PDA

Zobacz pełną wersję : Panda 1.1 Pb muli i przerywa na benzynie, na lpg jeździ dobrze...co się zwaliło?



Kvojt
17-05-2011, 19:59
Moja dziewczyna ma Fiata Pande 1.1 z instalacją LPG (sekwencja lovato) którą założyła ok 5 miesięcy temu a od 4 miesięcy z samochodem jest problem który nie bardzo mechanicy umieją zdiagnozować. Samochód dobrze jeździ na lpg natomiast na benzynie muli i nie chce przyspieszać. Zauważyłem że gdy samochód jeździ tylko na benzynie to problem wystepuje głównie na zimnym silniku, najgorzej jest w sytuacji gdy np przed zgaszeniem samochód pracował na lpg bo po uruchomieniu silnika gdy jest zimny i pracuje na benyznie do momentu automatycznego przejścia na lpg muli go strasznie. Czy może byc to wina instalacji gazowej? Dodam że auto ma śmieszny przebieg 59 tys a dodatkowo moja dziewczyna zawsze pilnuje by było min pół zbiornika paliwa więc pompe paliwa wykluczam (bo to ponoc przypadłośc Pand z LPG)

Qrzyh
17-05-2011, 22:46
Dziwna sprawa, jesli na LPG chodzi, mozesz smialo wykluczyc cewke, przewody i swiece. Wiec albo pompa - ktora wykluczyles, albo wtryski, albo instalka LPG. A filtr paliwa dawno zmieniany?

danielWr
17-05-2011, 23:04
1. Źle wyregulowana instalka, mogły się rozjechać mapy benzyny
2. Lamda kaput
3. Czujnik temperatury do ecu
4. Nie wiem co to za silnik ale może coś z przeplywka/albo mapem

A próbowałeś zrobić reset i pojeździć na benzynie trochę do czasu adaptacji ?

Kvojt
18-05-2011, 00:32
W Pandzie nie ma typowego filtra paliwa tylko w pompie paliwa jest sitko i rzekomo się go nie wymienia. Może faktycznie to sonda lub wtryski tylko dziwne że najgorzej go mula i strasznie przycina w momencie gdy samochód przejeżdża pierwsze metry przed przełączeniem na gaz. Jak jeżdże na benzynie to objawy są dużo łagodniejsze.

Qrzyh
18-05-2011, 08:01
a widzisz, wiec jeszcze jedna rzecz, jesli do ukladu podawane jest normalnie PB i do tego jednoczesnie nie wiadomo skad dochodzi LPG silnik bedzie sie krztusil. Mial tak moj tato, ktoremu zle trzymal zawor i nie mogl odpalic auta, bo odpalal go na benzynie ale gaz i tak przez zepsuty zawor byl w kolektorze i uniemozliwial odpalenie auta.

Lewar
18-05-2011, 08:10
Zjezdzilem 2 pandy (sluzbowe). Obie mialy podobnie. Najsluszniejsze wydaja mi sie rady DanielaWR. Szczegolnie pkt 1 oraz 3 (oba onegdaj pomogly) choc pompy paliwa tez nie mozna do konca wykluczyc.

tajfun
30-05-2011, 18:56
W Pandzie nie ma przepływomierza. U mnie tez były problemy z odpaleniem i pomogło zdjęcie przepustnicy i umycie jej benzyna ( wymoczyć i wymyć od spodu w miejscu gdzie obraca sie silniczek krokowy)

Jakub
30-05-2011, 23:01
Reset ECU (co najmniej 2 godziny, bo dość dobrze pamięta ustawienia), mycie przepustnicy jako kolejna czynność.
regulacja LPG.

danielWr
31-05-2011, 09:15
A co ma brudna przepustnica do mulenia ? Pompy paliwa nie ma co wyklucza bo były jakieś jajka z wada pomp w pandach.

utopia
15-06-2011, 07:56
czesto tak sie dzieje przy zbyt bogatej mieszance LPG . Ecu ogranicza PB ogranicza...ogranicza az zapisze minimum. na poczatek reset

Ale silnik musi coś spalać- albo paliwo albo tłoki ...lepiej niech już ma tę bogatą mieszankę