PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ogrzewanie



piterson1972
23-01-2006, 17:17
Witam Szanownych Klubowiczów.
Mam pytanie na temat jak najbardziej na czasie to jest ogrzewanie,
zauważyłem dziwne zjawisko podczas skręcania samochodem np w boczną uliczkę odczuwam nagły przypływ gorącego powietrza z ogrzewania muszę tu zauważyć że nie ma znaczenia czy zwiększam obroty czy jadę na luzie. Dziwne to jest no nie? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

rc23
23-01-2006, 17:18
8O dziwne

Henryk
23-01-2006, 17:24
Tak..u mnie jest to samo.Też się kiedyś nad tym zastanawiałem ale doszedłem do wniosku ze widocznie któraś z przesłon kierunku nawiewu napędzana siłownikami się nie domyka lub nie otwiera do końca bądź też ma luz i zmiana kierunku jazdy( siła odśrodkowa) jej pomaga.Nie przejmuje się tym specjalnie.13to letniemu autku trzeba duzo wybaczać.

vMZe
23-01-2006, 17:30
Dzisiaj w Top Gear też pokazywali takie bryki, co jak skręcały w lewo to im wszystkie wskaźniki w lewą stronę się przesuwały (strzałki) a jak w prawo to w prawą. :jezyk1:

leszcz
23-01-2006, 18:38
Witam Szanownych Klubowiczów.
Mam pytanie na temat jak najbardziej na czasie to jest ogrzewanie,
zauważyłem dziwne zjawisko podczas skręcania samochodem np w boczną uliczkę odczuwam nagły przypływ gorącego powietrza z ogrzewania muszę tu zauważyć że nie ma znaczenia czy zwiększam obroty czy jadę na luzie. Dziwne to jest no nie? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Mam tak samo :)
Już dawno zauważyłem !!!!
W escorcie mialem to samo !!
Czyli siła odśrodkowa raczej ???
pozdr Tomek

STraits
23-01-2006, 18:55
vmze : notabene chodziło o supersamochód za mniej niż używane mondeo :):):) Niezła jazda była..

Co do problemu - doszukiwałbym się go w zakamienionej nagrzewnicy. Znajomy w Cougarze miał podobny problem. Wymienił nagrzewnice na nową (fabrycznie) jakiś zamiennik - jak ręką odjął.

Żaluzje nie mogą sie samoczynnie przesuwać w pionie jak verticale. Konstrukcyjnie jest to niemożliwe, tam "klapki" chodzą w poziomie...

leszcz
23-01-2006, 19:49
vmze : notabene chodziło o supersamochód za mniej niż używane mondeo :):):) Niezła jazda była..

Co do problemu - doszukiwałbym się go w zakamienionej nagrzewnicy. Znajomy w Cougarze miał podobny problem. Wymienił nagrzewnice na nową (fabrycznie) jakiś zamiennik - jak ręką odjął.

Żaluzje nie mogą sie samoczynnie przesuwać w pionie jak verticale. Konstrukcyjnie jest to niemożliwe, tam "klapki" chodzą w poziomie...

nie chodzi tu ze źle grzeje!!! :)
tylko ze na zaktratach jakby wialo :) cieplym wiecej
grzeje ok az parzy wiec nagrzewnica OK ;)
Tomek

XDX
23-01-2006, 20:38
panowie kłania sie fizyka i meteorologia :)) :))

Kayu
23-01-2006, 21:21
Witam Szanownych Klubowiczów.
Mam pytanie na temat jak najbardziej na czasie to jest ogrzewanie,
zauważyłem dziwne zjawisko podczas skręcania samochodem np w boczną uliczkę odczuwam nagły przypływ gorącego powietrza z ogrzewania muszę tu zauważyć że nie ma znaczenia czy zwiększam obroty czy jadę na luzie. Dziwne to jest no nie? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Mam wrażenie, że u mnie jest to samo. Przy skręcie w lewo grzeje lepiej, w prawo słabiej. Ale ja na ogrzewanie nie mam co narzekać, więc to chyba jakaś bezwładność klapek...

Valent
23-01-2006, 21:48
Przy skręcie w lewo grzeje lepiej, w prawo słabiej.
Sprawa podobnie się ma w lecie gdy w kratki nawiewu wetkniesz jakies urządzenie zapachowe. Przy skręcie w lewo zapach będzie się wzmagał. Wg mnie problem nie dotyczy ogrzewania tylko tego, że jakimś nieznanym sposobem wmaga się przewietrzanie wnętrza przy skęcie w lewo... jak to możliwe, nie mam pojęcia :niewiem:

STraits
23-01-2006, 22:00
a moze podczas skrętu powietrze "przesuwa się" ze środka, gdzie zazwyczaj mocniej dmucha na twarz kierowcy który jest "na lewo" od środka osi pojazdu.

Valent
23-01-2006, 22:11
Kto wie... kto wie... w takim wypadku przy skręcie w prawo pasażer powinien miec podobne "atrakcje" jak kierowca przy skręcie w lewo...

tkilan
24-01-2006, 00:30
suma sumaru:

jak ci zimno to wal w pierwsza prawa ostro :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
jak pusciles cichacza to pierwsza w lewo i zapach z prawej strony :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

pozdrawiam. :))

LaBobas
24-01-2006, 22:03
U mnie tez sa takie przesuniecia cieplego powietrza.CIepelko ciepelko i skret i chlodnawo:).W koncu to duze autko wiec w kombiaku ma sie gdzie przemieszczac to powietrze. :satan:

jdiabel
24-01-2006, 22:40
suma sumaru:

jak ci zimno to wal w pierwsza prawa ostro :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
jak pusciles cichacza to pierwsza w lewo i zapach z prawej strony :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

pozdrawiam. :))
dobre az sie poplakalem

tkilan
25-01-2006, 22:41
to daj mi 'pomogl' (jdiabel) hahahahaha

Cos ostatnio mam dobry humor :)) :)) :)) :)) :)) :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: