wg. mnie tak ma być bo o ile pamiętam to jest on jednak polączony z dużym obiegiem a dokladnie to "zaczyna się" z pokrywy termostatu, sluży tylko i wylącznie do odpowietrzania ukladu ( jest to jedyne miejsce którym powietrze może wydostać się do zbiorniczka). Brat mial zatkany ten wężyk i wystarczylo przedmuchać, a u ojca jest ok. ( w ten sposób chwalę się, że mamy trzy mondeo w rodzinie :) ).

alienides
19-01-2006, 10:51
w ten sposób chwalę się, że mamy trzy mondeo w rodzinie

A ja tez mam trzy mondeo w rodzinie i sie nie chwale... :satan:
To co bracie xDonx, jeszcze starego na forum wciagniemy i bedzie rodzinnie :beer: :))

guziu
19-01-2006, 12:35
ok dzieki za radę, sprawdze jeszcze drożność tego przewodu, choć jestem coraz bardziej się oswajam z myślą, że pozbędę się 650PLN na wymiane uszczelki pod głowicą :wall:
Wie ktoś może w jaki sposób sparwdzić szczelność tejże uszczelki bez zwalania głowicy?

guziu
19-01-2006, 23:34
dzieki xDonx udało sie udrożnic przewód i teraz w mondzim jest ciepełko, znów go lubie ;) aczkolwiek przy okazji wymieniłem termostat i 2x nagrzewnice :) ale co tam...
jeszcze tylko jedno - przewód był zapchany na dwóch "tłumikach" - "kryzach" włożonych w ten przewód, pod cisnieneim te zatyczki wypadły ale zastanawiam się czy Wy macie coś takiego? jest to poprostu bagielitowa rurka z mniejszym przekrojem wewnętrznym umiejscowione były na pierwszych kolankach za termostatem i przy wyjściu z bloku.
Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie