PDA

Zobacz pełną wersję : czy moge zamontowac "gaz" w moim samochodzie?



sebty
14-04-2005, 16:59
mam zamiar kupic mondeo '93 1,8 16V i nie jestem pewien jaki tam jest kolektor bo podobno jest plastikowy i bardzo drogie jest zakladanie takiej instalacji?
czy ktos wie jak jest z kolektorem w tym modelu?

pingwin
14-04-2005, 17:05
Witam,

napisalem Ci juz na priv w odpowiedzi na Twoja publiczna wiadomosc.

MOZNA, ale... albo SGI albo wymiana kolektora (jesli jest plastikowy, bo nie wiem).

Pozdrawiam,
pInGwIn

jarekch
14-04-2005, 17:24
W MK1 jest plastikowy kolektor w silnikach ZETEC.
Mozna zamontowac instalke II generacji (plastik jest gruby oraz sa dobre zabezpieczenia) jak rowniez iV generacji (sekwencyjny wtrysk).

Koszty to orientacyjnie od. 1850 II generacja i od 3300 IV.

Temat by wielokrotnie poruszany na forum i polecam trochę poszukać w archiwum na temat gazu.

Wymiana kolektora nie jest zalecana, jeżeli nie ma takiej potrzeby (również bylo o tym trochę wcześniej).

Pozdrowionka!

Tomi
16-04-2005, 01:46
Widzę, że temat jest popularny, a użytkownicy nic a nic nie przeglądają archiwum!!!

Był poruszany ten temat więc skopiuję jeszcze raz swoją wypowiedź:

Mam instalację BRC 2 generacji z komputerem + 2 klapy zabezpieczające. Założyłem ją w grudniu 2002r i od tej pory przejechałem prawie 90 tys km i muszę stwierdzić - to działa!!! Zero problemów, żadnych strzałów gazu, czy falowania obrotów. A obniżenie kosztów ogromne. Co 30 tys km wymieniam świece, a co 50 przewody i na to nie żałuję, bo to podstawa poprawnego działania instalacji. Zakładam dobre przewody i świece. (słyszałem, że najlepiej motorcrafta, ale ja osobiście mam Boshe ytrium + i zero problemów, więc na razie trzymam się tej marki i tego modelu) Pewne problemy (czasami na gazie podczas jazdy przy niskich obrotach i dodaniu gwałtownie gazu szarpnął i dopiero jechał) miałem niedawno, ale okazało się że to wina przepływomierza - przeczyściłem go i wszystko jest ok. Warto objechać parę warsztatów i popatrzeć, czy klienci którzy przyjeżdżają na przeglądy są zadowoleni. Pozdrawiam

sebty
19-04-2005, 20:43
a co jesli gazowniki propponowali mi instalacje 3 generacji? polecacie i wy czy raczej nie?

jarekch
19-04-2005, 21:30
4-ta generacja to OK!, 3-cia - nie bardzo.
Nie wiem, czy nawet nie wyszły one już z produkcji.
Jest to pierwsze rozwiązanie wtrysku gazu ale posiada wiele niedoskonałości i nie nadaje się do wszystkich silników.
Więcej informacji znajdziesz pewnie na jakimś forum gazowniczym (chyba na autocentrum jest jakieś).

krzys-68
19-04-2005, 21:32
mam zamiar kupic mondeo '93 1,8 16V i nie jestem pewien jaki tam jest kolektor bo podobno jest plastikowy i bardzo drogie jest zakladanie takiej instalacji?
czy ktos wie jak jest z kolektorem w tym modelu?(3 rocznik ma plastikowy kolektor,ale LPG znosi dobrze.Dobra regulacja,dobra instalacja(niekoniecznie sekwencja,choć bylaby najlepszym wyjsciem) i zadbany układ zapłonowy da satysfakconujace rezultaty