PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nagły upływ ciśnienia z wlewu paliwa.



Wujek
23-01-2006, 12:35
Podczas tankowania, po odkręceniu wlewu często mam przypadek, że jest słychać nagły upływ ciśnienia z baku. Słyszałem gdzieś, że jest to usterka powodująca spadek mocy silnika. Czy naprawdę jest to jakaś awaria odpowietrznika lub czegoś podobnego?

WBmondeo
23-01-2006, 12:37
to jest normalne i niemasz czym sie przejmować.pozdrawiam :metal

jdiabel
23-01-2006, 12:43
sluchaj kolegow tak powinno byc u mnie tez czasami tak jest ale nie zawsze dlaczego????

fuel111
23-01-2006, 12:44
No to ktoś głupot Ci naopowiadał. To normalne :metal ale można się tego pozbyć - tylko czy to dobrze?

Wujek
23-01-2006, 12:48
No tak panowie niby to żaden problem.
Ale ja o tej sytuacji usłyszałem w radio. A dokładnie chodziło o to, że fachowcy chcąc zlikwidować spadek mocy silnika prubowali różne sposoby i pomogła dopiero wymiana bodajże korka wlewu paliwa. Dodam jeszcze, że w tym samochodzie tez była sytuacji upływu ciśnienia.

lyssy
23-01-2006, 13:01
We wspólczesnych samochodach pary paliwa z baku są pochłaniane w filtrze węglowym, który z kolei jest "czyszczony" przez odsysanie par do kolektora ssącego. Co za tym idzie, podczas pracy silnika w zbiorniku panuje niewielkie podciśnienie - i syczy przy odkręcaniu korka. Jak wóz postoi trochę to podciśnienie może zaniknąć (np. na skutek wzrostu temperatury otoczenia) - wtedy nie syczy.
A problem z mocą występuje gdy zaworek w korku się zatka i podciśnienie robi się za duże - wtedy pompa paliwa nie daje rady zaciągać paliwa i jest kicha.

fuel111
23-01-2006, 16:40
No tak, ale mówimy o zdrowym korku. I tu się z kolegą zgodzę. :metal