PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Proszę o radę dot.wybudowania ASB.Problem z czujnikiem VSS-rozwiązanie



Stasio1948
03-06-2011, 16:14
Witam.W przyszłym tygodniu przypadnie mi wybudować ASB z MK2 1,8 Zetec Silvertop z roku 1998.Ponieważ nie poruszam się autem z ASB a z całkiem inną skrzynią proszę o rady:
1.Na co szczególnie zwrócic uwagę żeby czegoś nie sp...suć?Skrzynia powędruje do innego Mondka więc musi byc OK.
2.Z jakiego typu trudnościami moge się spotkac w czasie demontażu?Nie chodzi o rady typu:spuść olej czy wyjmij półoski bo mam spore doświadczenie w naprawach Mk2 ale NIGDY nie wybudowywałem ASB
Montować będzie ją warsztat,ja muszę ją tylko wybudowac tak wiec bardziej mi chodzi o stopień skomplikowania i możliwe "niespodzianki" przy demontażu.
Z góry dziękuję za wszystkie cenne rady

rodan555
04-06-2011, 10:07
z uwag to tylko uważaj na złącza elektryczne żeby nie połamać i nim odkręcisz skrzynię od silnika odkręć konwerter hydrokinetyczny który mocowany jest do koła zębatego czterema nakrętkami. najlepiej jakby ci się udało zdjąć skrzynię razem z konwerterem (od konwertera do pompy oleju po drugiej stronie skrzyni idzie pręt napędzający pompę i trzeba uważać żeby go nie pogiąć)

Stasio1948
12-06-2011, 22:39
Udało się wybudować w całości i bez uszkodzeń ale muszę przyznać że stopień skomplikowania tej operacji jest bardzo duży-bez porównania większy niż wybudowanie skrzyni manualnej.

Stasio1948
14-06-2011, 16:23
Wystąpił problem z podłączeniem czujnika VSS.Dawca miał czujnik halotronowy 3-pinowy,biorca czujnik indukcyjny 2-pinowy w dodatku zainstalowany w miejscu gdzie skrzynia dawcy nie miała otworu do jego zainstalowania.Została wykonana przeróbka w warunkach garażowych polegająca na przewierceniu obudowy skrzyni i zainstalowanie czujnika indukcyjnego pobranego ze skrzyni biorcy(typowy przeszczep).Z pracy tej została zrobiona fotorelacja a w dalszym czasie zostanie napisany artykuł ilustrowany zdjeciami.Może się przyda dla potomnych.